Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V dubnu 2019 zde třetirodička ve 43. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, během porodu i po něm bylo vše v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu, stravě a kvůli sžívání miminka s ostatními dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 30 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA a pediatra.

2018

Březen 2018. Druhorodička v 40. tt porodila své dítě. Oba zdraví. Žena si přála odpočívat v klidu domova, proto oznámila dopředu zdravotníkům, že by ráda odešla po porodu s dítětem na reverz. Odcházeli po 7 hodinách po porodu. Žena si dřívější odchod domů pochvalovala a rovněž velmi dobře hodnotila vyřízení jejich ambulantního porodu. Kartu na NLS dostali v porodnici a odběr krve provedl pediatr. Pediatr, ke kterému žena chodila s prvním dítětem, nelegálně odmítl přijmout do péče novorozené dítě z důvodu věku, proto žena našla dětem nového, kterému tato skutečnost nevadila. V porodnici se pouze dotázali na kontakt na tohoto PLDD. V domácím prostředí je právě tento nový pediatr navštívil a dítě prohlédl.

Vyjádření rodiček

2017

„Svitavy vřele doporučuji jen otrlým povahám. Čerstvé zkušenosti moje a známých, rozhodně NE! „

„Svitavy v okolí nejhorší, co se týče podpory kojení“

„Svitavy jen pro otrlé se sebemrskačskými sklony“