Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2017

Srpen 2017. Druhorodička zde porodila v 41. tt své miminko, oba byli zdraví. Pro ambulantní odchod se rozhodla, protože nechtěla být kvůli porodu odloučena od svého staršího dítěte. Zdravotníci věděli, že chce odejít předčasně se svým dítěte, a povedlo se jim odejít 70 hodin od porodu. Reverz nebyl nabídnut. Odběr krve z paty na novorozenecký laboratorní screening (NLS) se stihl ještě před odchodem v porodnici. Komunikace během odchodu byla poměrně dobrá – rezervy by se našly. Dosavadní rodinný PLDD neměl problém přijmout dítě mladší 72 hodin – i když o tom předem nevěděl a v porodnici se na něj ani neptali. V domácím prostředí ženu a dítě navštívil pediatr a dětská sestra.

2016

Červenec 2016. Ženě se zde narodilo druhé dítě v 40. tt a oba byli zdraví. Cítila v pořádku, doma by jim bylo lépe, chtěli být pohromadě celá rodina, aby nebyla separované prvorozená dítě a ani manžel. Z těchto důvodů požádali o ambulantní porod. Svůj záměr odejít předčasně s novorozencem oznámila po porodu a odcházeli na reverz 50 hodin po porodu. Reverz jí byl do dvou hodin donesen. Test na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. S průběhem porodu byla žena poměrně spokojená, ale nebylo to snadné. Nakonec byla velmi ráda, že se rozhodla odejít domů dříve, moc si to pochvalovala. Současný pediatr (PLDD) to nevěděl, že by žena měla v úmyslu odejít s novorozencem před uplynutím 72 hodin. Miminko bez okolků přijal, prohlédl. V porodnici nevyžadovali od něj potvrzení o budoucí registraci miminka, stačil jim kontakt na něj. Žena se připravovala na porod v kurzu vypsaném samotnou porodnicí.

2015

Prosinec 2015. Ve 41. tt porodila druhorodička (v anamnéze DM II. typu) zdravé dítě, a protože již péči o děti znala a vadilo jí nesoukromí a pro stesk po rodině, požádala o předčasný odchod – reverz nebyl nabídnut. Odešli domů po 62 hodinách od porodu domů. Personál o záměru odejít dříve nevěděl, ale vzájemná komunikace kolem odchodu proběhla poměrně hladce. Porodnice nepožadovala dobrozdání pediatra, že přijme dítě mladší 72 hodin. Její pediatr neměl s přijetím problém a po příchodu domů je také navštívil. Test na NLS stihli udělat v porodnici před odchodem.

2014

Červen 2014. Druhorodička zde porodila v 38. tt zdravé miminko. Když požádala po porodu o ambulantní porod, do tří hodin jí byl donesen reverz a odcházela společně s miminkem po 15 hodinách od porodu domů. Žena se těšila na klid domova, chtěla se vyhnout nesprávným radám ohledně kojení, nepříjemným sestrám na oddělení šestinedělí a nechutné stravě. Kartičku na NLS jim do dokumentace nepřibalili. Odběr krve udělala velmi hodná pediatrička 2 týdny po porodu. Průběh odchodu nám žena komentovala jako naprosto otřesnou zkušenost a dodala: „je potřeba dostatek asertivity pro komunikaci, komunikovat bez zbytečných emocionálních projevů a hádek, trvat si na svém.“ Přesto nikdy nelitovala, že odešli domů brzo po porodu. V porodnici nevyžadovali nějaké potvrzení od pediatra – stačilo jim jeho jméno a kontakt na něj.