Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2018

V říjnu 2018 zde druhorodička vaginálně porodila zdravé dítě ve 42. tt. Předchozí porod byl problematický, po nynějším žádné komplikace nenastaly. Rodička chtěla domů dřív kvůli staršímu dítěti a domácímu klidu. Zdravotníci o jejím záměru věděli předem, komunikace s nimi byla celkově ucházející a vyžadovali potvrzení od PLDD. Žena odcházela 40 hodin po porodu, negativní reverz pro oba dva byl připravený po hodině. NLS se stihl ještě v porodnici. Dosavadní PLDD o AP věděl a neměl s tím problém. Doma měla zajištěnou péči rodiny. Je ráda, že se rozhodla odejít dřív.
V porodnici Mělník byli všichni úžasní. Sestry, doktorky, dětský lékař. Vše bylo jak jsem si vysnila. Pak ale přišla vedoucí sestra neonatologického oddělení. Psychicky vydírala, slovně útočila. Byla velmi arogantní. Nakonec boj vzdala a do hodiny mi dětský lékař přinesl papíry k podpisu.

V říjnu 2018 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena měla gestační diabetes, jinak bylo těhotenství i porod normální a bez následných komplikací. Žena chtěla odejít dřív za starší dcerkou, kvůli klidu a protože nesnáší nemocnice. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, reverz za dítě byl dodán za 5 a více hodin. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Komunikace s pediatrem byla v pořádku, primářka neonatologického odd. se chovala naprosto nevhodně, urážela, psychicky vydírala, hrozila smrtí dítěte, odmítala předat negativní reverz a zdravotní zprávu. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Dřívější odchod žena vnímá neutrálně, na doma měla zajištěnou péči pediatra a LP.

Červenec 2018. Druhorodičce se zde narodilo zdravé dítě v 40. tt. V těhotenství nepodstoupila OGTT. Před porodem uvažovala o ambulantním porodu, protože chtěla odpočívat doma. Zdravotníci věděli o jejím záměru odejít předčasně už před porodem. Žena po porodu počkala, až připraví dokumentaci a tak s dítětem odcházeli 11 hodin od porodu domů. Kartičku na NLS nedostali v porodnici a o odběr se postarala komunitní porodní asistentka. Průběh ambulantního porodu byl skvělý, všechno v pořádku a žena byla moc ráda, že první chvíle může trávit doma. V porodnici se pouze ptali na jméno PLDD a kontakt na něj – rodinný PLDD neměl problém přijmout mladšího novorozence. O ženu a dítě v domácím prostředí pečovala rodina a komunitní porodní asistentka. Žena si k porodu pozvala dulu a připravovala se meditací k porodu od Terezy Kramerové.

2017

Duben 2017. Tercipara zde přivedla na svět své dítě v 41. tt. Ona zdravá, novorozenec fyziologický. Motivace pro její ambulantní porod: být doma s dětmi, vyhnout se špatným „radám“ v porodnici, neochota stát se pacientem. Svůj záměr odejít předčasně oznámila po porodu a na reverz odešli 2 hodiny po porodu. Kartičku na NLS měla ženina komunitní porodní asistentka, která ženu a dítě doma navštívila, provedla odběr na NLS a poskytla své služby. Žena byla s komunikací se zdravotníky v průběhu předčasného odchodu z porodnice velmi spokojena a velmi si pochvalovala, že byla záhy po porodu doma s celou rodinou. Když před porodem oznamovala přírůstek rodinnému PLDD, ten odmítl přijmout dítě po AP, tak si žena našla jiného, uvědomělého. Ten jí dokonce vystavil potvrzení pro porodnici. Na toto potvrzení se v porodnici ptali, žena jim ho předala.

Duben 2017. Rodička porodila své třetí dítě a na porodním sále požádala o propuštění. Pediatr se z důvodu vyšší porodní hmotnosti rodičky ptal, proč jí dítě má, a že jestli ví, co je to hypoglykemie a že mu může nezvratně poškodit mozek. Rodička odpověděla, že ví. On nepříjemně, že určitě z internetu a ať zůstanou nejméně 5 hodin po porodu do ranní vizity, aby nabrali krev na glykemii. Řekla, že ne a že chtějí odejít. Na to rezignovaně, že bránit nemůže a odešel. Do pěti minut se vrátil s tím, jestli miminku můžou změřit glykemii glukometrem. Tak se i stalo, hypoglykemie nebyla. Po 2,5 hodinách od narození opustili porodnici.

Červenec 2017. Druhorodička porodila ve 40. týdnu, oba zdraví. Kvůli velkému porodnímu poranění chtěla žena zůstat v porodnici. Pro ambulantní porod se rozhodla až po 48 hodinách. Reverz přinesli do hodiny. Novorozenecký screening (NLS) byl proveden ještě před propuštěním. Několikrát se zdravotníci slovně ujišťovali, že co nejdříve navštíví registrujícího dětského lékaře. Po kladné odpovědi byli spokojení. Dětský lékař neměl problém s tím přijmout dítě po předčasném opuštění porodnice.