Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V říjnu 2019 zde zdravá žena ve 40. tt porodila své druhé dítě, Rodiče dítěte měli rozdílný Rh faktor. Zdravotníci nevěděli o rozhodnutí ženy odejít 6 hodin po porodu, reverz připravili do dvou hodin. Kartičku na NLS screening předali v porodnici a test provedla komunitní PA. Dosavadní pediatr neměl problém s přijetím dítěte. Žena použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťovala komunitní PA. Žena absolvovala kurz Jemného zrození – Hypnoporodu.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS, nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít kvůli soukromí a zázemí, za starším dítětem a rodinou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela po 30 hodinách od porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Komunikace v porodnici byla ucházející, předali kartičku na odběr NLS, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Odběr provedl registrující dosavadní PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.