Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Po porodu v této porodnici můžete využít poporodních služeb porodní asistentky:
Radka Ondráčková (radmilaondrackova@gmail.com, 720 310 046)
Markéta Hanáková (724549232)

2019

V prosinci 2019 zde zdravá druhorodička vaginálně porodila zdravé dítě ve 41. tt. Domů chtěla dřív kvůli staršímu dítěti a klidu. Zdravotníci o jejím záměru nevěděli předem, chtěli znát kontakt na PLDD, komunikace s nimi byla vynikající. Rodička odcházela 55 hodin po porodu, reverz za dítě byl připraven hned. NLS se stihl ještě v porodnici. Dosavadní PLDD nevěděl o AP, ale neměl s tím problém. Doma měla zajištěnou péči rodiny. Je ráda, že se rozhodla odejít dřív. Použila Rukověť AP.

V srpnu 2019 zde čtvrtorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli rodině, starší dceři a dřívější špatné zkušenosti z odd. šestinedělí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr provedla zdravotní sestra. Komunikace se zdravotníky byla vynikající („pediatr si neodpustil pár výhrůžek o tom, jaké jsou to pro miminko velká rizika a že nám může umřít a že jim jde jen o zdraví miminka atd, ale nakonec ustoupil a do dvou hodin přinesl propouštěcí zprávu a revers“), stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra a dětské sestry.

V červenci 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o bezproblémové těhotenství, rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 28 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a duly.

V červnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě (s nízkým váhovým odhadem). Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, žena měla vysoký krevní tlak a diabetes 2. typu. Po porodu byla ona i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli špatné předchozí zkušenosti, za starším synem, a protože nemocnice neumí poskytnout nízko sacharidovou dietu, kterou se stravuje. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 19 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

V dubnu 2019 zde třetirodička ve 39. tt porodila vaginálně zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, matka trpěla anemií. Žena byla po porodu v pořádku, dítě více ubralo z porodní váhy. Žena chtěla odejít dřív především proto, aby se v klidu vyspala, dále aby byla s rodinou, staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 24 hodin po porodu. Podepisovala reverz pouze za dítě. Tento byl donesen za 0,5 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr měl provést PLDD, který to bohužel nezvládl. Rodiče proto narychlo hledali soukromou PA, která odběr provedla. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena použila pro přípravu na AP a pro komunikaci se zdravotníky naši Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny (sama je zdravotní sestra a LP).

V únoru 2019 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív kvůli starším dětem, pohodě, klidu a stravě. Na víc byl vyhlášen zákaz návštěv. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 42 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku pro NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Žena měla problém najít pediatra, který nemá s AP problém, dosavadního musela změnit. Komunikace se zdravotníky byla strašná, stačilo jim sdělit jméno a kontakt na PLDD. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči PLDD.

V únoru 2019 zde žena ve 42. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Před tímto těhotenstvím žena podstoupila revizi dělohy. Domů chtěla odejít dřív kvůli klidu a staršímu kojenému dítěti. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 11 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS předali v porodnici, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, pouze ke konci měla žena méně železa. Domů chtěla odejít dříve kvůli klidu a mimo virové prostředí nemocnice. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS předali v porodnici, odběr provedla soukromá PA. Komunikace byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla – najít pediatra nebylo snadné. Před porodem absolvovala kurz Majky Staňkové. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA, LP a duly.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své třetí dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za staršími dětmi a kvůli pohodlí domova. Žena po nátlaku na novorozeneckém oddělení zůstala déle kvůli vyšetřením miminka, odcházela 57 hodin po porodu bez podpisu reverzu, který nebyl nakonec vyžadován. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s tím neměl. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své třetí dítě. Žena měla problematické předchozí porody, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za klidem domova a kvůli obecné nedůvěře v lékařské prostředí. O svém úmyslu předem nikoho neinformovala, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1,5 hodiny. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD, předali kartičku na odběr NLS. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP a provedl odběr pro NLS. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V listopadu 2018 zde třetirodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla nedostatkem železa, jinak bylo těhotenství normální. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dřív za staršími dětmi, do pohodlí a soukromí domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 0,5 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a pediatra.

V březnu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Žena měla vývojovou vadu dělohy a v r. 2011 porod sekcí, v těhotenství žádné potíže neměla. Dříve chtěla odejít za svými dalšími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, žena odcházela 48 hodin po porodu, reverz nebyl vyžadován. Odběr na NLS provedla sestra v porodnici ještě před odchodem. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, dosavadní PLDD neměl problém dítě po AP přijmout. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Před porodem žena absolvovala Kurz předporodní přípravy s Annou Kohutovou a Kurz Hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla domů dřív.

Leden 2018. Prvorodičce se zde narodilo zdravé dítě v 40. tt koncem pánevním. Motivací pro ambulantní porod jí bylo: soukromí, klid, snaha vyhnout se nemocničním bacilům i neosobní rutině. Odcházela s dítětem na reverz (od požádání k donesení uběhlo 5 hodin). O svém záměru odejít předčasně před porodem zdravotníky neobeznámila. NLS provedli před odchodem. Žena hodnotí průběh odchodu na vlastní žádost jako otřesný zážitek, i když je ráda, že se jí podařil ambulantní porod a byla ráda, že už jsou doma. V porodnici sdělila kontakt na PLDD, kterého před porodem složitě hledala pro svůj záměr odejít ambulantně. Doma je navštívila soukromá porodní asistentka.

2017

Prosinec 2017. Třetirodička porodila ve 42. tt v Brně v Bohunicích zdravé miminko, u rodičky byla známa před porodem zdravotní komplikace. Během těhotenství si ředila krev – po 1. porodu měla plicní embolii způsobenou medikací a vedením porodu. Motivací pro dřívější odchod bylo být v klidu domova a nerušeně se sžívat. Zdravotníci byli předem informováni o dřívějším odchodu, nakonec odešli domů 4 hodiny po porodu. Reverz k podepsání přinesli 2 hodiny od požádání. Kartičku na novorozenecký screening jim dali v porodnici, odběr provedla doma komunitní porodní asistentka. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Lékaři měli částečně problém s DVP, ale nemocniční PA pomohla vše krom monitoru CTG (ale i díky němu) ustát. Maminka si porod užila a je ráda, že se pro ambulantní porod rozhodli. V porodnici vyžadovali potvrzení od pediatra, rodička ho měla připravené. Pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu do péče, navštívil rodinu i doma. Doma je také navštívila komunitní porodní asistentka a dula.

V listopadu 2017 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve kvůli předchozí špatné zkušenosti, do klidu a za starším dítětem. O záměru odejít řekla žena zdravotníkům v průběhu pobytu na šestinedělí, odcházela 58 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Odběr na NLS se stihl ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Žena našla bez potíží PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP (z nemocnice toto PLDD bez vědomí ženy kontaktovali, obratem volal ženě sám zpět a odchod rozmlouval). Je ráda, že odešla domů dříve, měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky a jiného lékaře.

Červen 2017. Indukovaný porod po císařském řezu. Z důvodu ruchu na oddělení šestinedělí a kvůli staršímu kojenému dítku doma rodička požádala o odchod. Dětská lékařka byla nespokojená, ale i přesto se podařilo rodičce prosadit si odchod domů. Dostala s sebou kratičky na novorozenecký screening.

Květen 2017. Tercipara. Všechno šlo téměř hladce, trochu nespolupracující personál, občas nějaká lež od podchlazení při bondingu. Odchod po 50 h. Porod s dulou.

Duben 2017. Druhorodička porodila ve 41. týdnu, oba v pořádku. Pro ambulantní porod se rozhodli až po 50 hodinách, chtěli být všichni společně doma. Na reverz čekali 1 hodinu, všichni jim vyšli ochotně vstříc. Screening byl proveden ještě před propuštěním. Poté dítě převzal do péče pediatr, který neměl sebemenší problém s předčasným odchodem z porodnice. Využili také poporodních služeb soukromé porodní asistentky, laktační poradkyně a duly. Na porod se žena výborně připravila na kurzu Hypnoporodu.

2016

Z prosince 2016 a května 2017 máme svědectví o velmi nekompetentních sestrách v případě hospitalizace po porodu, místo pomoci s kojením se matkám vysmívají a řeší si své soukromé spory před nimi na pracovišti. Z tohoto ohledu je dobré mít minimálně sjednanou vlastní laktační poradkyni.