Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Po porodu v této porodnici můžete využít poporodních služeb porodní asistentky:
Radka Ondráčková (radmilaondrackova@gmail.com, 720 310 046)
Markéta Hanáková (724549232)

2019

V září 2019 zde žena ve 40. tt vaginálně porodila své páté dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o normální těhotenství, po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, aby byla doma s rodinou. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán ihned. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a pediatra.

V červnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak bylo těhotenství normální. Rovněž po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu domova a špatné dřívější zkušenosti z odd. šestinedělí a s personálem z novorozeneckého odd. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 0,5 hodiny. V porodnici nabídli, že se rodiče mohou s dítětem vrátit na odběr pro NLS, což rodiče odmítli, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny soukromé PA a LP.

V květnu 2019 zde prvorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla vysokým krevním tlakem a anemií. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dřív kvůli rodině. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z nemocnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena našla PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, po porodu neměli žena ani dítě žádné potíže. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou a nemá ráda nemocnice. O jejím záměru věděli předem, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán ihned. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči duly.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu bylo vše v pořádku. Dříve chtěla odejít kvůli klidu a pohodlí domova a mladší dceři. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 34 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za sebe. Na odběr pro NLS se vrátili do porodnice. Komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a pediatra.

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství a porod, žena byla po porodu rovněž v pořádku. Domů chtěla odejít dřív za starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 20 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, reverz pro dítě byl dodán za 0,5 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA. Dřívější odchod vnímala spíš neutrálně – pobyt doma pro ni byl fyzicky i psychicky náročnější, než čekala.

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Těhotenství, porod i poporodní období bylo bez komplikací. Žena původně AP neplánovala, ale v porodnici jej aktivně nabízejí (hned po porodu) formou odchodu po 48 hodinách, aby se stihla screeningová vyšetření. Nabídku žena ráda přijala kvůli starší dceři. Odcházela 50 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív, vzhledem k tomu, že brzký odchod neplánovala, neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

V březnu 2019 zde podruhé porodila žena ve 40. tt. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatné předchozí zkušenosti. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu bez reverzu. Odběr pro NLS byl proveden ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Žena měla od 34. tt těhotenskou cholestázu. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatné předchozí zkušenosti z oddělení šestinedělí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1-2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatné první zkušenosti, protože jí není v nemocnici příjemně a také chtěla být obklopena rodinou, na víc strávit s tříletou dcerkou štědrý večer. O jejím záměru byl zdravotnický personál informován během porodu, odcházeli 6 hodin po narození miminka po podpisu reverzu, který byl dodán brzy (rodiče ale ještě čekali na výsledek testu na cukrovku u miminka). Odběr pro screening NLS provedli v porodnici, komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra a duly.

V listopadu 2018 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Žena měla pozitivní test na GBS nebo ho nepodstoupila a také nepodstoupila test na gestační diabetes (OGTT). Jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít za starší dcerou a do pohodlí domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán okamžitě. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. V porodnici stačilo předat jméno a kontakt na NLS, ten současný o AP předem nevěděl a problém s tím neměl. Komunikace v porodnici byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči soukromé PA. Je ráda, že odešla domů dřív.

V září 2018 zde žena porodila ve 37. tt své druhé dítě. Žena měla poruchu srážlivosti krve, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve domů za klidem a starší dcerou. O jejím záměru v porodnici věděli předem. Žena odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 hodin. Potvrzení od pediatra nepožadovali, dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu a provedl odběr pro NLS. Kartičku pro odběr v porodnici nepředali. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči pediatra, je ráda, že odešla domů dřív.

Říjen 2018. Druhorodička, která během těhotenství trpěla těhotenskou cukrovkou tu porodila zdravé dítě. Pro AP se rozhodla po zkušenostech z předchozího porodu. V porodnici o jejím rozhodnutí v porodnici nevěděli, ale neměli s ním problém. Na reverz čekala 1 hodinu, odcházela po 7 hodinách. Kartičku na NLS screening ji v porodnici nedali, test provedla komunitní PA, která se také postarala o poporodní péči. Ze začátku měli problém najít PLDD, ale nakonec uspěli, v porodnici stačil pouze kontakt.

V září 2018 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do pohodlí a klidu domova, mít pomoc od manžela a být se staršími dětmi. Odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 4 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl dosavadní PLDD, který neměl problém převzít dítě po AP. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nepožadovali. Žena je ráda, že odešla dřív. Na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V září 2018 zde žena po prvním problematickém porodu přivedla na svět své druhé dítě. Narodilo se ve 42. tt. Oba byli zdraví. Rodička zvolila ambulantní porod kvůli touze být doma a mít svůj komfort. S miminkem odcházela 41 hodin po porodu. O ambulantním porodu v porodnici předem nevěděli a nedělali kvůli němu potíže. Nevyžadovali ani potvrzení od pediatra, ani nepotřebovali podepsat reverz. Kartičku na NLS nedali. Test z patičky provedla PA, která rodičku a dítě navštívila v domácím prostředí. Stávající pediatr neměl problém přijmout novorozence do péče. Žena hodnotí na jedničku jak komunikaci s touto porodnicí, tak své rozhodnutí na svou žádost odejít z porodnice dříve. „Nikdo mě nebudí, neruší, nepláčou ostatní miminka a popíjím výborný vývar, který mi manžel připravil.“

Srpen 2018. V srpnu zde žena porodila ve 42. tt své první dítě. Těhotenství bylo bez komplikací. Žena chtěla odejít s dítětem brzo domů proto, že nechtěla ležet v nemocnici. Porodnice o jejím záměru předem nevěděla. Žena odešla 32 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven za 1 hodinu. Komunikace v porodnici byla špatná, kartičku k provedení NLS neposkytli, odběr si žena zajistila u soukromé PA. Potvrzení PLDD v nemocnici nechtěli, žena měla problém najít lékaře, který by dítě do péče převzal, nakonec ho našla. Žena byla ráda, že odešla domů dřív. Absolvovala před porodem kurz v Majka centru v Brně a po porodu o ní doma pečovala rodina, soukromá PA, dula a laktační poradkyně.

Srpen 2018. Žena tu porodila své druhé dítě ve 41.tt. Lékaři o předčasném odchodu nevěděli, ale reverz vystavili do 30 minut bez problému. Odešli spolu 4 hodin po porodu. Potvrzení od pediatra nechtěli, kartičku na NLS nedali, odběr provedla komunitní PA. PLDD neměl problém s přijetím novorozence. Maminka se pro AP rozhodla kvůli staršímu dítěti a špatným vzpomínkám na šestinedělí. Doma o ni pečovala komunitní PA.

Červenec 2018. Zdravá prvorodička zde porodila zdravé dítě. Pro ambulantní porod se rozhodla kvůli klidu a pohodlí domova, měla zajištěnou péči komunitní PA, duly a rodiny. Lékaře předem neinformovala o dřívějším odchodu, reverz vystavili do hodiny a bez problému, potvrzení od PLDD nechtěli. Odcházela 34 hodin po porodu. NLS provedla komunitní PA. PLDD o způsobu porodu nevěděl a s registrací neměl problém. Žena absolvovala kurz v těhotenském centru Poupě. Celý porod maminka hodnotí pozitivně.

Červen 2018. Zdravá druhorodička porodila ve 40. tt zdravé dítě. V anamnéze bylo uvedeno Rh faktor mínus a otec dítěte Rh plus. Motivací k ambulantnímu porodu byl starší 18měsíční syn, domácí klidné sžívání s miminkem, soukromí a dobré jídlo. Odcházeli po 4 hodinách, zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli. Reverz k podpisu jim připravili za 1 hodinu. Kartičku na novorozenecký screening i odběr samotný zajistila komunitní porodní asistentka. Stávající pediatr neměl potíž s přijetím dítěte do péče po ambulantním porodu. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali. Po porodu je doma navštívila soukromá porodní asistentka.

Květen 2018. Zdravá tercipara porodila zdravé dítě v 40. tt. Žena měla v anamnéze pozitivní test na GBS. Už před příchodem do porodnice toužila po ambulantním porodu. Jak nám napsala: chtěla jsem minimalizovat čas, kdy nebudeme jako rodina spolu. Chtěla jsem soukromí (maminky na pokoji sice byly milé, ale po porodu jsem o cizí společnost nestála). Po porodu oznámila, že chce předčasně odejít i s dítětem, a tak 50 hodin od porodu odcházeli na reverz domů. Protože by nedostala kartičku na NLS, rozhodla se odejít po odběru následující den (odběr se provádí 48-72 hodin po porodu, pozn. webu AP). Žena popisovala průběh odchodu jako poměrně dobrý. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali a rodinný PLDD přijal předčasně propuštěné miminko v klidu.

Duben 2018. Na svět zde přivedla druhorodička zdravé dítě v 40. tt. Pro ambulantní porod se rozhodla už před porodem protože, pro ní je důležitý klid domova a starší tříleté dítě. První dítě rodila sekcí a zažila problémy s kojením – zastrašování, nucení příkrmu, propuštění o dva dny později. Utrpěla její psychika, čemuž se tentokrát chtěla vyhnout. Své přání rodit ambulantně měla uvedené ve svém PP. Na reverz odcházeli 10 hodin po porodu – reverz donesen velmi rychle. Kartičku na NLS v porodnici nedostala, odběr provedl PLDD. Žena je velmi ráda, že tentokrát odešla záhy po porodu a vyhnula se všemu, co nechtěla znovu prožít po dobu hospitalizace. Průběh odchodu hodnotí jako celkem zvládnutý – mohlo by to být lepší. Rodinný PLDD neměl zdání, že rodina bude doma s miminkem dříve, ale nevadilo mu to – taky s tomu není důvod (pozn. webu AP). V porodnici nepožadovali potvrzení od něj (a to dělali správně – pozn. webu AP).

Únor 2018. Druhorodička přivedla na svět zdravé dítě v 41. tt. O ambulantní porod poté požádala z toho důvodu, že má doma v té době 19měsíční kojené dítě. Odcházeli 8,5 hodiny na reverz, který byl připraven velmi rychle. Kartu na NLS v porodnici nedostala, test provedla ženina soukromá porodní asistentka (nedělku i dítě navštívila v domácím prostředí a poskytla poporodní péči). Žena vnímá průběh ambulantního porodu dobře, bylo by co zlepšit v komunikaci. Nicméně byla velice ráda, že se rozhodla s dítětem odejít předčasně. V porodnici se jí ptali na jméno a kontaktní údaje rodinného PLDD, kterého podle jejích slov poněkud složitě hledala pro přijetí novorozence propuštěného předčasně.

Leden 2018. Prvorodička. 40.tt. Choroby: Leidenská mutace – vyšší srážlivost krve (ředění). Fyziologický novorozenec. Rodička oznámila svůj zájem odejít dříve z porodnice s miminkem zdravotníkům. Její motivace: strach z nemocnic, klid pro zamilovávání se do miminka, strach z personálu šestinedělí (vizity), strach z odnášení novorozence. Odešli již 4 hodiny od porodu – 2 hodiny se vyřizoval jejich „papírový odchod“. Kartičku na novorozenecký screening nedostali v porodnici – test provedl jejich pediatr. Komunikace se zdravotníky kapánek vázla, ale ambulantní porod se podařil a dřívější odchod si žena velmi chválí. Pediatra pro své čerstvoučké děťátko našla snadno; v porodnici nechtěli potvrzení od něj, ani kontakt na něj. V domácím prostředí je navštívili: pediatr, dula i laktační poradkyně.

2017

Prosinec 2017. Druhorodička porodila děťátko ve 39. tt v porodnici v Brně Milosrdných bratří, oba zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodli, protože chtěli mít klid doma, možnost normálně spát dle svých potřeb, domácí strava, celkově klid na kojení. Nechtěli se přizpůsobovat chodu oddělení, vizitám. Důvodem byla také hygiena v nemocnici – spousta bakterií a to, že kdokoli ze zdravotníků sahá na dítě a do jeho pusinky. Doma mohl s péčí o miminka pomáhat tatínek. Zdravotníci o dřívějším odchodu předem informováni nebyli, protože porod proběhl 15 minut po příchodu a na nic nebyl čas. Odešli 14 hodin po porodu, reverz k podpisu přinesli za hodinu. Kartičku na novorozenecký screening jim v porodnici nedali, odběr provedla domluvená porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči mohla být lepší. Rodina je ráda, že se ambulantní porod povedl a mohli odejít dříve. Pediatra nejdříve dítě kvůli ambulantnímu porodu odmítla ošetřit dítě, ale nakonec s přijetím dítěte do péče souhlasila. V porodnici potvrzení od pediatra nechtěli. Doma je navštívila porodní asistentka.

Listopad 2017. Zdravá prvorodička porodila ve 41. tt zdravé miminko. Při porodu omdlela. Motivací pro ambulantní porod byl klid doma, pohodlí, domácí strava a být brzy s manželem. Zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli. Maminka odešla 34 hodin po porodu, podepsala reverz, který přinesli za hodinu. V porodnici kartičku na novorozenecký screening nedostali, odběr provedla jejich komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi maminkou a zdravotníky byla dobrá, ale mohla být lepší. V porodnici při odchodu stačilo uvést jméno pediatra a kontakt na něj. Současný pediatr o ambulantním porodu nevěděl, ale nedělal problémy s přijetím miminka do péče. V šestinedělí doma rodinu navštívil pediatr a dětská sestra a také porodní asistentka.

Listopad 2017. Druhorodička porodila ve 40. týdnu, oba zdraví. Kvůli tomu, že stále ještě kojila prvorozenou dceru a chtěla být i s miminkem v klidu doma, požádala o ambulantní porod. Komunikace se zdravotníky probíhala v přátelském duchu. Hodinu čekala na reverz. Po 3 hodinách odešla i s miminkem domů. Novorozenecký screening zajistil a provedl registrující dětský lékař, který neměl problém vzít do péče miminko po ambulantním porodu. Poporodní péče však neprobíhala v domácím prostředí.

Říjen 2017. Tercipara (čekala třetí dítě), zdravá ona i dítě. Narodilo se v 40. tt. Motivace pro ambulantní porod: Klid doma, kvalitnější a plnohodnotnější strava, starší děti, větší komfort. Odešla 24 hodin po porodu. Nevyžadovali potvrzení od pediatra. Brzo přinesli reverz k podepsání a podepsala. V porodnici kartičku na screening nedali. S ambulantním porodem byla rodička vcelku spokojena, jen komunikace mezi ní a zdravotníky mohla být lepší. Našla pediatra, který přijme dítě po AP. Po porodu je doma navštívila dula.

Srpen 2017. Na AP jsou zvyklí. Rodička zůstala z důvodu většího porodního poranění jednu noc. Poučena, propuštěni.

Srpen 2017. Třetirodička zde porodila v 40. tt své zdravé dítě. O ambulantní porod požádala už před porodem, protože měla špatnou zkušenost s pobytem na šestinedělí po prvním porodu. Dala přednost klidu a podpoře rodiny v domácím prostředí, tím pádem nižší míře stresu a chtěla být pohromadě se staršími dětmi. Na reverz odcházeli 24 hodin od porodu. Kartičku na NLS nedostali v porodnici. Odběr krve miminku provedl registrující pediatr. Žena byla s průběhem odcházení z porodnice velmi spokojena a velmi si pochvalovala, že mohla být brzo s rodinou. Dosavadní registrující pediatr přijal novorozeně do své péče. V porodnici se pouze ptali na jeho jméno a kontakt. V domácím prostředí matku i dítě navštívila a své služby poskytla soukromá porodní asistentka.

Prvorodička porodila ambulantně v červnu 2017 ve 38. tt, oba zdraví. Ambulantní porod původně neplánovali, ale rozhodli se tak na doporučení zdravotníků. Nebyl pro ně k dispozici nadstandardní pokoj, kde by mohl manžel zůstat. Odcházeli 3 hodiny po porodu, po podpisu reverzu, ten jim přinesli do hodiny. Kartičku na NLS poskytl pediatr, který provedl i odběr z patičky. Komunikace v porodnici proběhla výborně. Pediatr, kterého si našla, neměl problém přijmout dítě do péče. Potvrzení od něj v porodnici nechtěli. Po porodu je doma navštívila soukromá porodní asistentka a dula. Před porodem absolvovala předporodní kurz v centru Majka v Brně.

Červenec 2017. Zdravá druhorodička porodila v 39. tt zde zdravé děťátko a odešla na reverz s dítětem 30 hodin po porodu, protože oddělení šestinedělí bylo pro ni velmi stresující a ona si byla vědoma nevhodnosti stresu pro jejich poporodní zotavování a rozjetí laktace. Reverz ji promptně vystavili, kartičku nedali. S komunikací zdravotníků byla vcelku spokojena. Snadno našla pediatra, který registruje dítě po narození a v porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je navštívila komunitní porodní asistentka.

Červen 2017. Odchod po 7 h od porodu. Porod byl podle rodičky zbytečně urychlen amniotomií pod nátlakem. Motivací rodiny byla starší dítě doma.

Květen 2017. Tercipara. Velmi spolupracující personál. Stihli udělat utz kyčlí, ledvin a vyšetření očí. Odešli do 20 h od porodu. Rodička měla potvrzení od pediatra o převzetí do péče, ale nikdo ho nechtěl.

2015

Srpen 2015. Druhorodičce se tu narodilo v 39. tt zdravé miminko. Po porodu se objevila nekompatibilita krevních skupin – hrozící rychlý rozvoj žloutenky. Žena oznámila svůj záměr rodit ambulantně před porodem. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože měla špatnou zkušenost s pobytem na šestinedělí po prvním porodu. Zvolila radši klid a podporu rodiny v domácím prostředí, menší stres, lepší sžívání s dítětem a nástup laktace. Po 4 hodinách odcházeli na reverz. Kartičku na NLS nedostali, odběr provedl pediatr v Dětské nemocnici. S komunikací zdravotníků byla vcelku spokojena. Dosavadní pediatr přijal další dítě z rodiny. Stačilo sdělit na něj kontakt.

Červen 2015. Zdravá prvorodička porodila ve 41. tt své miminko. V její anamnéza je porucha srážlivosti krve. Pro předčasný odchod s miminkem se rozhodla, protože chtěla být s celou svou rodinou. Zdravotníci o jejím přání rodit ambulantně věděli předem. Odešli 6 hodiny po porodu na reverz, který přinesli obratem. Kartičku na novorozenecký screening nedostali v porodnici – test provedl jejich pediatr. Komunikace mezi ženou a zdravotníky byla uspokojivá. V porodnici se jí ptali na jméno a kontaktní údaje rodinného PLDD, kterého podle jejích slov snadno našla pro přijetí novorozence propuštěného předčasně. V domácím prostředí je navštívil pediatr a o ženu i dítě se starala rodina. Žena se na tento porod připravovala s Majkou Staňkovou.

2012

Červenec 2012. Zdravá prvorodička porodila ve 37. tt své miminko akutním císařským řezem. Po porodu u dítěte byla zjištěna trombocytopenie. Pro předčasný odchod s miminkem se rozhodla, protože nebyl důvod se dále nechat stresovat protiřečícím si personálem, z nějž se navíc nikdo nechoval podporujícím způsobem pro matku, novorozence a jejich psychické zdraví. Odešli 50 hodiny po porodu na reverz, který přinesli obratem. Kartičku na novorozenecký screening nedostali v porodnici – test provedl jejich pediatr. Komunikace mezi ženou a zdravotníky nebyla ani uspokojivá. V porodnici se jí ptali na jméno a kontaktní údaje rodinného PLDD, kterého podle jejích slov poněkud snadno našla pro přijetí novorozence propuštěného předčasně.