Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V prosinci 2019 zde třetirodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. V anamnéze měla uvedenou psychiatrickou diagnózu a diabetes 2. typu, po porodu se žádné potíže neobjevily. Původně nechtěla odcházet dřív, ale motivací pro dřívější odchod byly dvě starší děti s PAS, které špatně snášely odloučení, a také panické úzkosti rodičky a její předešlá špatná zkušenost se šestinedělím. Zdravotníci nevěděli o jejím záměru předem, komunikace s nimi byla vynikající, ve všem si vyšli vstříc a na PLDD jim stačil kontakt. Žena odcházela 19 hodin po porodu, reverz podepisovala pouze za dítě a nespěchala na něj. Na NLS test se vraceli do porodnice. Se stávajícím PLDD se kvůli jeho strachu a probíhající epidemie neštovic dohodla na kontrolách v nemocnici a převzetí do péče až po 72 hodinách. Doma měla zajištěnou péči rodiny, je ráda, že se rozhodla pro dřívější odchod.

Duben 2019 „Byla jsem z toho všeho psychicky úplně vyřízena, tak jsem poprosila sestry, ať řeknou doktorce o reverz za mě i za malého, že budu ráno 48h po porodu. A ted se spustila lavina, protože jich to slyšelo víc. Dětské sestry mi začaly v ten moment říkat, že jsem nezodpovědná matka, jestli chci aby mi doma malej umřel a já ho měla na svědomí, že se nesmí ze zákona propouštět dřív než 72h po porodu a že i kdybych chtěla reverz ,tak se můžu na hlavu stavět,že mi ho prostě nedají, protože na to nemám právo. Dodaly ještě, že na mě klidně kvůli tomu můžou zavolat sociálku.“

2016

Březen 2016. V březnu tu přivedla na svět fyziologického novorozence (v 42. tt) zdravá prvorodička. Zkušenosti ostatních nedělek na pokoji, se kterými se absolutně neztotožňovala, pro ni byly důvodem odchodu do klidu domova. Odešli na reverz 9 hodin po porodu. Reverz jim vydali po vizitě do 2 hodin. Kvůli novorozeneckému laboratornímu screeningu se do porodnice vraceli. Pediatr, kterého rodička před porodem kontaktovala, o ambulantním porodu předem nebyl informován, avšak v porodnici jim stačil kontakt na něj, a on dítě registroval bez okolků. Doma je sám navštívil, jakož i komunitní porodní asistentka.