Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V lednu 2019 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena měla vysoký krevní tlak, jinak se jednalo o normální těhotenství. Odejít chtěla dříve za starším dítětem a klidem. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Na odběr pro NLS se vrátili do porodnice. Komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

2018

Srpen 2018. Maminka sem přijela po porodu svého druhého dítěte, oba v pořádku. Maminka před tímto těhotenstvím podstoupila kyretáž a v průkazce měla zapsáno, že trpí syndromem bílého pláště. Jako motivaci uvedla trauma z prvního porodu, kdy byla použita Kristellerova exprese. Zdravotníci byli o ambulantním porodu informování ihned, kdy ženu přivezla sanita. Žena vyjádřila vůli odejít tři hodiny po porodu placenty, ale na reverz a lékařské zprávy čekala ještě další 4 hodiny, celkový odchod teda po 7 hodinách. NLS screening provedli v porodnici, kam se rodiče kvůli testu vrátili. Registrující PLDD neměl problém přijmout dítě po AP, v porodnici stačil pouze kontakt na něj. Poporodní péči zajišťovala rodina, zkušená kamarádka, pediatr a dula. Žena absolvovala kurz Jemného zrození – Hypnoporod.

„Porod se rozběhl tak rychle, že jsem porodila sama doma (s manželem) a do porodnice mě převážela sanitka už s mimčem v náručí. Porod placenty probíhal v porodnici. V Přerově jsem zažila traumatický porod v roce 2013, 2. porod byl plánovaný do Krnova.. Bohužel jsem skončila opět v Přerově, kde měli problém jak s AP, tak i s dalšími mými požadavky (odnést placentu, bez vit. K, bez vykapání očí, …) – kvůli tomu nás čekalo nekonečné podepisování hromady reverzů.
Po třech hodinách od příjezdu jsem chtěla odejít, další 4 hodiny nás tam drželi čekáním na lékařské zprávy.“

Únor 2018. Druhorodička s těhotenskou cukrovkou a těhotenskou cholestázou porodila ve 40.tt zdravé miminko. Motivace pro AP: „touha nebýt v nemocnici pod dozorem”. Rodička odcházela 30 hodin po porodu. O tom, že chce odejít dříve, personál porodnice věděl ještě před porodem. Nevyžadovali potvrzení od pediatra, ani podepsání reverzu, stačilo, že jim rodička podepsala, že je seznámena s riziky. Kartičku na screening nedostala. Screening provedl registrující pediatr, který neměl problém přijmout dítě do péče. Rodička neabsolvovala žádný předporodní kurz, ani neměla zajištěnou poporodní péči v domácím prostředí. Je ráda, že se rozhodla pro ambulantní porod. Přístup a komunikaci s porodnicí hodnotí jako výbornou.

Leden 2018. Prvorodička porodila ve 41. tt akutním císařským řezem. Oba zdraví. Odešli 34 hodin po porodu, reverz k podpisu přinesli za hodinu. Na novorozenecký screening se vrátili do porodnice, kde ho provedli. Komunikace probíhala dle rodičky naprosto v pořádku. Rodiče neměli problém najít pediatra, který přijal dítě do péče po ambulantním porodu. Jsou rádi, že mohli domů odejít na svou žádost dříve. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali. Doma měli zajištěnou návštěvu pediatra, dětské sestry a porodní asistentky.

2015

Květen 2015. Domluva předem, žádný problém. Porod až na pár drobností dle porodního přání. Dcera narozena v 3.50. Rozhodli jsme se počkat do ranní vizity. Primář dětského s úsměvem vypsal dokumentaci a domluvil se s námi na všech vyšetřeních miminka za 3 dny. Doktorka z gyndy údajně neměla čas na sepsaní dokumentace, ale po oznámení sestře, že odcházíme a dokumentaci vyzvedneme za 3 dny, se doktorka dostavila, poučila a ihned předala dokumentaci. Doporučuji s sebou komunitní PA.