Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V září 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena má vaginální varixy, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve v porodnice kvůli „rychlejšímu stmelení rodiny, staršímu pětiletému synovi, potřeba pocitu pohody, lásky a klidu domova“. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 28 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 0,5 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala rodina.

V dubnu 2019 zde třetirodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, jinak bylo těhotenství bez potíží. Během porodu i po něm bylo vše v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, protože se lépe zotaví doma v klidu. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 30 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě. Reverz byl připraven k podpisu předem. Rodiče se později vrátili s dítětem do porodnice na odběr pro NLS. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

2017

V říjnu 2017 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Žena měla těhotenskou cukrovku, jinak bylo vše v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli dvěma starším dětem. O jejím záměru v porodnici věděli předem z porodního přání a „moc se jim to nelíbilo“. Žena odcházela 30 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. V porodnici zůstala proto, že ji přemluvili zůstat přes noc, druhý den na vizitě už si stála za svým a žádné zásadní problémy nikdo nedělal. Na odběr pro NLS se později vraceli do porodnice. Komunikace zde byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

Leden 2017. Zdravé prvorodičce se zde narodilo zdravé miminko v 40. tt. Přestože zvažovala domácí porod, cítila, že bezpečněji jí bude v porodnici. Protože se chtěla s miminkem sžívat doma spolu s partnerem, rozhodli se oba pro ambulantní porod. Svůj záměr oznámila zdravotníkům po porodu. Do dvou hodin jim přinesli reverz k podpisu a tak odešli všichni 36 hodin od porodu domů. Snadno se domluvili s porodnici před odchodem na odběru krve z patičky pro vyšetření NLS – vrátili se na odběr zpět do porodnice. Rodiče průběh odchodu hodnotili poměrně dobře, ale ne výborně. Přes jistá úskalí byli však velice rádi, že se pro předčasný odchod rozhodli. Pediatra měli samozřejmě domluveného před porodem a i když nevěděl, že bude žena rodit ambulantně, nevadilo mu to a miminko přijal do péče, i když nemělo ještě 72 hodin. V porodnici se ptali na jeho jméno a kontaktní údaje – nikoli potvrzení od něj. Žena se na porod připravovala se soukromou PA.