Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

Červenec 2019. Své druhé dítě zde přivedla na svět žena, která se rozhodla odejít z porodnice s dítětem dříve na svou žádost. Dítě se narodilo v 40. týdnu a bylo v pořádku. Žena byla před porodem sledována s GD, jinak oba měli poporodní adaptaci fyziologickou. Žena chtěla odejít dřív, aby byla pohromadě i se svým starším dítětem. Žena popsala komunikaci s ošetřujícím personálem porodnice následujícím způsobem: Bohužel, v Chomutovské porodnici nejsou ambulantnímu porodu vůbec nakloněni. Pediatr i sestry na oddělení se se mnou doslova hádali, že propuštění dříve, než do 72 hod není možné, že je zákonem dané, že novorozenec musí zůstat v porodnici, protože zodpovědnost za něj má pediatr nikoli rodič, že revers na nezletilé dítě neexistuje, atd… a pokud trvám na odchodu, tak jedině bez dítěte. Nakonec jsem jim předložila několik argumentů a na to konto se uraženě otočili a odešli, že to vyřešíme později. Za cca hodinu, kdy jsem byla rozhodnuta odejít i bez reversu, přišli s tím, že mě tedy pustí, ale snažili se mě vystrašit tím, že jsem nezodpovědná, protože malá málo probírá a co kdyby začala krvácet z pupíku. Dokud personál nevěděl o mém záměru odejít, byl velmi příjemný, potom se jejich přistup změnil o 180°. Na revers jsem čekala od 9 hod do 14 hod. Chomutovsku porodnici v případě plánovaného ambuporodu určitě nedoporučuji. Žena odešla s dítětem 62 hodin od porodu na reverz, který podepisovala za dítě (výše uvedené, že takový reverz neexistuje, že rodič za dítě není odpovědný, že novorozenec musí zůstat v porodnici, jsou lži, pozn. AP.cz). Test na NLS se stihl před odchodem z porodnice. Potvrzení od registrujícího PLDD (kupodivu) porodnice nepožadovala a ten přijal nové dítko do péče bez problémů. O nedělku a novorozence se doma staral pediatr a laktační poradkyně. Přes nepříjemnosti si žena možnost odejít dříve z porodnice velmi chválí.

2016

Září 2016. V září zde porodila žena ve 41. tt své třetí dítě. U dítěte byl zjištěn nízký průtok pupečníkem, málo plodové vody. Žena byla GBS pozitivní. Z porodnice chtěla odejít dřív za ostatními dětmi a za větším klidem, o jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Odcházeli 33 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 4 hodiny. Komunikace s personálem byla vnímána špatně a žena byla ráda, že z porodnice odešla dřív. Test z patičky na novorozenecký screening provedli v porodnici ještě před odchodem. Domluvený PLDD neměl problém s přijetím dítěte po ambulantním porodu, v porodnici stačilo nahlásit jeho jméno a kontakt. Po porodu byla doma v péči své rodiny.

Září 2016. Rodička porodila zdravé dítě a 24 hodin od porodu s ním chtěla odejít a toto oznámila na vizitě. Bylo to velmi nepříjemné. Musela se bránit, že je tam nemohou držet. Rodička se další den oblékla a na ten akt jim připravili dokumentaci a rodičku i dítě propustili na reverz.