Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2020

V lednu 2020 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena v těhotenství trpěla poruchou srážlivosti krve, měla pozitivní kultivaci GBS a s otcem dítěte rozdílný Rh faktor. Po porodu byla ona i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dřív za 15 měsíčním synem a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, na který nespěchali – nechali personálu volnou ruku. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni pečovala rodina.

V lednu 2020 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena v těhotenství trpěla anemií a byla po revizi dělohy, jinak bylo těhotenství bez komplikací. Po porodu byly matka a dítě v pořádku. Dříve chtěla odejít kvůli zkušenosti s pobytem v porodnici z prvního porodu, klidu domova, staršímu dítěti a protože byl porod bez zranění. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD, stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Péče o ženu skončila po oznámení AP porodem placenty, dále o ženu již nepečovali. Dítě pediatři zkontrolovali. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA, dětské sestry a pediatra.

2019

V prosinci 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla pozitivní GBS, v těhotenství trpěla anemií, astmatem a sinusovou tachykardií, po porodu se žádné komplikace nevyskytly. Motivací pro dřívější odchod byla touha po domácím klidu a pohodě, nepřetržitá přítomnost otce i staršího dítěte, také špatná zkušenost z předchozího porodu a nemocniční strava. Zdravotníci o dřívějším odchodu věděli předem, komunikace s nimi byla vynikající, nevyžadovali potvrzení od PLDD. Negativní revers, na který žena nespěchala, stačilo podepsat jen za dítě. Společně odcházeli 15 hodin po porodu. Kartičku na NLS v porodnici neobdržela a test prováděli na dětském oddělení nemocnice později. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Po porodu měla rodička zajištěnou návštěvu vlastní PA. Je ráda, že odešla domů dřív.

V září 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Po porodu byly matka i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve za starším dítětem a aby se konečně vyspala. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 53 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán ihned. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala rodina.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 41, tt vaginálně porodila zdravé dítě (původně byl plánovaný DP, kvůli většímu miminku se po nějaké době tlačení se soukromou PA přesunula do porodnice). Žena měla těhotenskou cukrovku, vysoký krevní tlak a předchozí porod proběhl SC. Po porodu žena ztratila více krve a měla vysoký tlak. Dítě bylo v pořádku. Domů chtěla odejít dříve za starším dítětem, aby prožili s miminkem první chvíle v úzkém rodinném kruhu a protože jí nevyhovovalo nemocniční prostředí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena měla potíže najít PLDD, který dítě po AP převezme do péče. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

2018

Září 2018. Žena zde porodila své druhé dítě. Vzhledem k předem známým komplikacím u matky (žloutenka typu B, pozitivní streptokok, opakované revize) měli zdravotníci problém ženu propustit, nicméně po 10 hodinách konečně přichystali reverz. Žena se pro AP rozhodla kvůli špatným zkušenostem, psychickým důvodům a starší dceři. Kartičku na patičkový test v porodnici neposkytli, test provedla komunitní PA. V porodnici vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Poporodní péči měla zajištěnou u komunitní PA, laktační poradkyně a poporodní duly.

„U porodu jsem měla dulu. S noční směnou – pediatrem a ostatním personálem jsem měla odsouhlasený ambulantní porod a odchod cca 10 h po porodu. S novou směnou mi pediatra oznámila, že nás nepustí dřív než 24 h po podání povinného očkování (matka pozitivní žloutenka B). Po velmi nepříjemných diskusích zkrácení na 8 hodin. Další 2 hodiny protahování vydání reverzu a zpráv pro naši pediatru. „

2017

Srpen 2017. Po 30 hodinách od porodu požádala rodička o propuštění. Setkala se s nelibostí ale ne potížemi. Byla poučena. Na odchod se s ní pěkně loučili a přáli vše dobré.

Srpen 2017. Druhorodička s těhotenskou cukrovkou porodila v 41. tt zdravé miminko. Odcházela společně s miminkem za prvorozeným dítětem a mužem 24 h po porodu. Nemá dobré zkušenosti se spaním v cizí posteli. Při odchodu podepisovala reverzy a pro klid duše stačilo jméno pediatra, ke kterému budou dítě registrovat. V době čekání na reverz udělali miminku vyšetření očí a uší, se slovy, aby maminka nemusela kvůli tomu lítat po vyšetřeních. Rodička byla s ambulantním porodoem moc spokojená. Kartičku na novorozenecký screening nedostala. Doma je navštívili pediatr, laktační poradkyně a dula.

Březen 2017. Zdravá druhorodička porodila v 40. tt zdravé děťátko a chtěla odejít s miminkem předčasně z porodnice, protože chtěla rodinu pohromadě. V plánu měla původně i rodit doma z tohoto důvodu. Odešla po 4 h z porodnice na reverz i s miminkem. Potvrzení od budoucího registrujícího pediatra nepotřebovala, nikdo ho nechtěl. Snadno našla takového, který přijme dítě po AP. Kartičku nedostala. Celkově byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a personál ji v tom byl nápomocen. Doma je navštívil pediatr.