2018

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o normální těhotenství. Domů chtěla odejít dřív kvůli pohodě a staršímu dítěti. Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek pro cestu domů odcházela žena 32 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale neměl s tím problém. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, aby byla v klidu a domácím rodinném prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena měla problém najít pediatra, který přijme dítě po AP a v době vyplňování dotazníku stále žádného nenašla. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky a soukromé PA.

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena neměla důvod zůstávat, doma měla starší dítě a preferovala klid a domácí stravu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 54 hodin po porodu (kvůli poporodním komplikacím ženy, jinak byl odchod zamýšlen dříve) po podpisu reverzu, který byl dodán za necelou hodinu. Podepsat reverz za dítě chtěli oběma rodiči (není třeba obou, pozn. web AP). Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky, soukromé PA a LP.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, nebo ho nepodstoupila, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít za pohodlím a do péče manžela. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 8 hodin. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA. Před porodem absolvovala kurzy u PA Kristýny Zemánkové a Laďky Ryšavé.

V říjnu 2018 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena měla pozitivní výsledek na GBS, nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, aby přivítali s manželem a dcerou miminko co nejdříve do rodiny. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 15 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 15 hodin. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s tím neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V říjnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla pozitivní odběr na GBS, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Chtěla odejít dříve, aby byla celá rodina hned pospolu. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 hodin. Odběr na NLS provedla soukromá PA, která zároveň dodala kartičku. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od pediatra nevyžadovali. Žena měla problém se stávajícím PLDD kvůli AP, proto hledala nového. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Říjen 2018. Zdravá žena zde porodila své druhé dítě, oba v pořádku. Motivací pro AP bylo starší kojené dítě doma a péče manžela a babičky. Zdravotníci o jejím záměru věděli, reverz byl připravený do hodiny, celkový odchod po 6 hodinách. NLS provedla komunitní porodní asistentka. Najít pediatra nebyl problém. Matka měla zajištěnou poporodní péči u komunitní PA, pediatra a samozřejmě rodiny.

Žena zde porodila v 38. tt své první dítě, oba byli v pořádku. Porodnice o ambulantním porodu věděla, neměli s tím problém, reverz byl připraven do 2 hodin, odchod po 11 hodinách. Patičkový test provedla ošetřující PLDD, která měla i připravenou kartičku na test. Maminka si vyčítá, že nechala test provést PLDD, protože kvůli testu museli tři dny po porodu jet do nemocnice, kde pediatra sloužila. Test byl proveden bez zahřátí patičky, miminko na podložce, bez možnosti tišení např. kojením. Poporodní péči měla žena zajištěnou u laktační poradkyně a duly. Žena absolvovala předporodní kurz s PA Annou Kohutovou.

„Zdravé dítě a zdravá matka nepotřebují „pomoc“ arogantních zaměstnanců porodnice. Chtěli jsme klid doma.“

V září 2018 zde žena porodila ve 41. tt své třetí dítě. Žena má adaptovanou anemii a nepodstoupila nebo měla pozitivní test na GBS. Jinak bylo těhotenství normální. Žena chtěla odejít domů dříve, protože jsou pro ní začátky s miminkem doma celkově jednodušší a na víc předchozí dva porody odcházela ambulantně také. Zdravotníci o jejím záměru předem věděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Kontakt ani potvrzení od PLDD v porodnici nevyžadovali, dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu, také provedl odběr na NLS (kartičku v porodnici nedali). Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla po porodu zajištěnou péči soukromé porodní asistentky.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své třetí dítě. První porod byl u ženy sekcí, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla domů, protože jí nevyhovuje režim na oddělení a také za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Stačilo předat jméno a kontakt na pediatra, kartičku na screening NLS nepředali. Současný pediatr neměl problém přijmout dítě po AP, provedl odběr na NLS. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla po porodu zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V srpnu 2018 zde žena ve 38. tt porodila své první dítě. Rh faktor rodičů dítěte byl odlišný, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Rodiče chtěli být s dítětem ve známém, bezpečném prostředí. O záměru odejít dříve v porodnici předem nevěděli. Žena odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Požadovali potvrzení od PLDD , které žena měla. Rodiče měli problém najít pediatra, který by dítě po AP převzal, i když nakonec byli úspěšní. Kartičku na NLS v porodnici nedostali, registrující PLDD zajistil rodičům odběr v jiné porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že šla domů dřív. Po porodu měla na doma zajištěnou péči duly a své rodiny. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození.

V srpnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli předchozí negativní zkušenosti z odd. šestinedělí a do klidu domova. V nemocnici o jejím záměru věděli předem, odcházela 9 hodin po porodu po podpisu reverzu, který připravili za 6 hodin. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jméno a kontakt. Stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl, ale nevadilo mu to. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Srpen 2018. Zdravá druhorodička tu porodila ve 41.tt zdravé dítě. Lékaři o předčasném odchodu nevěděli, reverz přichystali až po 13 hodinách (maminka porodila večer, propouští až ráno), žádali jen jméno a kontakt na PLDD. Kartičku na NLS nedali, to provedl pediatr, který neměl problém s přijetím dítěte. Žena měla doma zajištěnou péči komunitní PA a laktační poradkyně. Volbu ambulantního porodu si velice pochvaluje. Přála si odejít předčasně, protože má doma starší dítě, které je stále ještě velmi malé, přála si mít vlastní pohodlí, žádné rušení a klid domácího prostředí. Žena se na tento porod připravovala na kurzu Mamicentru s Laďkou Ryšavou. Žena vypověděla: „Velmi mi pomohla skupina AP na Facebooku. Taky mi přišlo, že i když jsem celé dopoledne ležela na šestinedělí, nechali mě na pokoji, protože věděli, že jdu domů, takže mi neříkali nic o kojení (poté, co se zeptali, jestli se malý po porodu přisál a já řekla, že ano) a nehádali se se mnou ohledně mytí miminka, i když se jim nelíbilo, že má krev ve vlasech apod.“

Červenec 2018. Zdravá žena tu ve 40. tt porodila své první dítě. V anamnéze měla Rh faktor mínus. Lékaři věděli o záměru ženy odejít dřív, reverz vystavili po 4 hodinách. Žena odcházela po 10 hodinách, protože chtěla být doma v klidu s otcem dítěte a nechtěla nevyžádané rady ohledně kojení. Kartičku na NLS jí v porodnici nedali, obstarala ho komunitní PA. PLDD byl problém sehnat, ale nakonec se jí podařilo. V domácím prostředí nedělku a miminko navštívila soukromá porodní asistentka, laktační poradkyně a také dula.

Červenec 2018. Prvorodička v 39. tt porodila dítě ve Vyškově. Oba byli zdraví. Žena měla Rh faktor mínus. Rodiče si přáli trávit první chvíle doma jako rodina, proto se rozhodli pro ambulantní porod. Svůj záměr oznámili po porodu a odcházeli spolu 28 hodin od porodu na reverz. Kartičku na NLS nedostali v porodnici. Odběr krve z patičky udělala jejich komunitní porodní asistentka. Žena popisuje zážitek spojený s předčasným odchodem jako velmi nepříjemnou záležitost a byla velmi ráda, že odešli dříve. Když před porodem sháněla pro své dítě PLDD, dalo ji to trochu práci, ale nakonec ho sehnala. V porodnici se pouze ptali na kontakt na něj. O ženu doma pečovala rodina, dula a své služby poskytla komunitní porodní asistentka. Žena absolvovala kurz hypnoporodu – Jemného zrození.

Červen 2018. Druhorodičce v 38. tt se zde narodilo zdravé miminko. Přála si být, co nejdřív doma s dvouletým dítětem, aby si snadněji zvykal na sourozence. Také nemá ráda nemocniční prostředí a nejsou jí příjemné vizity. Jakmile žena oznámila dřívější odchod po porodu, donesli poměrně záhy reverz k podpisu. Společně odcházeli 15 hodin od porodu domů. Kartičku na NLS si žena sehnala sama a odběr krve z patičky miminku doma odebrala soukromá porodní asistentka. Průběh předčasného ambulantního odchodu byl v pořádku, snadný a žena byla ráda, že se pro něj rozhodla a byli všichni brzo doma pohromadě. Rodinný PLDD měl problém přijmout miminko po ambulantním porodu, a tak žena pro jejich děti našla jiného, který tyto nezákonné potíže neměl. V porodnici nechtěli potvrzení od PLDD. Doma o ženu a dítě pečovala a služby poskytla porodní asistentka. Žena se na tento porod připravovala na kurzu hypnoporodu – Jemného zrození.

Červen 2018. Další povedený ambulantní porod se povedl zdravé ženě, která zde porodila své třetí dítě v 39. tt. Žena měla v průkazce pozitivní test na GBS. Svůj záměr odejít dříve s miminkem oznámila po porodu, přinesli jí reverz k podpisu a tak odešli 12 hodin od porodu. Kartičku na NLS v porodnici nedali, odběr provedla komunitní PA. Odchod proběhl v pohodě a žena byla moc ráda, že mohla odejít za svými dalšími dětmi a do svého soukromí. V porodnici se ptali na PLDD, jen na kontakt na něj a ten miminko, byť mladší 72 hodin, prohlédl v domácím prostředí. Stejně tak pečovala o ženu a dítě doma rodina, navštívila je laktační poradkyně a komunitní porodní asistentka. Žena se před tímto porodem absolvovala kurz Jemného zrození – hypnoporod.

Červen 2018. Druhorodička porodila ve 41. tt, oba zdraví. Chtěli z porodnice odejít dříve, protože žena chtěla být i se svým starším dítětem. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 4 hodiny po porodu, za půl hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Žena byla ráda, že odešli na její žádost dříve. Jejich stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl předem, ale dítě přijal bez okolků. V porodnici nevyžadovali od něj potvrzení. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka, která ženě i dítěti poskytla zdravotní služby. O ženu i dítě v domácím prostředí pečovala rodina, laktační poradkyně, dula a poporodní dula. Žena se před tímto porodem připravovala na kurzu Jemného zrození – hypnoporod.

Červen 2018. Druhorodička porodila ve 39. tt, oba zdraví. Chtěli z porodnice odejít dříve kvůli touze po domácí pohodě, a protože žena chtěla být i se svým starším dítětem. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů nevěděli předem. Přání odejít předčasně oznámila personálu komunitní porodní asistentka, kterou žena měla u porodu. Odešli 5 hodin po porodu, za 4 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Žena byla ráda, že odešli na její žádost dříve. Jejich stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl předem, ale dítě přijal bez okolků. V porodnici se ptali pouze na jeho jméno a kontaktní údaje. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka, která ženě i dítěti poskytla zdravotní služby.

Červen 2018. V červnu zde porodila ve 40. tt druhorodička zdravé dítě. V anamnéze měla poruchu srážlivosti krve a těhotenskou hepatopatii v předchozím těhotenství. Chtěla se vyhnout stresujícímu nemocničnímu prostředí (po prvním porodu za tři dny v nemocnici naspala dohromady šest hodin) a doma ni čekal starší syn – chtěli být pohromadě jako rodina už od počátku. Zdravotníci o ambulantním porodu věděli předem, odcházeli 6 hodin po porodu. Za dvě hodiny po porodu jim přinesli k podpisu reverz. Kartičku na NLS v porodnici nedali, odběr z patičky provedl stávající pediatr. Ten neměl problém přijmout do péče dítě po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici byla dle rodičky vynikající. Nevyžadovali od rodičů potvrzení od pediatra. Po porodu je doma navštívila rodina, porodní asistentka a pediatr.

Duben 2018. Ve 43. tt se zde narodilo zdravé miminko zdravé ženě. Byl to její druhý porod. Žena oznámila zdravotníkům již před porodem volit ambulantní porod, protože má doma starší dítě a přeje sobě i dětem klid a pohodlí domova. Odešli 3 hodiny od porodu na reverz. Kartičku na NLS nedostali, odběr miminku udělal pediatr (PLDD). Veškerý personál byl profesionální, vše proběhlo hladce a podle představ ženy. To, že mohla odejít ihned po porodu si velmi pochvalovala! V porodnici nepožadovali nějaké potvrzení od PLDD a ten přijal novopečené miminko bez okolků. Také je navštívil v domácím prostředí. Žena se na tento porod připravovala na kurzu Anny Kohutové.

Konec porodu byl hodně náročný, ale musím uznat personálu porodnice, že nikdo ani slůvkem nekomentoval moje klení, nebo když jsem vyhazovala novorozenecké sestry z pokoje ve finále. Všichni byli milí a vstřícní, na všechno se ptali a nikdo na dceru nesahal.

Březen 2018. Druhorodička, zdravá, motivace k AP – starší kojené dítě a domácí pohoda. Novorozenec fyziologický, v 41. týdnu narozený. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 4 hodin po porodu, za 3 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní PA. Žena byla s ambulantním porodem velmi spokojená a průběh odchodu si pochvaluje. Pediatr, ke kterému žena již přihlásila své první dítě, registroval novorozence bez okolků. V porodnici se ptali na kontaktní údaje pediatra. Po porodu je doma navštívila komunitní PA a poskytla své služby nedělce i novorozenci.

Březen 2018. Tercipara, tu porodila zdravé dítě. Test na streptokoka (GBS) se rozhodla nepodstoupit. Lékaři věděli o rozhodnutí odejít dříve, reverz vystavili do dvou hodin, požadovali kontakt na PLDD. Patičkový test (NLS) zajistila komunitní PA. Najít pediatra respektujícího způsob porodu nebyl problém. Maminka se rozhodla jít domů 5 hodin po porodu, kvůli starším dětem a neochotě trávit čas na šestinedělí. Navíc se nepovažuje za nemocnou, aby zůstávala v nemocnici. Doma měla zajištěnou péči rodiny a komunitní PA.

Březen 2018. Zdravá druhorodička porodila v 41. tt zdravé dítě. Zdravotníci o záměru odejít předčasně z porodnice věděli před porodem (žena měla s sebou DVP). Ženina motivace byla následující: Chtěli jsme klid doma, nechtěla jsem nechávat 2letého syna samotného déle, než je nutné. Personál novorozeneckého oddělení byl velmi nepříjemný, takže nás v rozhodnutí utvrdil. Nemyslím si, že zdraví lidé patří do nemocnice. Na reverz odešli 3 hodin od porodu. Ženina komunitní porodní asistentka je navštívila doma, poskytla poporodní péči a provedla test z patičky (NLS). Žena je velice spokojená, že odešli předčasně. Porodníci byli skvělí, profesionální, nicméně doktor z novorozeneckého byl neprofesionální, protivný, snažil se manipulovat, chování směrem k novorozenému synovi bylo také nehezké (PA zacházela s placentou lépe, než tento lékař s novorozencem). Chtěli do reverzu podpisy obou rodičů (nemají na to nárok). Rodinný pediatr bez okolků přijal novorozence do péče, v porodnici se ptali na jeho kontaktní údaje.

V únoru 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, předchozí porod byl proveden sekcí, jinak bylo těhotenství normální. Domů chtěla žena odejít dříve za starším dítětem a do klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 15 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim předat jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní registrující PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V lednu 2018 zde prvorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anemií, po porodu byli matka i dítě v pořádku. Žena neviděla důvod k setrvání, když bylo vše v pořádku. Chtěla klid, své prostředí a péči manžela. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 8 hodin po porodu. Nepamatuje si, zda-li podepisovala reverz za sebe, reverz za dítě podepisovala, jak dlouho trvalo jej připravit již neví. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena bez problému našla pediatra, který převezme dítě po AP. Před porodem absolvovala Kurz předporodní přípravy s Annou Kohutovou. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

2017

V prosinci 2017 zde prvorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byli matka i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli sžívání s miminkem, vyhnout se nemocniční rutině a na víc chtěla být doma na vánoční svátky. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 16 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 2 hodiny (rodiče na jeho donesení nespěchali). Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena našla pediatra, který nemá problém přijmout dítě po AP. Před porodem absolvovala Předporodní kurz v Brně se soukromou komunitní PA Laďkou Ryšavou – Mamicentrum. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Prosinec 2017. Prvorodička porodila ve 40. tt, oba zdraví. Chtěli z porodnice odejít dříve kvůli touze po klidu a pohodlí domova. Přáli si nerušený kontakt s miminkem bez rutinních zásahů nebo nutnosti buzení se na vizitu. Další motivací bylo lepší domácí jídlo a minimální nutnost komunikovat s okolím. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 5 hodin po porodu, za 3 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedl registrující pediatr. Ten neměl problém přijmout do péče dítě po ambulantním porodu. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Maminka je ráda, že odešla na svou žádost dříve. V porodnici nevyžadovali potvrzení od pediatra. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka.

Prosinec 2017. Zdravá druhorodička porodila zdravé miminko ve 41. tt. Pro ambulantní porod se rozhodli s ohledem na přání být hned s celou rodinou pohromadě doma a kvůli nechuti podřizovat se nemocničnímu prostředí. Odešli 5 hodin po porodu, po dvou hodinách od požádání jim přinesli k podepsání reverz. Zdravotníci byli o přání odejít dříve předem informováni. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace v porodnici probíhala bez problémů. Rodička je ráda, že na svou žádost mohla odejít dříve. Současný pediatr o ambulantním porodu nevěděl, ale děťátko ochotně registroval. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali.

V listopadu 2017 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dříve za starším dítětem a nebýt omezována nemocniční rutinou. O jejím záměru v porodnici věděli předem, žena odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Odběr na NLS provedla soukromá PA, která dodala i odběrovou kartičku. Komunikace v porodnici byla ucházející, nepožadovali potvrzení od PLDD, pouze jméno a kontakt. Dosavadní pediatr o AP nevěděl a neměl s tím problém. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a nemocniční PA.

Říjen 2017. Čtvrté dítě zde porodila ve 42. tt žena, která požádala po porodu o ambulantní porod. Oba zdraví. V ženině anamnéze byl odmítnutý test na OGTT a varixy. Chtěli z porodnice odejít dříve kvůli kojenému staršímu dítěti, veliké vzdálenosti porodnice od domova – rodina by je těžko navštěvovala; pocit, že je to prostě zbytečné zůstávat v porodnici. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 3 hodiny po porodu, za 0,5 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedl PLDD. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Žena byla ráda, že se v porodnici zbytečně nezdržovali. Jejich stávající PLDD dítě přijal bez okolků. V porodnici se ptali pouze na jeho jméno a kontaktní údaje. Po porodu je doma navštívil pediatra a pečovala o ně rodina. Žena dodává: „Od půlky těhotenství jsem místo ke gynekologovi chodila k PA, se kterou jsem potom i rodila. Bylo to skvělé rozhodnutí, které dohromady s tím, že jsem šla po porodu hned domů, způsobilo, že jsem prožila krásný porod, na který budu ráda vzpomínat a budu moci svým čtyřem dcerám předat, že porod může být krásný, a není to nutné zlo, které se musí přežít.“

Říjen 2017. Druhorodička zde porodila v 40. tt. Ona i dítě byli zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujících důvodů: stále kojené 2leté dítě, které na ní čekalo doma, a předchozí špatná zkušenost s oddělením šestinedělí. Zdravotníci se o záměru předčasně odejít dověděli před porodem, do 4 hodin vyřídili dokumentaci, a tak 8 hodin od porodu žena i dítě odcházeli domů. Kartu na NLS nedostala v porodnici a odběr krve na test provedl registrující pediatr. Žena je se zkušeností předčasného odchodu z porodnice velmi spokojená a průběh odchodu si pochvaluje. Pediatr, ke kterému žena již přihlásila své první dítě, o záměru ambulantního porodu věděl a novorozené dítko registroval bez okolků. V porodnici se neptali na jméno PLDD. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka a poskytla své služby nedělce i novorozenci.

Říjen 2017: Druhorodička, zdravá, motivace k AP – starší kojené dítě. Kartičky na novorozenecký screening nenabídli, návrat kvůli provedení testu zamítli. Rodička trvala na přítomnosti staršího dítěte na porodním boxu. Protože otec dětí odvezl starší dítě, počkala rodička s propuštěním až do rána. Propuštění proběhlo bez problému jak z gynekologie, tak i z novorozeneckého. Pediatr dítko prohlédl při ranní vizitě, poučil a zdůraznil, aby registrující pediatr viděl novorozence co nejdřív. Na propouštěcí zprávy čekali 3 hodiny. Reverzy byly nachystaný.

V září 2017 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anemií, jinak bylo těhotenství normální. Po porodu byli matka i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli klidu a pohodě a za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující pediatr. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena byla z brzkého odchodu naprosto nadšená. Na doma měla zajištěnou péči rodiny, LP, duly a poporodní duly.

Září 2017. Druhorodičce s nedostatkem železa zjištěném v těhotenství se zde v 39. tt narodilo zdravé děťátko. Pro ambulantní porod se rozhodli kvůli vlastnímu pohodlí, nesnášenlivosti nemocničního prostředí, snazšímu rozkojení se v klidu a mnoho starších dětí, které na matku čekaly doma. Zdravotníci o matčině záměru odejít s dítětem předčasně věděli a tak odešla 4,5 hodin od porodu s miminkem domů na reverz, který byl připraven do 2 hodin od požádání o jeho vystavení. Kartičku na NLS nedostali v porodnici, odběr provedl registrující pediatr. Matka si pochvaluje dřívější odchod domů, ale průběh by mohl být ještě profesionálnější. V porodnici nevyžadovali kontakt na pediatra a stávající rodinný o předčasném odchodu z porodnice nevěděl, ale dítě bez okolků přijal. V domácím prostředí rodinu navštívila laktační poradkyně a dula.

Srpen 2017. Z důvodu nesoukromí a stálého rušení se rozhodli jít domů. Žádný z doktorů s tím neměl problém, sestřička byla trošku nepříjemná. Odchod v klidu.

Červenec 2017. Zdravá tercipara porodila ve 38. tt zdravé miminko. V její anamnéze byl GD. Žena se pro ambulantní porod rozhodla, protože měla doma dvě děti a vadil jí ruch porodnice. Zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli. Odešla 25 hodin po porodu, podepsala reverz, který přinesli ihned od oznámení o odchodu. Odběr krve na NLS provedla komunitní porodní asistentka, která k tomuto účelu měla i potřenou kartičku. Komunikace mezi ženou a zdravotníky byla vcelku dobrá, ale mohlo to být lepší. Rodinný PLDD nevěděl, že bude přijímat miminko mladší 7 hodin, ale nedělal žádné problémy. V porodnici při odchodu stačilo uvést jméno pediatra a kontakt na něj. Po porodu je doma navštívila komunitní PA a poskytla své služby nedělce i novorozenci. O nedělku i novorozence se starala rodina.

Červenec 2017. Rodička se po porodu přesunula s dítětem na novorozencke oddělení do vyhrazené místnosti, kde čekali na propouštěcí zprávy, podepsali zbytek reverzu a vyřešili podrobnější vyšetření miminka před propuštěním, rozbor krve rodičky, injekci kvůli Rh faktoru. Odjížděli cca čtyři hodiny po porodu. Veškerý personál byl profesionální, vstřícný, laskavý, vše proběhlo hladce a podle představ rodiny.

Květen 2017. Druhorodička. Gynpor oddělení spolupracující. Oddělení šestinedělí naopak, starý primář a sestra byli velmi nepříjemní. Mladý doktor neonatolog naopak. Stačilo jméno pediatra a telefon na něj. Test z patičky udělali za tři dny přímo ve Vyškově, v porodnici.

V červnu 2015 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé a bezproblémové těhotenství. Žena původně plánovala porod domácí, po porodu byla ona i dítě v pořádku, neviděla proto důvod setrvávat v nemocnici. V nemocnici o jejím záměru odejít dříve věděli. Domů žena odešla 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, reverz na gynekologii byl připraven bez odkladu, neonatoložka otálela a musela být manželem upomínána, nechala rodiče s dítětem čekat asi 15 minut na chodbě. Potvrzení od PLDD nepožadovali, stačilo jméno a kontakt. Komunikace s neonatologií tedy nebyla příliš dobrá, s gynekologií v pořádku. Kartičku na NLS nedostali, PLDD poslal rodiče s dítětem do laboratoře, kde ho provedli špatně a byl proto za týden opakován u PLDD ze hřbetu ruky. Rodiče neměli problém najít pediatra, který by přijal dítě po AP. Žena je ráda, že odešla ambulantně. Před porodem neabsolvovala žádný kurz, jen několik lekcí u své soukromé PA. Po porodu měla na doma zajištěnou péči pediatra.

V dubnu 2017 zde druhorodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byli matka i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, aby strávili první dny po narození společně celá rodina. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr byl proveden 3 dny po porodu na novorozeneckém odd. v jiné porodnici. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Před porodem absolvovala předporodní kurz s Jarmilou Kovaříkovou. Je ráda, že odešla dřív, doma o ní pečovala rodina.

Březen 2017. Bezproblémový ambulantní porod po porodu koncem pánevním.

Březen 2017. Zdravá prvorodička porodila ve 39. tt zdravé miminko. Žena se pro ambulantní porod rozhodla, protože se chtěla vyhnout trávení času v neosobním prostředí a užít si první dny s dítětem v pohodě domova spolu s manželem. Zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli, i když poslední věta v porodním přání byla, že ambulantní porod zvažuje. Žena odešla 20 hodiny po porodu (šla by i dřív, ale zapomněli doma autosedačku), podepsala reverz, který přinesli za dvě hodiny před odchodem. Kartičku na NLS nedostali v porodnici, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi maminkou a zdravotníky byla vcelku dobrá, ale mělo to své rezervy (mladá mrzutá nevlídná cynická lékařka). Žena si naopak chválila porodní asistentku Jitku. Žena před porodem snadno našla pediatra, který neměl problém registrovat miminko mladší 72 hodin. V porodnici při odchodu stačilo uvést jméno pediatra a kontakt na něj.

V březnu 2017 zde žena ve 43. tt porodila své čtvrté dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, aby mohla být se staršími dětmi v klidu doma. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1/2 hodiny. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, problém s tím neměl a provedl odběr na NLS. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V únoru 2017 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatným zkušenostem z odd. šestinedělí po prvním porodu a také aby byla v domácím prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s tím neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V únoru 2017 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Žena trpěla problémy se zády a neslyšela na jedno ucho, těhotenství bylo ale naprosto zdravé. Domů chtěla odejít dřív, aby byla v klidu s mužem a starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven okamžitě. Kartičku na provedení screeningu v porodnici nepředali, odběr byl proveden v jiné porodnici. Komunikace v nemocnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

2016

V prosinci 2016 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za starším dítětem, do domácího prostředí a klidu. O jejím záměru předem věděla jen její soukromá PA, odcházela 30 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS si žena musela sehnat sama, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

Listopad 2016. V listopadu se zde narodilo v 41. tt zdravé miminko ženě, které měla v osobní anamnéze vrozenou vadu srážlivosti krve s nutností medikace. Byl to pro ní její první porod. Ambulantní porod si zvolili, protože toužili být spolu pohromadě v jedné posteli, v klidu doma. Svůj záměr sdělila žena ihned po porodu, ale kvůli své anamnéze zůstala do druhého dne. Reverz jim donesli ihned a tak odcházeli 26 hodin od porodu. Kartičku na NLS v porodnici nedostali, měla ji ženina soukromá porodní asistentka, která odebrala krev na tento test. Rodiče byli velmi spokojeni z předčasným odchodem a udělali by to příště znovu tak. V porodnici se ptali na kontakt na domluveného pediatra. Rodiče si ho vybrali před porodem, a ten neměl problém s tím, že přijme čerstvé miminko do své péče. V domácím prostředí nedělku a miminko navštívila soukromá porodní asistentka, laktační poradkyně a také pediatr. Rodiče se na porod připravovali hypnoporodem – Jemné zrození.

V červnu 2016 zde zdravá druhorodička porodila v 39 tt zdravé dítě. Žena byla z porodnice propuštěna bez podepsání reverzu po 60 hodinách. NLS screening stihli zdravotníci provést ještě před odchodem rodičky s dítětem. Současný pediatr nevěděl o AP. ale neměl problém s přijetím dítěte, v porodnici potvrzení nevyžadovali.

„O AP jsem neuvazovala, presto mne z porodnice po druhem porodu pustili po 60 h bez mého přičinění. Asi přeplněný stav.“

2014

Říjen 2014. Prvorodička tu ve 38 tt porodila zdravé dítě. GBS test měla žena pozitivní, nebo se rozhodla nepodstoupit. Lékaři o jejím rozhodnutí odejít dřív nevěděli, nicméně reverz vystavili do dvou hodin. Kartičku na patičkový test (NLS) nedali, to zajistil pediatr. V porodnici vyžadovali kontakt na ošetřujícího pediatra. PLDD museli najít nového, protože stávající měl problém s přijetím dítěte po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici byla mírně obtížná, ale maminka svého rozhodnutí nelituje. Rozhodla se odejít do klidu domova s péči rodiny, komunitní PA, laktační poradkyně a pediatra. Maminka absolovovala kurz Jemného zrození (hypnoporod).