Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby:
Helena Řeháková (777190679)
Julie Sodomková (739 439 196)
Markéta Hanáková (724549232)

2020

V lednu 2020 zde zdravá druhorodička zcela bez komplikací vaginálně porodila zdravé dítě ve 40. tt. Žena chtěla být doma s rodinou a v klidu. Zdravotníci o jejím záměru věděli předem, komunikace s nimi byla vynikající. Vyžadovali potvrzení od PLDD, které měla žena připravené. Odcházela 7 hodin po porodu, podepisovala reverz za sebe i dítě, byl připravený do půl hodiny od vyžádání. Kartičku na NLS v porodnici neobdržela, test provedla komunitní PA. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Doma měla zajištěnou péči vlastní PA. Je ráda, že odešla domů dřív. Použila Rukověť AP.

2019

V květnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla v těhotenství vysoký krevní tlak, jinak bylo vše normální. Rovněž po porodu byli ona i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli staršímu synovi, klidu a spánku. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 69 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1,5 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě v nemocnici. Komunikace se zdravotníky byla strašná, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD o AP nevěděl a problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Rodiče měli odlišný Rh faktor a dítě bylo polohou KP, jinak bylo těhotenství naprosto normální. Žena chtěla odejít dříve za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 16 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na NLS nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V listopadu 2018 zde druhorodička ve 40 tt porodila zdravé dítě. V anamnéze ženy se uvádí předchozí porod sekcí, těhotenská cukrovka a rozdílný Rh faktor s otcem dítěte. Po porodu došlo k zadržení dělohy, které bylo vyřešeno operativně a poté znovu v šestinedělí hospitalizace a kyretáž, z důvodu zbytky placenty v děloze. Jako motivaci žena uvádí staršího sourozence, návštěvy pouze na chodbě, spolubydlící na pokoji (nedostatek soukromí) a koupání miminka na povel personálu pod dohledem. Zdravotníci o AP nevěděli, reverz nechtěli a celkový odchod po 64 hodinách. NLS screening provedli ještě v porodnici. Současný pediatr neměl problém s přijetím. Poporodní péči zajišťovala rodina a komunitní PA. Jako předporodní přípravu žena absolvovala konzultaci se soukromou PA.

Prvorodička zde porodila své dítě císařským řezem, oba v pořádku. Matka měla uvedenou diagnozu „hraniční pánev“, rovněž rozdílný Rh faktor s otcem dítěte a psychiatrickou diagnozu. Maminka chtěla být co nejdříve doma s přítelem a miminkem, nezůstávat v nemocničním prostředí které je pro ni stresující. Matka záměr odejít ambulantně sdělila v průběhu porodu, celkové odcházela po 19 hodinách, z toho 1,5 hodiny trvala příprava reverzu, rovněž požadovali potvrzení od pediatra. Patičkový test provedla komunitní PA. Sehnat PLDD neměla problém. Poporodní péči poskytovala rodina a komunitní PA. Žena ambulantní porod hodnotí pozitivně a pokud by porod neproběhl císařem, odešla by dřív.

V září 2018 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Nechtěla být sama ve stresu a nepohodlí v porodnici, chtěla domů za starším synem a společně s ním a manželem sdílet první společné chvíle. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Odcházela 62 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden ještě v nemocnici. Komunikace se zdravotníky byla hrozná. Potvrzení od PLDD nepožadovali, žena měla problém najít PLDD, který přijme dítě po ambulantním porodu, ale nakonec byla úspěšná. Je ráda, že odešla domů dřív. Doma o ní a dítě pečovala rodina.

Leden 2018. Zdravá třetirodička porodila v Hradci ve 39. tt zdravé miminko. Díky ambulantnímu porodu mohli být všichni společně doma, dcery se mohly seznámit se sestřičkou. Doma to pro ně bylo pohodlnější, chtěli se vyvarovat zbytečnostem (teď musíte vykoupat, nakojit, zvážit, zapisovat stolici atd.). Odešli 6 hodin po porodu, reverz nepodepisovali. Kartičku na novorozenecký screening a vše potřebné zajistila pediatrička. Ta neměla problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici probíhala dobře, maminka je ráda, že na svou žádost odešli dříve. V porodnici chtěli potvrzení od pediatra, měli ho připravené.