Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Kateřina Meeganová (775 067 502)

2020

 V lednu 2020 zde třetirodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o normální těhotenství. Po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dřív kvůli ostatním dětem, karanténě v nemocnici, stravě a klidu a to původně jen trochu dřív, na konec se kvůli bezproblémovému porodu rozhodla odejít ze sálu. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Pediatr nebyl ochotný odebrat NLS, v porodnici je i přes předchozí příslib odmítli, dali jim alespoň kartičky a PLDD nakonec odběr provedl. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni pečovala rodina a dula.

2019

V listopadu 2019 zde ve 41. tt po předchozí SC a kyretáži porodila žena vaginálně své třetí dítě, oba v pořádku. Zdravotníci nevěděli o dřívějším odchodu, reverz pro dítě byl připraven do hodiny, za sebe žena reverz nepodepisovala, odchod po 57 hodinách. NLS screening se stihl provést ještě v porodnici. Současný PLDD nevěděl o ambulantním porodu, ale neměl problém přijmout dítě. Žena použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťovala rodina, komunitní PA a pediatr. Žena absolvovala kurz Jemného zrození – Hypnoporodu.
„Bohužel nakonec druhé těhotenství dopadlo plánovanou sekcí a po ní jsem se sice nechala propustit „už“ o den dříve, než plánovali lékaři, ale z pohledu miminka už o ambu porod nešlo. A teď napotřetí se mi jednak splnil sen o VBAC a jednak o tom, že vše závisí jen na mně a mém rozhodnutí – bylo nesmírně osvěžující slyšet od svého muže a svojí PA: „Hele, v pohodě, prostě pojď domů, až se na to budeš cítit, je to na tobě, naši podporu máš a my se přizpůsobíme tobě.“ 🙂 Nakonec jsem díky naprosto luxusnímu nadstandardnímu pokoji, kde jsem měla absolutní soukromí, zůstala tak dlouho, až jsem si byla naprosto jistá, že jsem já i prcek úplně v pohodě a odešla jsem bez jakéhokoli pocitu riskování po 57 hodinách.“

V říjnu 2019 zde anemická žena s psychiatrickou diagnozou porodila ve 43. tt své druhé dítě. Zdravotníci nevěděli, že chce žena odejít ambulantně, žena si nepamatuje jak dlouho trvala příprava reverzu, odchod po 26 hodinách. Žena našla respektujícího pediatra, který neměl problém s přijetím dítěte a provedl i NLS screening. V porodnici vyžadovali potvrzení od pediatra, které měla žena připravené. Poporodní péči zajišťovala rodina a komunitní PA.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. V těhotenství trpěla anemií, jinak bylo vše v pořádku. Rovněž po porodu neměli žena ani dítě žádné potíže. Domů chtěla odejít dřív kvůli staršímu stále kojenému dítěti. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, využila Rukověť AP a na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena poprvé rodila sekcí, jinak bylo těhotenství normální, po porodu byli matka i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli pohodě a klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 21 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 0,5 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Použila Rukověť AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 40 tt porodila zdravé dítě. Žena měl v anamnéze uveden vysoký krevní tlak, otoky celého těla a kyretáž před tímto těhotenstvím. Zdravotníci o AP nevěděli, ale reverz bez problému vystavili do půl hodiny, celkový odchod ženy a dítěte byl dvě hodiny po porodu. NLS screening provedla komunitní PA. PLDD neměl problém s přijetím dítěte do péče, v porodnici vyžadovali potvrzení, které žena neměla. Poporodní péči zajišťovala rodina a komunitní PA. Žena celkově svoje rozhodnutí hodnotí pozitivně, i když komunikace se zdravotníky, byla trochu komplikovaná.

V únoru 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, žena měla pozitivní test na GBS. Jinak bylo těhotenství normální. Domů žena chtěla odejít dříve kvůli pohodlí a staršímu kojenému dítěti. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli, odcházela 36 hodin po porodu po podpisu negativního reverzu za sebe i dítě, sdělili, že na reverz nespěchají. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, využila Rukověť AP a na doma měla zajištěnou péči rodiny, PA a pediatra.

V lednu 2019 zde žena ve 37. tt porodila své druhé dítě. Dítě mělo nízkou porodní hmotnost, byla přezrálá placenta a malé množství plodové vody. Žena chtěla odejít dřív za starším synem a kvůli špatným předchozím zkušenostem z porodu a odd. šestinedělí. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 minut. Odběr na NLS provedla zdravotní sestra v porodnici ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla strašná, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Současný PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 42. tt porodila své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, protože byli ona i dítě zdraví, neviděla tak důvod zůstávat déle. Odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS byl proveden ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena v pohodě našla PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem absolvovala přípravu se svou dulou. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky a LP.

V září 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů za svým starším potomkem. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Žena odešla 11 hodin po porodu po podpisu reverzu, který donesli za 3 hodiny. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stávající pediatr neměl problém dítě po ambulantním porodu přijmout. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla skvělá. Prvních pár dnů po porodu by nakonec ráda uvítala mít pro případ komplikací miminka lékaře k dispozici, bez nutnosti někam jet, zažívala pocity nejistoty. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Červenec 2018. Zdravá druhorodička přivedla na svět zdravé dítě v 41. tt a po porodu oznámila, že chce ambulantní porod. Připravili jí reverz a 12 hodin po porodu odešli domů (reverz byl donesen asi do 2 hodin od oznámení). Žena si ambulantní porod přála proto, že si přála vlastní režim, klid, dostatek dobrého jídla, u sebe starší dítě, manžela a vůbec domácí pohodu. Kartičku na NLS jim vydali v porodnici a odběr krve z patičky provedl PLDD – vydal ženě před porodem i potvrzení pro porodnici, že novorozeně přijme do péče (toto potvrzení není pro AP povinné a neznamená automaticky hladký odchod – pozn. webu AP). Průběh ambulantního porodu byl poměrně snadný, ale bez soukromé porodní asistentky a manžela by to žena neměla tak snadné. V domácím prostředí o ženu a dítě pečovala rodina, navštívila je laktační poradkyně a svoje služby doma poskytla porodní asistentka. V porodnici vydali rodině i placentu.