Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V červenci 2019 zde třetirodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla těhotenskou cukrovku, jinak bylo těhotenství normální. Rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli klidu a starším dětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 24 hodin po porodu bez podpisu reverzu. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V březnu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív za starším dítětem, do vlastního prostředí, klidu a protože nemá ráda nemocniční prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny. Před porodem absolvovala Předporodní setkání s Veronikou Vojáčkovou.

V lednu 2019 zde žena ve 42. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za starším synem, domácím prostředím a rodinou. O jejím záměru věděli zdravotníci předem z porodního přání předaného při příjmu. Žena odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven za 2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena byla na přednášce o ambulantním porodu v Českých Budějovicích (děkujeme za účast – pozn. web AP). Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dřív kvůli klidu a staršímu synovi. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu (pouze za dítě), který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla opravdu vynikající, potvrzení pro PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla domů dříve.

V říjnu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Žena trpěla chudokrevností, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za staršími dětmi a pohodou, o jejím záměru v porodnici předem věděli. Odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za ½ hodiny. Potvrzení od pediatra nepožadovali a předali kartičku pro odběr NLS. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP a provedl odběr na NLS. Komunikace v porodnici byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči duly, je ráda, že odešla z porodnice dřív.

V září 2018 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve. Domů chtěla odejít co nejdříve za starším synem. V porodnici o jejím záměru odejít dřív věděli, žena odcházela 15 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl hned připravený. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stávající neměl problém přijmout dítě po AP. V porodnici předali kartičku na NLS, test rodiče nedělali. Komunikace v porodnici byla výborná, žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma neměla žena zajištěnou žádnou speciální péči.

Srpen 2018. Ve 40. tt zde přišlo na svět dítě, jehož maminka rodila podruhé. Oba byli zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodla kvůli staršímu dítku a protože ji v šestinedělí vyhovuje chodit polonahá a větrat prsa. Své přání odejít dříve oznámila již před porodem, a tak s tím zdravotníci počítali. Žena dál uvádí: po dvouhodinovce na sále se ptali, jestli chci odejít hned. Na svou žádost jsem zůstala přes noc a odešla jsem hned po ranní vizitě, jak bylo předem domluveno. Vše vyřízeno neskutečně rychle i přes plný stav na oddělení. Nenarazila jsem na žádnou nepříjemnou osobu, která by chtěla dělat problémy. Pro odběr krve z patičky se vraceli do porodnice. Potvrzení od PLDD nechtěli, pouze se ptali na jméno a kontakt. Doma o ně pečovala rodina.

V červenci 2018 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod a s otcem dítěte odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla dříve odejít za pohodlím, klidem, známým prostředím, za starším dítětem a péčí manžela. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Domů žena a dítě odešly 16 hodin od porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Potvrzení od pediatra v nemocnici nepožadovali, dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Odběr na NLS provedla zdravotní sestra v porodnici, kam se na toto vyšetření s miminkem vrátili. Komunikace v porodnici byla dobrá, žena je ráda, že odešla domů dřív. Před porodem absolvovala kurz u své soukromé PA, po porodu byla doma v péči své rodiny.

2017

Září 2017. Evidovány 4 případy AP. Některé ženy na vlastní žádost setrvaly den až dva na zotavení. Prostředí příjemné, lékaři a dětské sestry vstřícní. K ambulantnímu porodu mají kladný vztah, samy ho uvádějí jako možnost na svých internetových stránkách.

Říjen 2017. Zdravá druhorodička, dítě zdravé, narozeno v 40. tt. Její motivací byly klid a pohoda domova. Odešla 32 h po porodu. Nevyžadovali potvrzení pediatra. Reverz přinesli rychle a podepsala ho. Kartičku na screening dostali v porodnici. Komunikace mezi zdravotníky a rodičky výborná. Rodička s ambulantním porodem moc spokojená. Rodinný pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Matku a dítě po porodu navštívila dula.

2016

V srpnu 2016 zde prvorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív kvůli klidu domova, lepší stravě a protože na odd. šestinedělí nebyl volný nadstandard. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházeli 7 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na pediatra. Žena našla PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, LP a duly.