Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

V „informovaném“ souhlasu při příjmu podepisujete, že po porodu budete hospitalizovaná 72 hodin – navzdory tomu, že inf. souhlas má obsahovat mimo informací i alternativy, zde žádná uvedená není. Pozitivní je, že informovaný i „informovaný“ souhlas můžete kdykoli odvolat.

2019

Únor 2019. Zdravá druhorodička zde ve 41. tt porodila zdravé dítě. V těhotenské průkazce bylo uvedeno, že matka má jiný Rh faktor než otec dítěte a že před tímto těhotenstvím absolvovala kyretáž. Zdravotníci věděli o AP a neměli problém, příprava reverzu jim trvala 4 hodiny, odchod po celkově 12 hodinách. Na NLS screening se rodiče vraceli na neonatologii. Kontakt na PLDD nechtěli. Registrující PLDD o AP nevěděl a neměl problém s přijetím. Žena měla zajištěnou poporodní péči u rodiny.

„V ČB se dá rodit v jakékoliv pozici mimo kozu, nemusíte mít oxytocin, za porod vystačíte s 3 VV a jedním monitorem. PP všichni čtou, s některými věcmi viditelně nesouhlasí, ale nezastrašují, vysvětlí a připraví si lejstro. S ambuporodem nikdo problém neměl. Když pominu dvě velmi nepříjemné sestry a potom neonatologii, chování personálu bylo sice trochu neosobní, ale profesionální. Závěrem nemyslím, že je potřeba nějaké velké asertivity či prořízlé huby. Mně stačil PP, pak kejvat a jednou říct “na kozu nejdu”.“

2018

Květen 2018. Zdravá druhorodička zde přivedla na svět své dítě v 39. tt. Novorozenec byl fyziologický. Žena si přála předčasný odchod z porodnice s dítětem, jelikož její starší dítě potřebovalo z důvodu svého zdravotního stavu přítomnost matky. Odcházeli 18 hodin po porodu na reverz, který podepisovala žena při odchodu – zdravotníci o jejím přáním rodit ambulantně věděli už před porodem. Na odběr krve na NLS se vrátili do porodnice. Žena byla s průběhem ambulantního porodu spokojená, ale našly by se okamžiky, kdy jí personál v předčasném odchodu nevycházel vstříc. Žena byla velmi šťastná, že byla doma brzo po porodu. Potvrzení od PLDD nepožadovali a jejich PLDD miminko přijal bez okolků. V domácím prostředí je navštívil blíže neurčený lékař.

Leden 2018. Své třetí dítě porodila žena v 40. tt. Oba byli zcela zdraví. Žena volila ambulantní porod, protože si přála klid a pohodlí domova, a také kvůli dalším dětem, které na ní doma čekaly. Odešla i s miminkem již 48 hodin od porodu. Zdravotníci o jejím přání, odejít dříve věděli a včas donesli reverz k podepsání. Novorozenecký laboratorní screening (test z patičky) miminku provedli taktéž v porodnici. Rodička byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a pochvalovala si komunikaci s personálem. Dosavadní pediatr dvou dětí přijal děťátko bez okolků; v porodnici nevyžadovali kontakt na něj, ani potvrzení, že dítě přijme do péče. Jejich pediatr je také navštívil u nich doma.