Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Doporučujeme se seznámit s názory primáře na (pro)vedení porodu.

2019

V prosinci 2019 zde zdravá druhorodička vaginálně porodila dítě ve 42. tt. Při porodu nastaly komplikace a novorozenec musel být resuscitován. Žena chtěla odejít dřív kvůli staršímu dítěti a klidu domova. Zdravotníci věděli předem o jejím záměru, komunikace s nimi byla vynikající, chtěli znát pouze kontakt na PLDD. Odcházela po 25 hodinách, reverz za dítě trval zdravotníkům připravit hodinu. Na NLS se vraceli do porodnice. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Doma neměli zajištěnou žádnou péči. Je ráda, že se rozhodla pro AP.

2018

Červen 2018. Příšerné chování dětského lékaře a odmítnutí vystavení reverzu. Poslal na rodinu domů Policii ČR – která nic ale vůbec nic neshledala špatně, protože dítě mají rodiče ve své péči a šlus. Arogance moci a zneužití Policie ČR.

V červnu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív, protože nemá ráda nemocnice, na víc chtěla být po porodu s manželem, ve svém prostředí, v klidu a soukromí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu, po podpisu reverzu za sebe, který byl dodán brzy. Reverz za syna jí pediatr s primářem odmítli vydat. Kartičku i odběr pro NLS zajistí soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. V porodnici byl problém v komunikaci s pediatrem a primářem neonatologie – odchod rodičů z porodnice po urgování reverzu, který primář odmítl napsat, byl nahlášen policii, která ženu kontaktovala po příjezdu domů. Žena hledala nového PLDD kvůli potížím předchozího s přijetím dítěte po AP – předchozí pediatrička ženu kontaktovala druhý den, že si mají kvůli ztrátě důvěry najít jiného PLDD. Žena absolvovala Kurz předporodní přípravy v Acentru a kurz Hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 38. tt své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem věděli. Žena odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu. Neonatologie měla reverz připravený za 2 hodiny, gynekolog za 5. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá porodní asistentka. Potvrzení ani kontakt na PLDD v porodnici nepožadovali, současný pediatr neměl problém dítě po ambulantním porodu přijmout. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív, po porodu měla na doma zajištěnou péči soukromé PA.

2016

Srpen 2016. Druhorodička zde porodila zdravé miminko v 41. týdnu těhotenství. Už před porodem řešila období po porodu, o kterém měla určité představy. Doma měla dvouleté starší dítě a chtěla, abych byli brzy pohromadě. Také nechtěla absolvovat noční nevyspání kvůli plně obsazeným pokojům a ranní buzení v 5 hodin uklízečkou, kdy konečně miminka i maminky usnuly, a byly buzeny kvůli přípravám na vizitu. Oba byli po porodu zdraví, jen zdravotníci měli při předporodních konzultacích problém s negativnímu Rh faktorem a dotepáním pupečníku. Ačkoli své přání odejít předčasně z porodnice s miminkem oznámila až po porodu, podařilo se jim odejít na reverz 24 hodin od porodu. Na odběr krve z patičky (NLS) se vraceli zpět do porodnice – takto se dohodli rodiče a personál porodnice po porodu. Žena si průběh odchodu pochvalovala, bylo to profesionální a byla velmi šťastná, že se tak rozhodla a trávila první dny s miminkem v rodině. Neměla potvrzení od pediatra, ale v porodnici ho ani nevyžadovali – stačilo jim jméno a kontakt na něj. V domácím prostředí je navštívil pediatr a dětská sestra.

2014

Červen 2014. Zdravá druhorodička zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujícího důvodu: Nechtěla jsem trávit čas v cizím prostředí mezi cizími lidmi. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Odešla i s dítětem 2 hodiny po porodu na reverz. Kartičku na novorozenecký screening ji v porodnici nedali. Test provedl registrující pediatr, nový, kterého vyhledala, protože jejich stávající nechtěl přijmout dítě z důvodu věku. Žena byla s průběhem odchodu spokojená a udělala by to znovu 🙂 V domácím prostředí nedělku i dítě navštívila komunitní porodní asistentka a pediatr.