Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 39. tt vyhledala ošetření poranění po domácím porodu, kdy vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Nebylo možné, aby zde byla žena s dítětem společně, odcházela za 3 hodiny po podpisu reverzu pouze za sebe, reverz za dítě nebyl vyžadován. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Žena neměla problém najít pediatra, který přijme dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena měla na doma zajištěnou péči soukromé PA, pediatra a duly.

2018

V srpnu 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů za starší dcerou a rekonvalescencí v domácím prostředí. O jejím záměru v nemocnici předem věděli, odcházela 24 hodin po porodu. Reverz byl připraven dříve, než propouštěcí zprávy. Potvrzení od PLDD nepožadovali, stávající neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Na odběr pro NLS se vraceli do porodnice. Komunikace zde byla vynikající a žena je ráda, že odešla dřív. Po porodu měla na doma zajištěnou péči pediatra.

Červen 2018. Své čtvrté dítě porodila zdravá žena neplánovaně doma. Po porodu se nechala přesunout do porodnice. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože chtěla být brzo doma se všemi svými dětmi. V její průkazce byl uveden Rh mínus faktor, proto v porodnici čekala na výsledky krve dítěte. Dítě bylo Rh plus, tak zůstala v porodnici kvůli novorozenecké žloutence. Svůj záměr odejít oznámila, když bylo po odběru na NLS a žloutenka nestoupala. Žena s dítětem odešli na reverz 55 hodin od porodu. Kromě jedné starší lékařky s ambulantním porodem neměl personál problém. Žena oceňuje vstřícné chování personálu po celou dobu jejich pobytu. Rodinný PLDD neměl zdání o způsobu porodu a přesto neměl problém miminko přijmout. V porodnici se ptali na jeho kontakty. Doma o ženu a dítě pečovala rodina.