Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Po porodu v této porodnici můžete kontaktovat porodní asistentku Annu Ťopkovou: 774 247 449, topkova.anna@gmail.com

2020

V únoru, týden po termínu, se zde narodilo miminko prvorodičce, jejíž těhotenství bylo zcela fyziologické. Odešla 52 hodin po porodu, aniž by nabídli k podpisu reverzy za ní a za dítě. Dřívější odchod zvolila, protože: „Chtěli jsme být všichni tři pohromadě doma v pohodlné posteli a v klidnějším prostředí, řídit si vše podle sebe. V nemocnici byl i přes noc celkem hluk, a i když jsem byla na jednolůžkovém pokoji, tak z vedlejšího pokoje i z chodby bylo vše slyšet tak, jak kdybychom byly dohromady.“ Krev na NLS se odebrala ještě před odchodem domů. Žena byla s průběhem dřívějšího odchodu spokojená a je velmi ráda, že odešla na svou žádost s miminkem dříve domů. Před porodem se domluvila s PLDD na přijetí dítěte, ale ten o záměru odejít před 72h nevěděl a pak mu to nevadilo, dítě přijal. Potvrzení od něj v ivančické porodnici nevyžadovali. Žena se před porodem připravila na všechny možné situace s Rukovětí AP. O novou rodinu doma pečovala porodní asistentka z nemocnice nebo gynekologické ambulance a zkušená kamarádka. Na příchod miminka se připravovala na Předporodním kurzu v Mamicentru v Brně.

2018

V září 2018 zde žena ve 41. tt porodila po druhém, překotném porodu doma, placentu. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou a také do klidu domova, prostředí v nemocnici jí nevyhovuje, chování personálu po příjezdu jí v tom jen utvrdilo. O jejím záměru v nemocnici předem nevěděli, odcházela 7 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla, nepředali kartičku na odběr pro NLS. Komunikace se zdravotníky byla strašná. Odběr na NLS provedla soukromá PA. Současný pediatr o AP nevěděl, problémy kvůli tomu nedělal. Žena je ráda, že odešla domů dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

Duben 2018. Prvorodička zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Když uvažovala o ambulantním porodu, brala v úvahu pozitivní výsledek GBS a negativní Rh faktor. Motivací odejít, jak jen to bude možné, byla touha být co nejdříve doma s miminkem a co nejdříve a nejlépe se poznat. Svoje přání, že by chtěla rodit ambulantně, sdělila již před porodem. Odcházeli 48 hodin od porodu, reverz nenabídnut. Odběr krve pro NLS proveden porodnicí ještě před odchodem. Rodiče si průběh předčasného odchodu až na pár nepříjemností pochvalovali a byli moc rádi, že byli doma co nejdříve. Žena před porodem našla pediatra, který sice předem nevěděl, že žena odejde s miminkem dříve, ale nevadilo mu to. V porodnici se ptali na jeho kontaktní údaje. Doma je navštívila dětská sestra a laktační poradkyně. Rodiče se připravili k porodu na kurzu Jemného zrození – hypnoporod.

2017

Červenec 2017. S ambulantním porodem měli v Ivančicích velký problém, píše žena, která zde přivedla na svět své druhé dítě narozené v 40. tt. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujících důvodů: doma ji očekávalo její 18měsíční prvorozené dítě a navíc po prvním porodu na oddělení neměla vůbec klid, čemuž chtěla předejít odchodem. Ptala se, co vše je k ambulantnímu porodu potřeba už v poradně někdy ve 38. tt, aby mohla odejít s novorozencem den po porodu. Sestra byla nepříjemná, neprofesionální a otravovalo jí toto téma, když tam „má být jako každá 3 dny a navíc nemá potvrzení od pediatra“. Žena telefonicky sháněla PLDD, jen aby mohla po porodu odejít – PLDD potvrdil, že dítě přijme. Neměla na pokoji soukromí a klid žádný – byly na pokoji 2 – 3 ženy po porodu. Než donesli dokumenty, byla to dlouhá doba – 8 hodin. Žena lituje toho, že se nepřipravila na ambulantní porod lépe, bylo to velmi nepříjemné. Nakonec se jim povedlo přes dohady a naschvály odejít po 24 hodinách. V porodnici stihli veškerá vyšetření včetně stříhání pupíčku. Žena uvádí, že nikdy nezalitovala, že šla domů s dítětem. Doma si užívali klidu, soukromí a žádného rozdělování rodiny.