Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V říjnu 2019 zde ve 40. tt porodila žena své druhé dítě, oba v pořádku. Zdravotníci věděli o záměru ženy odejít dřív, reverz byl předem připraven (reverz pouze za dítě), odchod po 10 hodinách. NLS screening provedla komunitní PA. Ošetřující PLDD neměl problém s přijetím. Poporodní péči zajišťovala rodina a komunitní PA.

2018

V říjnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve, aby byla pohromadě celá rodina. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli, odcházela 5 hodin po porodu, přičemž si není jista, zda podepisovala reverz, ani si nepamatuje, za jak dlouho to mohlo být. Komunikace v porodnici byla výborná. Kartičku na odběr NLS poskytla soukromá PA, která zároveň provedla odběr. V porodnici stačilo jméno a kontakt na PLDD, žena neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Po porodu měla žena na doma zajištěnou péči soukromé PA. Je ráda, že odešla domů dřív.

Červen 2018. Nepříjemný zážitek z ambulantního porodu si odnesla druhorodička, která zde porodila v 42. tt zdravé dítě. V její průkazce se nacházelo: VBAC, vysoký krevní tlak, pozitivní GBS. Při porodu odmítla preventivně antibiotika. Zdravotníci věděli předem o jejím záměru odejít předčasně a pokusili se jí to znemožnit. Přesto odcházeli bez podpisu reverzu 4 hodiny po porodu. Žena nechtěla s dítětem setrvávat po porodu v porodnici, protože ji oddělení šestinedělí stresuje a chtěla být s celou svou rodinou. Kartičku na NLS v porodnici nedostala, odběr krve z patičky zařídil PLDD. Žena byla ráda, že odešli co to šlo hned, ale s průběhem nebyla spokojena. V Kyjově není ambulantní porod „zadara“. A to, považte, měla potvrzení od PLDD, že přijme její dítě po ambulantním porodu! V domácím prostředí ženu i dítě navštívil PLDD, laktační poradkyně a svoje služby dítěti i matce poskytla soukromá porodní asistentka.

2017

Listopad 2017. Zdravá tercipara porodila zdravé děťátko v 39. tt. Doma na matku čekali dva synové, proto chtěla odejít domů co nejdřív, a tedy šli 4 hodiny po porodu domů na reverz. Odchod proběhl hladce a bez okolků. Kartičku na novorozenecký screening si rodička opatřila sama a test provedl pediatr, u kterého jsou registrované všechny děti rodičky. V porodnici předala od něj potvrzení, že bude registrovat novorozence. Doma je pediatr navštívil osobně.