Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Průběh ambulantního porodu je v této porodnici jako aprílové počasí. Asi velmi záleží, jakou chytnete směnu.

2019

V květnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt porodila sekcí (pro nevyhovující polohu a nesestupující dítě po delším porodu) zdravé dítě. Žena již dříve rodila sekcí, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli diskomfortu, ruchu a nevyhovujícímu režimu na odd. šestinedělí. O jejím záměru odejít dřív zdravotníci věděli předem, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 3 hodiny po konzultaci na novorozeneckém oddělení. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem, provedla ho zdravotní sestra. Komunikace se zdravotníky nebyla valná. Gynekoložka byla požadavkem na odchod konsternovaná, ženě ani nezkontrolovala jizvu, reverz se zdál ženě ošizený, pouze všude se zkopírovanými stejnými 3 větami. Z novorozeneckého oddělení požadovali, aby žena zajistila monitor dechu, chůvičku, UM na dokrm, že nebude mít dítě v posteli a další. Stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma neměla zajištěnou žádnou zvláštní péči.

V dubnu 2019 zde prvorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství bez komplikací po porodu jak u matky, tak dítěte. Žena chtěla odejít dříve kvůli pohodlí domova a strachu z pobytu v nemocnici. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz byl k podpisu připraven předem. V porodnici předali kartičku na odběr pro NLS, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena měla, byli valice ochotní, vše vysvětlili, nabídli pomoc v případě komplikací. Žena měla potíže najít PLDD, který nemá problém s AP, ale nakonec byla úspěšná. Použila Rukověť Ambulantního porodu, absolvovala předporodní kurz v porodnici, kde posléze rodila. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a jiného lékaře.

V únoru 2019 zde žena přivedla na svět ve 39. tt své třetí dítě. Žena měla indikovaný porod sekcí kvůli vcestné placentě, jinak byli ona i miminko zdraví. Žena chtěla odejít dříve, protože jí nevyhovoval pobyt na šestinedělí jak ze strany zařízení, tak z důvodu režimu a rutiny. O jejím záměru odejít dřív předem nevěděli, žena dřívější odchod neplánovala. Odcházela 49 hodin po porodu bez podpisu reverzu. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 37. tt přivedla na svět své čtvrté dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali, předali kartičku na odběr pro NLS. Dohodnutý PLDD odmítl převzít dítě do péče, žena dosud hledá nového. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt byla na kontrole po rychlém porodu druhého dítěte doma (týž den ráno byla poslána domů s tím, že „to ještě k porodu není“). Žena měla vysoký krevní tlak a gestační diabetes. Chtěla odejít dříve za starší dcerou, aby se sžili společně celá rodina a aby byla v klidu bez stresu z nemocničního prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela po 6 hodinách po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku pro odběr na NLS předali v porodnici, odběr byl proveden později v jiné, bližší porodnici. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, dětské sestry, pediatra a duly.

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, nebo vyšetření nepodstoupila a rodiče měli odlišný Rh faktor, jinak bylo těhotenství normální. Žena chtěla odejít dřív za starším synem, do klidu a bezpeční domova. Odcházela 55 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 0,5 hodiny. Odběr na NLS byl proveden během hospitalizace. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz Cesta vědomé ženy za láskyplným zrozením Zuzky Švancerové. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod a s otcem dítěte odlišný Rh faktor, jinak bylo těhotenství normální. Žena chtěla odejít dřív do pohodlí a soukromí domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 41 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán do 1 hodiny od domluvy. Předali kartičku pro odběr pro NLS, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra, LP a duly.

V listopadu 2018 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Žena trpěla těhotenskou cholestázou/hepatózou. Domů chtěla odejít dříve kvůli předchozí špatné zkušenosti a za staršími dětmi – chtěli být všichni spolu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr NLS předali v porodnici, odběr provede soukromá PA nebo pediatr. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena našla pediatra, který neměl s AP problém. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny a duly.

V srpnu 2018 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Předchozí porod ženy skončil akutní sekcí, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů žena chtěla odejít dřív za pohodou a starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Žena odcházela 15 hodin po porodu po podpisu reverzu, který dodali za 3 hodiny. Předali kartičku na NLS, na odběr jeli rodiče 5 dnů po porodu do jiné porodnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, dosavadní pediatr neměl problém dítě po AP převzít. Žena je ráda, že odešla domů dříve. Na doma měla po porodu zajištěnou péči rodiny.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do soukromí a pohodlí domova, vyhnout se stresu. V porodnici o jejím záměru předem věděli. Odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, rodiče neměli problém najít pediatra, který dítě přijme. Odběr na NLS byl proveden před odchodem z porodnice. Komunikace s personálem v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla dříve. Na doma měla žena zajištěnou péči dětské sestry.

Srpen 2018. V srpnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Měla pozitivní kultivaci GBS, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dřív, protože po předchozím porodu nebyla spokojená s péčí, chtěla co nejdříve do celkového komfortu domova a mít klid na kojení. V porodnici o jejím záměru odejít dříve věděli, odcházela 20 hodin od porodu na reverz, který připravili za 1 hodinu. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla, před porodem si našla pediatra, který neměl problém dítě po ambulantním porodu přijmout. Komunikace v porodnici byla výborná, předali kartičku na NLS , odběr provedl registrující PLDD. Žena je ráda, že odešla dřív. Před porodem neabsolvovala žádný kurz, po porodu měla doma zajištěnou péči PLDD.

Červenec 2018. Zdravé druhorodičce se narodilo zdravé dítě v 41. tt. Už před porodem toužila po ambulantním porodu, protože měla problematický předchozí porod a protože si přála trávit první chvíle v klidném rodinném zázemí a mít také při sobě své starší dítě. Ačkoli své přání vyjevila zdravotníkům až po porodu, do půl hodiny jí připravili reverz k podpisu a tak odcházeli domů 38 hodin po porodu. Kartičku na NLS jim dali v porodnici, odběr provedl PLDD. O průběhu předčasného odchodu vypověděla žena toto: Chci pochválit respektující přístup personálu nemocnice, jak v průběhu porodu, tak při odchodu domů. Žádné zbytečné protahování, za mě dobrá domluva. V porodnici se ptali na kontakt na PLDD a ten přijal dítě po návratu z porodnice dítě do své péče. Doma o ženu a dítě pečovala rodina a dula.

Duben 2018. Prvorodičce se zde v 42. týdnu narodilo zdravé miminko. O ambulantní porod požádala, protože ji celkově nevyhovovalo oddělení šestinedělí a takhle si první hodiny společného života s dítětem nepředstavovala. Chtěla pro svou rodinu domácí prostředí, lepší psychickou pohodu a partnera při sobě. Přesně to jí v nemocnici chybělo: Nemocniční rutiny narušující klid (vizity, neustálé kontrolování miminka, převažování miminka před i po každém kojení, uklízečky, rozvoz jídla spojený s tím, že pokud to do 30 minut nesníte, tak nejíte). Přes její snahu vykomunikovat odchod odcházeli 96 hodin po porodu běžným propuštěním. Žena si na péči velmi stěžovala, jediný záchranný bod v celém tom chaosu byla sestra na oddělení, která se k ženě a dítěti chovala velmi mile, aby to tam žena mohla vůbec přežít. Komunikace s personálem byla otřesná až příšerná. Po návratu domů je navštívil pediatr, který miminko registroval do své péče.

Duben 2018. Třetirodičce se zde v 41. tt narodilo zdravé miminko. Zdravotníci, kteří ji i dítě ošetřovali nevěděli o jejím přání odejít předčasně s dítětem domů. Žena ambulantní porod zvolila z rodinných důvodů: starší děti doma, pohodlí a odpor k tabulkovému vedení péče o ni i novorozence. Odešli po 13 hodinách po porodu na reverz, který jí byl donesen pět hodin od oznámení záměru odejít domů. Kartičku na NLS dostali s sebou, odběr provedl rodinný pediatr. Žena vypověděla, že komunikace kvůli odchodu by mohla být lepší, byla spokojená a moc ráda, že mohli odsud dříve odejít. Jejich dosavadní pediatr neměl problém registrovat a poskytnout péči dítku mladšímu 72 hodin – v porodnici si na něj zapsali pouze kontaktní údaje.

2017

V březnu 2017 zde žena ve 43. tt porodila své třetí dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, žena měla pozitivní výsledek testu na GBS nebo jej vůbec nepodstoupila. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou, aby si odpočinula a kvůli nevyhovující stravě. O jejím záměru předem v porodnici nevěděli, odcházela 40 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Kartičku na odběr pro NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v nemocnici byla strašná, stačilo předat jméno a kontakt na PLDD. Současný PLDD o AP nevěděl a neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Prosinec 2017. Třetirodičce se narodilo miminko ve 38. tt, oba zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodli kvůli klidnému rodinnému prostředí, staršímu sourozenci dom a kvůli vynucování nemocničních praktik ohledně péče o novorozence. Zdravotníci byli o ambulantním porodu předem informováni, rodička odešla 29 hodin po porodu. Před odchodem podepsala reverz, přinesli ho za 2 hodiny od požádání. Kartičku na novorozenecký screening jim dali v porodnici, odběr provedla zdravotní sestra. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči byla hrozná. Rodičku mrzí průběh a přístup lékařky, která měla zrovna službu, s jinou to mohlo proběhnout lépe. Nicméně je ráda, že ambulantní porod proběhl. V porodnici nevyžadovali potvrzení od pediatra, dosavadní pediatr neměl problém přijmout do péče dítě po ambulantním porodu.

2016

Červenec 2016. Své druhé dítě porodila v 40. tt žena, která požádal o ambulantní porod, protože měla špatné zkušenosti od prvního porodu, kdy jsem pobyt na šestinedělí odtrpěla. Navíc chtěla být i se starším dítětem, které bylo dosud velmi malé. Toto dítě společně s otcem přišlo na porodní sál, jakmile bylo miminko na světě na břichu matky. Novorozenec byl fyziologický. O AP požádala 6 hodin po porodu, a tak 6 hodiny po porodu odcházeli na reverz s dítětem domů. Kartičku na NLS dostala v porodnici. Odběr provedla porodnice v Novém Jičíně ambulantně. Žena vypověděla, že komunikace kvůli odchodu byla dobrá, byla spokojená a moc ráda, že mohli odsud odejít. Po příchodu domů měli nepříjemný zážitek s rodinnou pediatričkou. Druhý den sice přišla na návštěvu, ale byla velmi neprofesionální, a proto po sérii dalších nepříjemných zážitků se rodina rozhodla změnit tohoto poskytovatele služeb a jsou spokojeni.

Únor 2016. Zdravá žena tu po dvou předchozích císařských řezech porodila své páté dítě. Lékaři věděli o jejím rozhodnutí odejít dřív, reverz vystavili do čtyř hodin, požadovali však potvrzení od PLDD, které matka měla. PLDD přijala bez obtíží stávající, která provedla i NLS test. Komunikace v porodnici mohla být lepší. Maminka se rozhodla odejít domů, aby byla se staršími dětmi a manželem, žádnou poporodní péči zajištěnou neměla.