Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

Únor 2019: Žena zde ve 40. tt porodila své druhé dítě, oba zdraví. Oba odcházeli 9 hodin po porodu, někteří zdravotníci o jejím rozhodnutí věděli, reverz byl připraven do dvou hodin, potvrzení od pediatra nepožadovali, stačilo jim jméno a kontakt. Žena ještě před porodem musela měnit, protože stávající měl problém s AP. NLS screening provedl nový PLDD, který zajistil i kartičku na screening. Žena si rozhodnutí k dřívějšímu odchodu pochvaluje, po porodu měla zajištěnou péči rodiny.

2018

V září 2018 zde žena porodila ve 39. tt své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství, pouze matka měla pozitivní kultivaci na GBS nebo test nepodstoupila. Domů chtěla odejít dříve kvůli stále kojenému prvnímu dítěti. Z porodnice odešli 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu. Reverz byl dodán za 2 hodiny, ale rodiče sami říkali, že nespěchají, že nemusí být hned. V porodnici stačilo sdělit jméno PLDD a kontakt na něj. Stávající pediatr neměl problém dítě po AP přijmout. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a zkušené ženy/kamarádky.

Srpen 2018. Zdravá tercipara tu v 42.tt porodila zdravé dítě. Odešla po 44 hodinách, reverz připravili za 5 hodin, o odchodu věděli na gynekologicko-porodnickém, na novorozeneckém ne. Kartičku na NLS dali v porodnici, krev odebrala komunitní PA. PLDD neměl problém s přijetím novorozence, v porodnici od něj nevyžadovali potvrzení. Maminka se rozhodla odejít po předchozích zkušenostech a svého rozhodnutí nelituje. Průběh odchodu vykazoval nějaké překážky, ale v zásadě to proběhlo dobře. O ženu a dítě doma pečovala rodina a své služby poskytla soukromá porodní asistentka.

Červenec 2018. Své třetí dítě v 39. tt zde porodila zdravá žena, která měla předchozí problematické porody. O ambulantním porodu uvažovala, protože stále kojila své menší dítě. Svůj záměr oznámila až po porodu a odcházela s dítětem na reverz po 13 hodinách po porodu. Reverz jí donesli k podpis 2 hodiny od oznámení. Kartičku na NLS dostala žena v porodnici a odběr krve na test provedl PLDD – dítě přijal bez okolků a v porodnici se ptali pouze na jeho jméno. Žena byla velmi ráda, že mohla za rodinou odejít brzo a byli všichni pohromadě. Průběh odchodu byl uspokojivý. Doma o ženu a dítě pečovala a své služby poskytla komunitní porodní asistentka.

2017

Listopad 2017. Čtrnáct hodin po porodu odešla rodička s novorozencem na reverz do domácího prostředí. Jednalo se o zdravou druhorodičku a dítě se narodilo v 41. tt. Rodička zvolila brzký odchod, protože doma měla první dítě, a velmi ji vadil nemocniční režim, jak ho známe (zapisování počtu kojení, stolice). Předávání dokumentace trochu vázlo ze strany novorozeneckého oddělení, ale jinak průbeh byl hladký a rodička byla spokojená s ambulantním porodem. Test na novorozenecký screening provedl registrující pediatr, kterého snadno sehnali. V porodnici jim stačilo jeho jméno a kontakt na něj. Kartičku na screening v porodnici nedostala. Doma je navštívil pediatr.