Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Barbora Primaková (774626066)

2019

V říjnu 2019 zde třetirodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anémií, jinak bylo těhotenství normální, rovněž po porodu byly matka i dítě v pořádku. Domů chtěla žena odejít kvůli klidu, starším dětem a domácímu prostředí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 61 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z nemocnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena byla GBS pozitivní, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, aby byla se starším synem a protože na odd. šestinedělí nebyl klid na odpočinek a soukromí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 36 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nepožadovali. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena využila Rukověť AP. Žena je ráda, že odešla dřív, po porodu o ní doma pečovala soukromá PA.

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla vysoký krevní tlak a předchozí porod proběhl sekcí. Během porodu i po něm bylo vše v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 60 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za sebe. Odběr pro NLS se stihl ještě v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

2018

Srpen 2018. Druhorodička, porodila ve 41.tt. Oba zdraví. Motivace pro AP: klid a harmonie domova. Reverz donesli do 2 hodin, stačilo jim pouze uvést jméno a kontakt na pediatra. Rodičce se nechtělo z porodnice odcházet večer, odcházela až ráno – 16 hodin po porodu. Kartičku na screening nedostala. NLS a kontrolu v domácím prostředí provedla PA. Rodička v porodnici absolvovala předporodní kurz, komunikaci s porodnicí hodnotí jako vynikající a přestože registrující pediatrička nakonec odmítla převzít dítě do péče, je ráda, že rodila ambulantně.