Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V říjnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, pouze žena trpěla anemií. Po porodu byla žena i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli klidu a pohodlí a aby byla co nejdřív s rodinou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, záměr sdělila hned po porodu. Odcházela 30 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 5 a více hodin. Na odběr pro NLS se vrátili později do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Dřívější odchod vnímá smíšeně, doma o ni po porodu pečovala rodina.

2018

V roce 2018 zde proběhlo přibližně 10 ambulantních porodů. Porodnice má pro tyto případy připravený dokument, který pomáhá rodičům projít doporučenými screeningy – kdy, kde apod.

V září 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena trpěla anemií a měla zakalenou plodovou vodu. Odejít chtěla dřív kvůli svým zkušenostem z prvního porodu. Zdravotníci o jejím záměru předem věděli, žena odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, který žena měla. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Rodiče se vraceli do porodnice na provedení odběru pro NLS. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Po porodu měla na doma zajištěnou péči nemocniční porodní asistentky a duly. Je ráda, že odešla domů dřív.

Leden 2018. Své druhé dítě porodila žena v 40. tt. Oba byli zcela zdraví. Žena volila ambulantní porod, protože si přála klid a pohodlí domova, a také kvůli staršímu dítěti. Odešla i s miminkem již 15 hodin od porodu. Zdravotníci o jejím přání odejít dříve nevěděli a do hodiny přinesli reverz k podepsání. Kartičku na novorozenecký screening obdržela v porodnici a vše potřebné zajistil pediatr. Rodička byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a pochvalovala si komunikaci s personálem. Dosavadní pediatr dvou dětí přijal děťátko bez okolků; v porodnici chtěli na něj kontakt.