Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Před tímto těhotenstvím žena podstoupila kyretáž, v těhotenství trpěla anemií a dítě bylo v poloze KP (před porodem se otočilo záhlavím). Po porodu byla žena i dítě v pořádku. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli domácímu režimu a staršímu dítěti. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena měla potíže najít pediatra, který převezme dítě do péče po AP, dosavadního musela změnit. Využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V březnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Matka i dítě byli po porodu v pořádku. Žena chtěla odejít dřív kvůli bezpečí a pohodlí domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 9 hodin po porodu po podpisu reverzů za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla strašná, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP, na doma měla zajištěnou péči zkušené ženy a duly. Je ráda, že odešla dřív.

2017

Červen 2017. AP nabídnut personálem prvorodičce, vše proběhlo hladce. Zdůraznili, že se může kdykoli vrátit do porodnice, kdyby měla tu potřebu.

Listopad 2017. Druhorodička, která neměla žádná zdravotní omezení, zde porodila v 40. tt zdravé dítě. Z důvodu toho, že ji doma čekala dcera, a protože si přála pro sebe a dítě klid domova, požádala o propuštění na reverz. Ten podepisovala pouze za dítě, za sebe nemusela. Odešla 24 hodin po ambulantním porodu. Odchod proběh hladce. Měla potvrzení od pediatra, že bude dítě registrovat, ten neměl problém s tím, přijmout dítě po ambulantním porodu. Provedl test z patičky, kartičku porodnice nedala. Doma rodičku a dítě navštívil pediatr a dula.