Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V březnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla problematický předchozí porod, jinak bylo těhotenství normální. Rovněž po porodu byli matka i dítě v pořádku. Domů chtěla žena odejít dřív za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 55 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 3 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace zde byla vynikající, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Kvůli potížím s přijetím dítěte po AP hledala (úspěšně) nového PLDD. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Druhorodička zde ve 41. tt porodila své dítě, ačkoli odmítla OGTT oba byli naprosto zdraví. Ambulantní porod volila kvůli staršímu dítěti, klidu domova a lepšímu sžívání rodiny. Zdravotníci nevěděli, že chce matka odejít dříve, ale reverz byl připraven téměř hned, odcházeli po 34 hodinách, potvrzení od PLDD nepožadovali. Kartičku na NLS screening předali v porodnici, test provedla komunitní PA. Celou komunikaci se zdravotníky hodnotí maminka pozitivně. Jejich dosavadní pediatr neměl problém dítě po AP přijmout. Maminka absolvovala předporodní kurz s Martinou Suchardovou a Monikou Annou Kašparovou.

2018

V říjnu 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dřív kvůli klidu a starším dětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán okamžitě. Odběr na NLS provedla soukromá PA, kartičku prodali v porodnici. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo předat jméno a kontakt na PLDD. Současný PLDD o AP nevěděl, problém s tím ale neměl. Žena měla na doma zajištěnou péči soukromé PA. Je ráda, že odešla domů dřív.

Říjen 2018. Druhorodička zde ve 40. tt porodila své dítě, oba v pořádku. Žena chtěla domů kvůli klidu a starší dceři. Zdravotníky o svém rozhodnutí informovala při vizitě, reverz chystali 3 hodiny, odchod po 33 hodinách. Kartičku na NLS jim prodali v nemocnici, test provedl registrující pediatr. V nemocnici vyžadovali potvrzení od PLDD, které měla žena připraveno. Poporodní péči zajišťovala rodina a pediatr.

„Pan doktor s PA, kteří byli u mého porodu, byli velmi respektující k mému porodnímu plánu a vše předem konzultovali, i když byl porod velmi rychlý. Děkuji za vaše informace a možnost být druhý den doma se svoji prvorozenou dcerou a mým mužem. „

V září 2018 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Matka a otec dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli staršímu kojenému dítěti a do klidu domácího prostředí. Žena odcházela 18 hodin po porodu po podpisu reverzu (žena neuvedla přesný čas, kdy byl reverz dodán, platí místní pravidlo propuštění 6 hodin po porodu, manžel je z časových důvodů vyzvedával později). Stačilo jim jméno a kontakt na PLDD, rodiče našli pediatra, který neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici předali, odběr provedla soukromá porodní asistentka. Komunikace se zdravotníky byla výborná, žena je ráda, že odešla domů dřív. Po porodu měla na doma zajištěnou péči pediatra a soukromé PA.

2017

Srpen 2017. AP ženy druhorodičky, spontánní porod, bezproblémový. Odchází 56 hodin po porodu, odmítá všechna vyšetření. Novoscreening za 14 dní v domácím prostředí. Pediatra měla dopředu domluveného.

Květen 2017. Žena po císařském řezu, tercipara (rodila potřetí), pustili ji 2. den asi 38 hod po CS. Bez obtíží ji propustili (spolupracovala a znala se s primářem gynekologie). Komunitní PA nabrala krev na novoscreening v domácím prostředí a zkontrolovala matku i dítě.

2016

Prosinec 2016. Klientka komunitní PA, PA přítomná u porodu. Čtvrtorodička, zkušená. Domluvila si pediatra, domluvila si ambu porod dopředu. Spontánní nemedikovaný porod, dítě AS: 10 10 10. Po 2 hodinách chtěli odejít (partner nebyl u porodu – nemocný, PA klientku i přivezla autem po domluvě s rodinou). Doktorka pediatrie nechtěla ženu pustit, vymlouvala se na odběry, žena trvala na odchodu. Pediatrička trvala také na souhlasu otce dítěte (je doma, je noc, nemají auto). Žena kapituluje a ráno pro ženu a dítě přijel taxikem nemocný otec dítěte. Propuštěna po 8 hodinách.

– ALE PEDIATRIČKA (chce vycházet s porodnicí) večer ženu žene k sobě na kontrolu, odebírá miminku krev a žene ji znovu k hospitalizaci, na zcela vymyšlených a nízkých hodnotách CRP, ženu s miminkem hospitalizují a zcela nesmyslně podávají miminku ATB 10 dní intravenosně (i sestry na dětském se diví, proč ???)