Aktuální informace ohledně ambulantního porodu ve vámi vybrané porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Kateřina Meeganová (775 067 502)

2019

V listopadu 2019 zde ve 40. tt porodila anemická žena své druhé dítě, po porodu měla větší krevní ztrátu, dítě v pořádku. Žena šelest na srdci. Žena se rozhodla odejít dřív, také protože na šestinedělí nebylo volno a musela být separovaná od dítěte, zdravotníci to nevěděli, reverz byl připraven do hodiny, odchod celkem 8 hodin po porodu. NLS screening provedla dětská sestra v domácím prostředí. Současný pediatr nevěděl o ambulantním porodu, ale nedělalo mu problémy přijmout dítě. Poporodní péči zajišťovala rodina a dětská sestra. Žena použila Rukověť ambulantního porodu.
„Do porodnice jsem se dostala v 5h ráno, již na příjmu nám všem bylo řečeno, že pokud dnes porodíme, tak své děti nebudeme mít u sebe, bylo to řečeno necitlivě. V tu chvíli jsem věděla, že půjdeme domů, hned jak se budu moct postavit na nohy… Po asi 2,5 h na sále, přišla sestra z šestinedělí a vzali mi syna pryč. To byl nejtěžší moment a nejbolestivější, ještě týden po porodu nejsem smířená, že se to stalo, pak jsme zůstali další 2,5 h na sále. Dětská lékařka mě poučila o rizicích, našla synovi šelest na srdíčku, jinak bylo vše v pořádku. Podepsala jsem reverz za sebe, reverz za syna jsme měli podepsat s mužem oba. Čekala jsem pak už jen na muže až přijede zpět, podepsali jsme reverz a odjeli domů. Všichni jsme rádi za toto rozhodnutí o kterém jsme uvažovali poslední měsíc před porodem, nelitujeme, je to krásná zkušenost.“ 

V září 2019 zde ve 41. tt porodila zdravá druhorodička zdravé dítě. Zdravotníci věděli, že chce žena odejít dřív, reverz byl připravený do půl hodiny, odchod 3 hodiny po porodu. NLS screening provedla komunitní PA. Současný pediatr neměl problém s přijetím dítěte do péče. Žena použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťovala komunitní PA.

V říjnu 2019 zde třetirodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anemií, jinak bylo těhotenství normální. Rovněž po porodu byly matka s dítětem v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, aby měla klid, lépe spala, byla s rodinou, rozkojila se a také nemá v oblibě nemocnice. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1,5 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, po porodu o ni doma pečovala rodina a soukromá PA.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dřív kvůli staršímu dítěti, respektive, aby byla pohromadě celá rodina. O jejím záměru odejít dříve z porodnice věděli předem, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán ihned. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, test rodiče dělat nenechali. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, kontakt na PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, po porodu o ní doma pečovala rodina a dula.

V srpnu 2019 zde prvorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu domova a nechtěla zůstávat v nemocnici, když byla ona i dítě v pořádku. Dřívější odchod musela hlásit opakovaně. Odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. žena chtěla odejít 24 hodin po porodu, nic méně pediatrička odešla z vizity a její žádost o propuštění dítěte ignorovala, čekali proto do druhého dne na další vizitu a další lékařku. Žena neměla problém najít PLDD, který přijme dítě po AP. Využila Rukověť AP a na doma měla zajištěnou péči soukromé PA, LP a duly. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla domů dřív.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, aby zkrátila odloučení prvorozené dcery, dále proto, že novorozené dítě nepřijde doma do styku s tolika potenciálně nakažlivými osobami. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i za dítě, který byl dodán za 3 hodiny (sdělili, že nespěchají). Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ní po porodu pečovala její rodina.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, stejně tak po porodu byla matka i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli pohodlí domova, klidu na spánek a aby byli pohromadě s rodinou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 15 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V květnu 2019 zde třetirodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla nedostatkem železa, jinak bylo těhotenství normální. Při příjezdu do porodnice odtekla zakalená PV a dítě se natočilo příčně, lékař jej otočil zpět do polohy záhlavím, po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli dřívější negativní zkušenosti z odd. šestinedělí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu (oběma rodiči) pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Jejich stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP, před porodem absolvovala kurz Hypnoporod od Jemné zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA, pediatra, LP a duly.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla nedostatkem železa, anemií, jinak bylo těhotenství naprosto v pořádku. Po porodu byli žena i dítě bez komplikací. Chtěla odejít dřív kvůli domácímu prostředí, sžívání se straším sourozencem a aby mohla bez vysvětlování či dohadů pečovat o dítě dle svého. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 46 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP a absolvovala přednášku o AP od ambulantniporod.cz. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt porodila placentu po převozu RZ z neplánovaného porodu zdravého dítěte doma. V těhotenství trpěla anémií, jinak bylo těhotenství normální. Po porodu bylo vše v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli staršímu synovi, klidu a soukromí na sžívání. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 41 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě. Sdělili, že na reverz pro dítě nespěchají, byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející (po příjezdu nebyli příliš milí a v propouštěcí zprávě je vedena jako nespolupracující a extrémně alternativní), stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena má dosud problém najít PLDD, který přijme do péče dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V březnu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své první dítě. Žena v těhotenství podstoupila operaci oka, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív, protože se doma lépe postará o sebe i dítě. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v nemocnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena našla PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA a PLDD. Před porodem absolvovala kurz Hypnoporodu od Jemného zrození.

V únoru 2019 zde žena ve 42. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena nechtěla být v nemocnici, když může být v pohodě doma. O jejím záměru odejít dřív v porodnici věděli předem. Odcházela 17 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku pro NLS i odběr měla domluvené se soukromou PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA. Před porodem absolvovala Kurz předporodní přípravy v Acentru – Praha.

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt byla na kontrole po tom, co doma porodila své první dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Z porodnice odcházela za 2 hodiny, reverz nebyl požadován. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provede registrující PLDD, žena našla nového pediatra, protože původní měl s AP problém. Komunikace v porodnici byla strašná, potvrzení od pediatra nevyžadovali. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra a duly. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození.

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, odmítla/nestihla se podat ATB a trpěla poruchou srážlivosti krve, jinak bylo těhotenství normální. Odd. šestinedělí bylo přeplněné, vzhledem ke GBS pozitivitě bez ATB se žena rozhodla pro jistotu zůstat. Noční separace od miminka a nekomfort na intenzivní péči o ženy po sekci ženu přesvědčily, že doma s rodinou bude jí i miminku lépe. Původně neměla v plánu odcházet dřív, odcházela 43 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS zatím nemají, shánějí PA, PLDD odběr udělá, ale kartičky nemá k dispozici (v porodnici kartičku ani nesháněli). Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zjištěnou péči rodiny, pediatra, poporodní dulu a jiného lékaře.

2018

Říjen 2018. Druhorodička zde porodila ve 40. tt zdravé dítě. V anamnéze byla uvedena porucha srážlivosti krve, rozdílný Rh faktor u otce dítěte a předchozí porod v 36. tt, kdy se miminko narodilo mrtvé. Maminka chtěla být doma v klidu a pohodlí, jelikož nemá ráda nemocniční prostředí. Zdravotníci o jejím rozhodnutí nevěděli, komunikace s nimi, byla trochu komplikovaná, ale reverz připravili do 4 hodin, celkový odchod pak po 20 hodinách. Kartičku na patičkový test v nemocnici nedali, ale screening zajistila komunitní PA. PLDD nevěděl o AP, nicméně miminko přijal bez problémů. Po porodu měla zajištěnou péči rodiny a komunitní PA. Svoje rozhodnutí rodit ambulantně hodnotí maminka pozitivně.

V říjnu 2018 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív za starším dítětem a do klidu a pohodlí domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena nevnímá svůj dřívější odchod zcela pozitivně.

Červenec 2018. Zdravá druhorodička porodila ve 41.tt zdravé miminko. Žena měla v anamnéze Rh faktor mínus (otec dítěte Rh plus). Rozhodla se odejít 2 hodiny po porodu, a to kvůli staršímu dítěti a stresu v porodnici. O odchodu zdravotníci nevěděli, ale reverz vystavili do hodiny bez problém. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, kartičku na NLS nedali, test nakonec provedl ošetřující pediatr, který neměl problém s přijetím novorozence. O ženu doma pečovala vlastní rodina.

Červen 2018. Druhorodičce se zde v 40. tt narodilo zdravé miminko. Žena měla Rh minus, dítě Rh plus. Vakcínu koupila na recept od gynekologa v lékárně. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože stále kojila starší dítě a neviděla důvod být v nemocnici, když budou ona a dítě v pořádku. Své přání odejít ihned po porodu oznámila už před porodem. Ihned ji donesli reverz a oba odcházeli 3 hodiny po porodu domů. Kartičku na NLS si žena sehnala už před porodem u kamarádky. Průběh odchodu byl výborný, žena byla velmi spokojená. V porodnici se na PLDD ani neptali, ten přijal čerstvé miminko bez okolků a posléze i provedl odběr krve z patičky. V domácím prostředí o ženu a dítě pečovala a své služby poskytla soukromá porodní asistentka.

Červen 2018. Druhorodička porodila 41+0 zdravé miminko. V ženině anamnéze bylo VBAC (pro nepostupující porod), pozitivní výsledek GBS, Leidenská mutace. Pro ambulantní porod se rozhodla už před porodem z následujících důvodů: „Být spolu celá rodina i se starší dcerou, pohodlná postel, dost náručí pro miminko, abych se v klidu sprchovala, lepší spánek a odpočinek, … péče na šestinedělí je super, pokud má člověk zdravotní problémy (odzkoušeno), pro rodičku i dítě zdravé je spíš obtěžující.“ O jejich záměru odejít předčasně dopředu zdravotníci nevěděli, ale nedělalo jim to problém, žena na reverz (na nepodaná antibiotika kvůli GBS – reverz za dítě) odcházela s dítětem 31 hodin od porodu. Reverz byl donesen poměrně záhy. V Podolí spěchali na porod placenty. Kartičku na NLS v porodnici nedostala, sehnala ji u kamarádky. Odběr krve na NLS provedla dětská sestra u PLDD. V porodnici se ptali na jméno jejich PLDD, ale potvrzení nepožadovali. Jejich PLDD v klídku přijal předčasně propuštěné miminko. O ženu a dítě se doma starala rodina. Žena se připravovala na tento porod se svou dulou Monikou Morsteinovou, meditací Barevný dech od Terezy Kramerové, celkově dlouhodobým sběrem informací a zkušeností. „Stojí to za to!“

Květen 2018. Tercipara ve 41. tt porodila své děťátko, oba zdraví. Motivací pro předčasný odchod byla předchozí výborná zkušenost s ambulantním porodem! Zdravotníci o ambulantním porodu předem nevěděli, matka a dítě odešly po 32 hodinách, reverz k podepsání přinesli za 5 hodin. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedl PLDD. Komunikace mezi zdravotníky a rodičkou probíhala bez problémů. Maminka je ráda, že ambulantní porod proběhl, a že na svou žádost odešli brzo domů. V porodnici se na pediatra ani neptali a stávající pediatr neměl problém přijmout dítě do péče. V šestinedělí je doma navštívil pediatr, porodní asistentka, laktační poradkyně a celkově se o nedělku a dítě postarala vlastní rodina. Žena dále uvedla: Tentokrát jsem byla ráda, že se stihla všechna vyšetření, tedy zraku a sluchu. Nemile překvapena jsem byla, že mi nevydali kartičku na screening. Tu jsem narychlo sehnala. Propouštěla nás velmi milá dětská doktorka. Z důvodu personální vytíženosti jsme však odcházeli později, než jsme chtěli.

Květen 2018. Tercipara zde porodila své dítě, které přišlo na svět v 40. tt. Oba byli v pořádku a tak rodiče požádali o ambulantní porod. Žena měla za sebou bezproblémové porody na Mělníku a nechtěla už na oddělení šestinedělí. Zdravotníci o záměru odejít předčasně věděli, a tak po vyhotovení reverzu rodina odcházela 7 hodin od porodu domů. Kartičkou na NLS je nevybavili, žena ji nepotřebovala – pediatr kartičku měl a odběr provedl. Komunikace během odchodu probíhala výborně. Žena byla s dřívějším odchodem moc spokojená a příště by se rozhodla stejně. Rodinný pediatr to nevěděl, že miminko nebude starší 72 hodin, ale ochotně ho přijal do péče. V porodnici stačilo předat na něj kontakt. Citujeme: Mělník se od posledních mých porodů změnil a navíc jsem doufala, že ambulantní porod půjde. Podolí má ohledně toho dobrou pověst. Což se potvrdilo. Hodnotím Podolí jako vstřícnou a profesionální organizaci, která je na ambulantní porod připravená. A jsem za to ráda.

V dubnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své třetí dítě. Žena měla diagnostikovaný GD a jeden z předchozích porodů byl proveden sekcí z důvodu abrupce placenty. Žena chtěla odejít dříve, protože necítila potřebu zůstávat v nemocnici, zůstala jen tak dlouho, aby mohl být proveden odběr na NLS. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, žena odešla 52 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven dle dohody v čas odchodu. Stačilo předat jméno a kontakt domluveného PLDD, ten dosavadní neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla ucházející. Na doma měla žena po porodu zajištěnou péči pediatra. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Duben 2018. Ve 41. tt se tu narodilo zdravé miminko. Pro jeho maminku to byl její třetí porod v životě. Po svých špatných zkušenostech z předchozích porodů s oddělením šestinedělí požádala o ambulantní porod. O předčasný odchod s miminkem z porodnice požádala po porodu. Neměla s dítětem klid, rady ohledně kojeni scestné. Nechtěla plačící dítě dávat do sesterny a dojít si v klidu na WC nebo do sprchy nepřicházelo v porodnici v úvahu. Toužila po kompletní rodině. Na reverz odcházela s dítětem 29 hodin od porodu. Kartičku na NLS nedostala, odběr krve na tento test miminku provedl registrující pediatr. Žena byla s průběhem ambulantního porodu poměrně spokojená a je ráda, že se tak rozhodla. Rodiče požádali o přijetí dalšího dítěte do péče jejich dosavadního pediatra a ten neměl potíž přijmout dítě mladší 72 hodin. V porodnici chtěli jen jeho kontaktní údaje. Pediatr je také v domácím prostředí navštívil.

Duben 2018. Druhorodičce se zde narodilo miminko v 40. tt. Miminko bylo zdravé. Žena přijata se sledováním ohledně preeklampsie. Rodiče předem uvažovali o ambulantním porodu, protože chtěli soukromé svého domova. Své ambulantní přání sdělili po porodu a na reverz odcházeli 17 hodin od porodu. Kartičkou na NLS je nevybavili. Odběr provedla jejich komunitní PA. Rodiče byli spokojeni nejen s průběhem porodu, raným šestinedělím, ale i s průběhem předčasného odchodu. Žena před porodem oznámila rodinnému PLDD, že uvažuje o ambulantním porodu. Protože nenašla pochopení u lékaře, našla nového pro své děti, který věděl, že neexistuje překážka proč nepřijmout dítě mladší 72 hodin do své péče. V porodnici nevyžadovali potvrzení od PLDD. V šestinedělí je doma navštívila a své služby poskytla porodní asistentka.

V březnu 2018 zde žena ve 37. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve za starším sourozencem, do klidu domova a aby se celá rodina společně seznámila. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla strašná, stačilo jim předat jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a poporodní duly.

Březen 2018. Druhorodička, porodila ve 40. týdnu, oba zdraví. Původně měla v plánu odejít již z porodního sálu, ale nakonec se necítila dobře a rozhodla se zůstat do druhého dne. Po zkušenosti s odloučením od prvního dítěte při prvním porodu na celé dopoledne bez udání důvodu, toužila být s rodinou pohromadě. Při ranní vizitě oznámila, že by ráda odešla domů. Do hodiny přinesla propouštěcí zprávu velmi milá a vstřícná lékařka z oddělení šestinedělí. Problém nastal ze strany novorozeneckého oddělení. Sestra z dětského ženě řekla, že to budou řešit až později, a že to nebude jen tak. Po obědě na ni nastoupila mladá velmi nepříjemná dětská lékařka a dost nevybíravým způsobem ji strašila riziky. Jelikož musela odběhnout k naléhavému případu, nedořešili to. Dětská sestra ji několikrát upozorňovala na nutnost udělání screeningu (NLS) o víkendu (48 – 72 hodin po porodu) a upozornila, že oni už ho neudělají. Dále přišla seznámit s riziky žloutenky hlavní dětská doktorka. Kolem půl druhé odpoledne si vyžádali manžela, aby ho rovněž seznámili s riziky. Ve tři odpoledne, tedy přesně po 24 hod od porodu s manželem podepsali reverz a za úsměvu dětské sestry a nesouhlasných pohledů obou dětských doktorek odcházela celá rodina konečně domů. Potíže nastali i s registrujícím dětským lékařem, který měl problém přijmout dítě do péče po ambulantním porodu. Nakonec rodiče oslovili jiného, který v pohodě provedl odběr z patičky. Využili také poporodní návštěvy soukromé porodní asistentky.

Únor 2018. Druhorodička porodila zdravého novorozence v 40. tt. Její motivace byla rodinná (rodina nerušeně pohromadě). Také jí byla nepříjemné řešit nesmyslné požadavky na oddělení šestinedělí. Ačkoli zdravotníci nevěděli o jejich záměru odejít předčasně, rodina odcházela 3 hodiny od porodu na reverz – ten vyřizovali 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nedostali. Test provedla jejich komunitní PA. Rodička byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a je ráda, že se tak rozhodla. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout novorozence do péče, potvrzení vydal, v porodnici si ho vyptali. Doma je navštívila komunitní porodní asistentka.

Leden 2018. Druhorodička, porodila ve 40. týdnu. Oba zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodla po 32 hodinách, kdy na třílůžkovém pokoji dvě noci pořádně nespala, neviděla smysl dál v porodnici setrvávat a chtěla jen být v klidu a pohodlí domova. 5 hodin trvalo, než zdravotníci přinesli reverz. Odběr z patiček provedl registrující dětský lékař. Po porodu měli zajištěnou poporodní návštěvu pediatra a porodní asistentky, od které získala i podporu, kterou v porodnici nepoznala. Žena byla na porod výborně připravena na kurzu Jemného zrození – Hypnoporod.

Leden 2018. V 38. týdnu se zde narodilo druhé dítě ženě, která po porodu oznámila předčasný odchod s miminkem. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujících důvodů: kompletní rodina, klid, starší dítě, strava, pohodlí doma. Na reverz odešli 4 hodin od porodu. Kartičku na novorozenecký screening (NLS) dostali v porodnici, odběr provedl jejich PLDD. Žena hodnotí odchod ze stran profesionálů jako problematický, ale nakonec odešli a byla ráda, že si to prosadila. Rodinný PLDD přijal čerstvé novorozeně bez okolků – v porodnici se ptali pouze na kontakt. Využili také poporodní návštěvy soukromé porodní asistentky.

V lednu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu domova, za staršími dětmi a aby mohla o sebe a miminko pečovat dle svých potřeb. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven. Kartičku pro NLS nepředali, odběr provedl registrující PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající, na registrujícího pediatra jim stačilo jméno a kontakt. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA a pediatra. Žena byla v těhotenství, při porodu i v šestinedělí v péči své soukromé PA, která v porodnici komunikovala se zdravotníky.

Leden 2018. Své třetí dítě porodila v 42. tt žena, která požádal o ambulantní porod, protože nesnáší dobře nemocniční prostředí. Novorozenec byl fyziologický. O AP požádala hodinu po porodu, dvě hodiny po porodu odcházeli na reverz s dítětem domů. Kartičku na NLS v porodnici nevyžadovala. Odběr provedla komunitní porodní asistentka. Žena vypověděla, že komunikace kvůli odchodu mohla být lepší (vázlo to u jejich PA), ale jinak byla spokojená a moc ráda, že mohli odsud odejít. V Podolí nepožadovali potvrzení od pediatra. Jejich stávající dítě registroval bez okolků a s prohlídkou dítěte nespěchal, prostě v klidu. Doma je navštívila komunitní porodní asistentka.

2017

Prosinec 2017. Druhorodička ve 40. tt porodila své děťátko, oba zdraví. Motivací pro předčasný odchod byla předchozí negativní zkušenost z odd. šestinedělí a 2letá dcera doma. Zdravotníci o ambulantním porodu předem nevěděli, odešli po 5 hodinách, reverz k podepsání přinesli za 1-2 hodiny. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedla jejich komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodičkou probíhala bez problémů. Maminka je ráda, že ambulantní porod proběhl, a že na svou žádost odešli dříve. V porodnici nevyžadovali potvrzení od pediatra a stávající pediatr neměl problém přijmout dítě do péče. V šestinedělí je doma navštívil pediatr a porodní asistentka.

Říjen 2017. Druhorodička. Přijela po překotném porodu doma. Sledována pro růstovou retardaci dítěte, díte narozeno v 40. tt s váhou 2.940 g. Porodní plán dodržen. Screening odmítli provést, když by se rodiče s dítětem do porodnice vrátili. Kartičku nevydali. Rodička si ji obstarala sama. Celkový přístup velmi dobrý.

Říjen 2017. Druhorodička, zdravá. Velmi rychlý porod. Přesunula se na noc s dítětem na oddělení šestinedělí a ráno se nechala propustit na reverz. Ambulantní porod nabídnut. Kartičku na screening si obstarala předem sama.

Září 2017. Prvorodička, porod ve 41. týdnu, matka i dítě zdrávy. Ambulantní porod byl velkým přáním. Žena toužila tolik po soukromí, kruhu rodinném a také po plnohodnotné stravě pro kojící matku-šestinedělku. Po klasickém dvouhodinovém pobytu na porodním sále požádala o reverz. Přání bylo vyhověno, avšak dostala najevo, že zdravotníci s ambulantním porodem nesouhlasí. Za hodinu už odcházeli domů. Odběry z patičky provedl až druhý registrující pediatr, kterého oslovili až poté, co jim první pediatr neoprávněně dělal potíže jen kvůli ambulantnímu porodu. Možnost poporodní návštěvy nevyužili.

V květnu 2017 zde žena ve 42. tt přivedla na svět své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dřív kvůli starším dětem a aby byla víc v klidu. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali, nepředali kartičku na NLS. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s tím neměl, provedl také odběr na NLS. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

2016

Červenec 2016. MUDr. Kresáneková vyhrožuje rodičce při odchodu policií.

Únor 2016. Sekundipaře se zde narodilo v 41. tt zdravé dítě. V anamnéze matky byl pozitivní výsledek testu na GBS. Už před porodem uvažovala o ambulantním porodu. Přála si klid a pohodu domácího prostředí, přítomnost staršího dítěte, nechtěla být bez své rodiny. Navíc měla bolesti v krku a chtěla se o sebe postarat. Když oznámila svůj záměr odejít s dítětem předčasně, donesli jí reverz do 4 hodin a tak odcházeli 30 hodin od porodu domů. Kartičku na NLS v porodnici dostala, odběr z patičky provedl registrující PLDD. Ze strany porodnice zaznamenala žena velkou neochotu sepsat negativní reverz. Vymlouvali se, ze toho mají hodně a nestíhají. Navíc rizika popisovali velmi barvitě tak, že manžela ženy málem přesvědčili, aby nepodepsal. (web AP: Reverz je zápis o poučení rodičů dítěte ZZ, že byli informováni o důsledcích svého rozhodnutí nepokračovat v hospitalizaci, informacím rozuměli, byli poučeni a měli možnost se dotazovat a dotazy jim byly zodpovězeny. Stačí podpis jednoho z rodičů. Předpokládá se, že jednají ve shodě. Podepsaný reverz potřebuje ZZ, rodiče ne.)

Rodiče byli velmi rádi, že ZZ opustili brzo a byli za tuto možnost velmi rádi. Rodinný PLDD o tom, že se bude rodit ambulantně nevěděl a dítě přijal do péče. V porodnici se ptali na jeho jméno a kontakt. O rodinu bylo vskutku královsky postaráno! V domácím prostředí o ně pečovala rodina, komunitní porodní asistentka (poskytla své služby), pediatr a laktační poradkyně.

2014

Prosinec 2014. V prosinci se v Podolí narodilo zdravé druhorodičce zdravé miminko v 39. tt. Zkušená matka měla z předchozího porodu velmi špatné vzpomínky na oddělení šestinedělí a tentokrát si přála klid na kojení a miminko a samozřejmě jí chybělo starší dítě. Proto po porodu oznámila, že by chtěla odejít předčasně z porodnice s dítětem domů. Na reverz odcházela po 8 hodinách od porodu – ten donesli za 3 hodiny od požádání. Kartičku na NLS v porodnici nedostala, odběr krve z patičky provedl registrující PLDD. Ten ženě před porodem vystavil potvrzení, že se ošetří novorozeně. Žena hodnotí odchod ze stran profesionálů jako ne příliš uspokojivý, ale nakonec odešli a byla ráda, že si to prosadila. V domácím prostředí získala to, co potřebovali. Doma je také navštívil jejich PLDD a dula. Rodiče se připravovali na porod v kurzu v A-centru.

Březen 2014. Prvorodička, zdravé miminko v 42. tt po spontánním porodu. Ambulantní porod volili kvůli odporu k oddělení šestinedělí, kdy se obávali nesoukromí a že každá sestra bude radit něco jiného. Dopředu se domluvili se svou komunitní porodní asistentkou, že je po porodu doma navštíví. Přijela rodit po předchozích poradnách pouze u své porodní asistentky, přijela s nálezem 10 cm. Při porodu nepříjemný nátlak Dr. Mardešićové. Proveden nástřih po nátlaku na souhlas – tlačení na zádech. Po narození miminka požádali rodiče o odchod, který proběhl do dvou hodin. Proběhlo strašení smrtí a krvácením, ale rodiče asertivně vše odkývali, nevysvětlovali. Domluvený pediatr o volbě ambulantního porodu nevěděl, ale nepředstavovalo to pro něj problém. Kartičku na NLS dostali v porodnici. Odběr provedla komunitní PA, která je také doma dvakrát navštívila. Stejně tak měli doma návštěvu pediatra a duly. Rodiče se připravovali na porod v kurzu v A-centru.

Leden 2014. Žena tu porodila své druhé dítě, oba zdraví. Lékaři nevěděli o záměru matky odejít dřív, ale reverz vystavili do dvou hodin, nicméně požadovali potvrzení o přijetí od PLDD, které žena měla. Kartičku na NLS dostali v porodnici, samotný test už provedl ošetřující pediatr. Pediatra si však museli najít nového, protože stávající měl problém s přijetím dítěte po ambulantním porodu. Žena zvolila AP kvůli špatným zkušenostem z prvního porodu. Doma měla zajištěnou péči komunitní PA a pediatra, je ráda, že se rozhodla pro AP.

2013

V lednu 2013 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS, nebo ho nepodstoupila, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za klidem a rodinou. O jejím záměru předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla strašná. V porodnici stačilo předat jméno a kontakt na PLDD, žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

2012 a dříve

Leden 2012. Zdravá druhorodička zde porodila v 40. tt zdravé miminko. Odešli na reverz po 2 hodinách spolu domů, protože žena se nechtěla odloučit od staršího dítěte. Velmi rychle donesli reverz společně s kartičkou na novorozenecký screening. Rodička byla velmi spokojená s průběhem ambulantního porodu. Potvrzení od pediatra od ní nepožadovali, ani kontakt.

Červen 2008. Prvorodička, porod ve 41. týdnu, oba zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodla už v těhotenství, proto si zajistila potvrzení od vstřícného registrujícího dětského lékaře a 2,5 hodiny po porodu už byla i s miminkem na odchodu. Chtěli být co nejdřív doma a vyhnout se oddělení šestinedělí s velmi špatnou pověstí. Vystavení reverzů trvalo hodinu. Novorozenecký screening zajistil i odebral registrující pediatr. Nevyužili možnosti poporodních návštěv, vše zvládli sami.