Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2020

Na webu mají podivné podmínky pro propuštění dítěte před 72 hodinami věku, nepovinná vyšetření označují jako povinná, na neposlušné rodiče míní posílat OSPOD nebo si tam jejich děti zadržovat soudně…

2019

Červen 2019. Odmítli vydat novorozeně druhorodičce před 72 hodinami od porodu. Matku by klidně propustili samotnou.

Únor 2019. Žena sem přijela po porodu svého třetího dítěte, který proběhl v 39. tt, oba zdraví. V průkazce bylo uvedeno, že otec a matka mají rozdílný Rh faktor a že maminka měla pozitivní GBS test, nebo ho odmítla podstoupit. Žena chtěla odejít kvůli starším dětem, aby se rodina mohla sžívat. Zdravotníci o jejím záměru věděli, reverz vystavili do hodiny, maminka odcházela 9 hodin po porodu placenty. Kartičku na NLS screening ji dali v porodnici, samotný test provedla komunitní PA. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Poporodní péči poskytovala rodina a komunitní PA.

„Porod proběhl doma, následně odvoz sanitkou do porodnice, zde porozena placenta. V porodnici jsem diskutovala ambulantní porod předem, trochu překážky ze strany dětské lékařky. Po příjezdu velmi vstřícné jednání ze strany lékařů a sester gyn.-porodnického odd., dětská lékařka vyjadřovala obavy ohledně chybějících testů a dlouhého dotepání pupečníku. Nakonec jsem se domluvila na vyšetření krve, po té, co byly výsledky v pořádku (prvně zvýšené, po 6 hodinách v pořádku) souhlasila s odchodem a poskytla kartičky na screening (před porodem mi jiná lékařka tvrdila, že je neposkytnou). Ohledně pediatra stačilo uvést jméno bez kontaktu.“

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Žena trpěla psychickými potížemi, rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor. Domů chtěla odejít kvůli klidu a vlastnímu zázemí, staršímu dítěti, společnosti, pomoci a podpoře rodiny. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 11 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující pediatr. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

Domažlická porodnice 30. 8. 2018 uveřejnila na svých stránkách (které již neexistují) týkající se ambulantního porodu.