Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Kateřina Meeganová (775 067 502)

2019

Červenec 2019. Po překotném porodu doma se nechala v Motole hospitalizovat žena i s novorozencem, byl to její druhý porod a stal se v 41. tt. Těhotenství bylo bezproblémové až na GD. Odešla s dítětem bez reverzů 53 hodin po porodu, protože nesnesla arogantní jednání personálu, kvůli překotnému porodu, štvaly ji předpisy na oddělení šestinedělí (separace dítěte, zákaz vstupu dětí do 10 let, kojení v intervalech). Ukončení hospitalizace byl velmi nepříjemný, ale přesto byla žena ráda, že další chvíle jejich šestinedělí trávili doma a ne v nemocnici. Test na NLS se stihl před odchodem. Potvrzení od PLDD v porodnici nepožadovali. Pediatr přijal dítě do péče v klidu. Ženě doma poskytla rodina komfort a péči porodní asistentka.

V červnu 2019 zde prvorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla těhotenskou cukrovkou, před tímto těhotenstvím podstoupila kyretáž. S otcem dítěte měli odlišný Rh faktor. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, protože na odd. šestinedělí nebylo místo a ona nechtěla být oddělena od dítěte. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán ihned. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív. Před porodem absolvovala kurz předporodní přípravy od APERIO, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív za starším potomkem, pohodlím a vlastním režimem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 49 hodin po porodu, podpis reverzu nebyl požadován. Odběr pro NLS byl proveden ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, miminko bylo koncem pánevním, jinak bylo vše v pořádku. O ženině záměru odejít dříve v porodnici předem nevěděli. Odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla strašná, sdělili, že je plno na šestinedělí a že maminka s dítětem budou rozděleni, proto žena chtěla odejít domů hned. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Žena je ráda, že odešla domů dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

V říjnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Žena má v anamnéze autoimunitní nemoc, která se mohla projevit i u dítěte. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli staršímu dítěti s poruchou autistického spektra. O jejím záměru v nemocnici předem nevěděli, žena odcházela 70 hodin po porodu, revers nebyl požadován. Odběr na NLS provedli v porodnici ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, AP nakonec neproběhl. Dosavadní pediatr neměl s dřívějším odchodem problém, v porodnici stačilo jeho jméno a kontakt.

V lednu 2018 zde žena ve 40. tt porodila své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Dříve chtěla žena odejít, protože nebyla na odd. šestinedělí spokojená. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 64 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla strašná, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

2017

V prosinci 2017 zde anemická žena po komplikovaném prvním porodu porodila své druhé dítě. Matka a otec dítěte měli rozdílný Rh faktor. Zdravotníci nevěděli o rozhodnutí ženy odejít, reverz připravili do tří hodin. NLS screening se stihl provést před odchodem z porodnice. Dosavadní pediatr neměl problém s přijetím dítěte. Poporodní péči zajišťovala komunitní PA.

Listopad 2017. Zdravá prvorodička zde přivedla v 39. tt zdravé dítě na svět. Tato žena se rozhodla pro odchod po 3 hodinách od porodu, protože její preferencí byly: kontakt s novorozencem a domácí prostředí, strava, individuální péče PA a vlastní režim. Ošetřující osoby nevěděly o ambulatním porodu předem a situace kolem odchodu nebyla pro nedělku a dítě příliš klidná. Žena podepsala za sebe i dítě reverz, který jí byl velmi rychle přinesen. Novorozenecký screening provedla nasmlouvaná komunitní PA, která nedělku i dítě navštívila v domácím prostředí. Žena před porodem vyhledala pediatra, který nevěděl o ambulantním porodu předem a bez okolků dítě registroval. V porodnici stačilo na něj předat kontakt. Také nedělku a její dítě doma navštívil.

Říjen 2017. Žena zde porodila své čtvrté dítě. Oba zdraví, dítě se narodilo v 39. tt. Žena chtěla být doma s manželem a ostatními dětmi. Neměla pocit, že by potřebovala rady, jak se starat o její čtvrté miminko. Z porodnice odešli na reverz 23 hodin po porodu, zdravotníci o záměru odejít předem, nevěděli. Kartičku na NLS nedostali. Žena má ke komunikaci s personálem při odchodu výhrady, ale jinak byla velmi spokojená, že mohla co nejdřív odejít s dítětem domů. Při odchodu uvedla kontakt na registrujícího pediatra.

Červenec 2017. Rodičku i fyziologického novorozence odmítali pustit do domácího ošetřování a byl na ní vyvíjen nátlak. Ta následně opustila s dítětem porodnici. Nemocnice protipravně poslala do domova rodičky Policii ČR. Dál nenásledovalo nic.

V lednu 2017 zde prvorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství, po porodu byli matka i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu (nebyl dostupný nadstandard) a lepší stravě. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 17 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě. Reverz pro dítě byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, požadovali potvrzení od pediatra, které žena měla. Před porodem absolvovala kurzy Jemné zrození – hypnoporod a Kurz předporodní přípravy v Acentru – Praha. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, LP a soukromé a nemocniční PA.

2015

Duben 2015. Tercipara zde přivedla na svět v 38. tt zdravé dítě. Předčasný odchod zvolila z důvodu toho, že doma má starší děti. Za dvě hodiny od oznámení o odchodu ji byl donesen reverz, který podepsala a 36 hodin od porodu opustili porodnici. S komunikací zdravotníků byla spokojená. Rodinný pediatr miminko ochotně registroval, přičemž v porodnici jim stačil kontakt na něj.