Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2018

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli pohodlí a soukromí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 68 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr pro NLS byl proveden v porodnici ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla strašná, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Původního PLDD změnila kvůli jeho potížím s přijetím dítěte po AP. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky, soukromé PA, LP a duly. Spokojenost s dřívějším odchodem hodnotí středně.

V říjnu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Žena měla gestační diabetes a pozitivní výsledek testu na GBS, nebo test nepodstoupila. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu kojenému dítěti, kvůli nevyhovujícím podmínkám a špatným radám v porodnici po prvním porodu. O AP se žena zmínila při příjmu k porodu. Odcházela 25 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS si koupili v porodnici, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Žena změnila původního PLDD kvůli jeho potížím s přijetím dítěte po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé a nemocniční PA.

Porodnice dostává červenou. Ničí šestinedělí ženě, popírají rodičovská práva a v konečném důsledku plýtvají veřejnými prostředky v podobě zbytečného a protiprávně uvědomělého OSPOD. Nenechte se zastrašit.

Žena porodila v listopadu 2018 v 20:50 porodila své třetí dítě v této porodnici – vše naprosto v pořádku, rychlý porod chtěla další den ráno odejít domů (doktorka řekla, že ji nepustí pokud nebude mít razítko od pediatry). U té to měla domluvené, znovu ji volala, manžel k ní jel pro razítko. Když ji nemocnice volala, popřela, že by vzala do péče novorozence mladšího 72 hodin. Matka byla tedy donucena zůstat, neměla sílu se s nimi dohadovat. Další den ji doktorka arogantně oznámila, že domů půjde nejdříve v sobotu ve 20:50! po uplynutí 72 hodin. Když chtěla jít v sobotu v pět odpoledne, bylo jí řečeno, že buď tedy podepíše reverz a dorazí v neděli na kontrolu do nemocnice, nebo půjde až v devět večer. Matka odvětila, že v tom případě podepíše reverz, půjde už ve tři a že ji tam už nikdy nikdo neuvidí. Doktorka začala vyhrožovat sociálkou. Šla tedy na reverz ve tři hodiny odpoledne v sobotu. V pondělí měla jít na kontrolu ke svému PLDD. Ten ji oznámil, že jí dává 48 hodin, aby si našla jiného pediatra jak pro novorozence, tak pro starší dvě děti, jinak že rodinu nahlásí na sociálku… No a koruna všeho, že právě v to pondělí k ženě domu dorazila sociálka, kterou na ní poslali z nemocnice… Sociálka jen kroutila hlavou, proč tam jsou.

V září 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Žena měla nízko uloženou placentu, první porod byl komplikovaný velkým krvácením. Domů chtěla odejít za starší kojenou dcerou a do soukromí a pohodlí domova. O úmyslu odejít dříve byli zdravotníci informování během porodu. Žena odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS udělali v porodnici. Stačil jim kontakt na registrujícího PLDD, dosavadní neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla výborná. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Červenec 2018. Své první miminko porodila zde v 41. tt a byla s ambulantním porodem moc spokojená. V její průkazce bylo uvedeno: odmítnutý OGTT a GBS, špatný krevní obraz, Rh faktor minus. Pro ambulantní porod se rozhodla před porodem, protože si přála klid domova, chtěla rodinu pohromadě a kvalitní stravu. Své přání odejít předčasně sdělila po porodu, s personálem si dohodla, kdy chce odejít. Vyšli ji vstříc, připravili potřebné dokumenty a po poučení a nástinu možných vyšetření odcházeli 24 hodin po porodu na reverz. Kartičku na NLS ženě prodali v porodnici a odběr krve z patičky provedla komunitní PA. Žena byla nadšená, že byli doma brzy. Na potvrzení od PLDD se v porodnici neptali. Doma o matku i dítě pečovala rodina a své služby poskytla komunitní porodní asistentka.

Červen 2018. Žena zde porodila své třetí dítě ve 41. tt. Oba byli zdraví. Těšila se s miminkem moc domů ke starším dětem, a proto požádala po porodu o předčasné propuštění – ambulantní porod. Odcházela s ním 6 hodin od porodu domů na reverz, který byl donesen bez zbytečných průtahů. Kartičku na NLS ji prodali v porodnici – odběr z patičky na NLS provedl registrující PLDD. Žena popisovala průběh předčasného odchodu jako velmi dobře zvládnutý ze stran personálu porodnice a byla velmi šťastná, že byla hned doma se svou rodinou. Potvrzení od PLDD, že bude registrovat miminko mladší 72 hodin neměla, ale v odchodu jim to samozřejmě nemohlo zabránit. Doma se o ženu i dítě starala rodina.