Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

Únor 2019. Zdravá druhorodička zde porodila ve 39. tt zdravé dítě. Matka měla v anamnéze uvedou poruchu srážlivosti krve a kyretáž v předchozím těhotenství. Jako motivaci měla maminka citlivého tříletého syna a to že špatně snáší nemocniční prostředí. Zdravotníci věděli o ambulantním porodu, domluvili se s ženou, že rozhodnutí padne po vyšetření a podle pocitu maminky. Odchod z porodnice byl nakonec po 5 hodinách, reverz byl připraven ihned, čekalo se jen na vyšetření. NLS screening provedla zdravotní sestra, v porodnici kartičku nedostala. PLDD nevěděl o AP, ale neměl problém miminko přijmout. Poporodní péči zajišťovala rodina.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila sekcí své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli klidu, staršímu dítku a prožití svátků s nejbližšími. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 44 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Na odběr pro NLS se vrátili později do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD o AP nevěděl a problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V říjnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své páté dítě. Žena měla poruchu srážlivosti krve a problematické předchozí porody, jinak v těhotenství neměla komplikace. Domů chtěla odejít dříve za klidem s rodinou, o jejím záměru v porodnici věděli předem. Odcházela 9 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za ½ hodiny. Potvrzení od pediatra nepožadovali, dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP a udělá i odběr na NLS (kartičku předali v porodnici). Komunikace se zdravotníky byla vynikající, bez zastrašování, byli věcní a vstřícní. Žena je ráda, že odešla domů dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

Červenec 2018. Druhorodička porodila své zdravé dítě v 40. tt. V její anamnéze nebylo žádné omezení. Už před porodem se rozhodla pro ambulantní porod, protože chtěla být pohromadě s rodinou a chtěla klid a komfort domova. Svůj záměr ohlásila později po porodu, na reverz odcházeli 52 hodin po porodu. Odběr krve na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Průběh předčasného odchodu se neobešel bez neprofesionálního chování ze strany personálu, ale žena to ustála a byla moc ráda, že odešli dříve. Od PLDD měla potvrzení. Doma o ženu pečovala rodina.

Červen 2018. Česká Lípa nezklamala, dětské oddělení se chová jako Polednice (zastrašování nemocemi, úmrtím novorozence, nezkušeností !!, tak probíhala „výstupní“ prohlídka miminka. Odsuzující pohled doktorky i sestry). Zdravá druhorodička zde porodila v 39. tt zdravé dítě. V průkazce měla Rh faktor mínus. Pro ambulantní porod se rozhodla už před porodem, protože se těšila na klidné domácí prostředí, starší 3,5leté dítě a protože se nechtěla stravovat nemocniční stravou. Ambulantní porod si také zvolila, protože neměla dostatek financí pro domácí porod. Na reverz odcházeli 15 hodin po porodu. Na odběr krve na NLS se vraceli do porodnice. Průběh odchodu byl velmi nepříjemný ze strany dětského oddělení. Velmi neprofesionální, ale žena byla moc ráda, že nemusela v nemocnici tvrdnout déle, než chtěla. V porodnici nezákonně požadovali potvrzení PLDD, žena ho neměla a samozřejmě jí to nezabránilo v odchodu. PLDD čerstvé novorozeně přijal bez okolků. Doma o ženu a dítě pečovala rodina.

Duben 2018. Porodnice dostala darem 14 plyšových zvířátek, co imitují tlukot srdce matky. Plyšáci jsou instalovány do postýlek, které nejsou matka. Pokud chcete, aby vaše dítě bylo s vašim srdcem a ne s umělým chlupem, co napodobuje vás, tak je ambulantní porod v České Lípě pro vás jasná volba. Doporučuje 9 z 10 neplyšových matek.

Leden 2018. Tercipara porodila v 40. tt zdravé děťátko a požádala o ambulantní porod. Ženu před porodem trápil vysoký krevní tlak a otoky. O předčasný odchod požádala, protože chtěla, aby rodina pohromadě a v klidu domova se seznamovat s miminkem. Zdravotníci předem věděli o její volbě (žena o něm jednala v těhotenské poradně a dostala zamítavou informaci, že její dítě nepustí z porodnice předčasně), záhy donesli dokumenty k podpisu a žena po podepsání reverzu pouze za děťátko odešla 36 hodin po porodu i s miminkem domů. Propouštějící lékařka zjišťovala, zda matka umí poskytnout děťátku první pomoc. Domluvili se zde na testu z patičky (novorozenecký laboratorní screening) a proto se sem vrátili na odběr. Žena si průběh odchodu chválí a byla moc spokojená, že odešli dříve domů. V porodnici nepožadovali potvrzení od pediatra. Jejich stávající přijal novorozené děťátko do své péče bez okolků. 

(Porod byl 3 dny dlouhý komplikovaný přesto nikdo nepřemýšlel nad císařským řezem. Snažili se, abych porodila přirozeně. Proběhl pouze oxytocin a za ten jsem byla nakonec ráda, porod byl už moc dlouhý bylo to pro mě vysvobozením. Na porodním sále vše probíhalo tak, jak jsem si přála. Monitor miminka na míči byl moc fajn. Lékařka hodně podporovala. Jediný problém byl s PA, vše se ale rychle vyřešilo. Po porodu nechali dotepat pupečník, dítě nikdo neodnesl, vše proběhlo tak jak, jsem si přála.)

2017

Listopad 2017. Lékařka rodičce oznámila, že nemají ambulantní porod nasmlouvaný pojišťovnou (WTF?, AP.cz) a dítě matce nevydají dřív než za tři dny. Ona odejít může.