Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby:
Helena Řeháková (777190679)
Julie Sodomková (739 439 196)

2018

„Chrudim absolutně ne, jejich PA mi řekla, že primář novorozeneckého volá policajty, pokud chce žena odejít s dítětem pryč dříve, než je on sám chce pustit. Osobně bych se tomu nedivila, protože tak ztopořené chodící ego jsem snad ještě nikdy neviděla. Hrozně vnitřně škaredý a zlý člověk.“

V prosinci 2018 zde prvorodička porodila své zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Dřívější odchod v porodnici sami nabídli, vzhledem k vynikajícímu zdravotnímu stavu. Odcházeli 48 hodin po porodu bez podpisu reverzu. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra. Celkově žena pobyt v porodnici i odchod z ní vnímá velmi pozitivně.

V chrudimské porodnici ambulantní porod není vůbec možný – právo neprávo. Personál dělá na rodičky nátlak a výhrůžky. Celkově přístup k přáním rodiček špatný. Nerozumí péči na základě svobodného informovaného souhlasu. Klasické lékařské vedení porodu s rutinními zásahy.

Červen 2018 – nic moc nevypovídající vyjádření z gynekologicko-porodnického oddělení uvádí, že s propuštěním matky by neměl být „tak velký problém“, ovšem u dítěte záleží na novorozeneckém oddělení, kde pediatři „rozhodují o propuštění dítěte.“