Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2020

„Roušku sundat v závěru porodu, bonding umožní (nenapsali jak dlouho), na ambu porod jejich formuláře, včetně písemného vyjádření pediatra, pokud nepodepíšu reverz, volají sociálku, když nepřijdu druhý den na kontrolu, volají sociálku. Otec nesmí vůbec do prostoru porodnice.“

2019

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena v těhotenství trpěla anémií, poruchou srážlivosti krve a vysokým krevním tlakem. Po porodu byla ona i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli staršímu dítěti. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 27 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Kartička na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, doma o ní po porodu pečovala rodina.

V červenci 2019 zde prvorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor a dítě se rodilo koncem pánevním. Po porodu žena trpěla silnými bolestmi hlavy kvůli spinální anestezii. Žena chtěla odejít dříve, aby si užila klidu s miminkem a nechtěla trávit v nemocnici příliš mnoho času. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 62 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr na NLS se stihl ještě v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena neměla problém najít pediatra, který dítě po AP přijme. K porodu využila Rukověť AP, absolvovala také kurzy Jemné zrození – hypnoporod a Kurz předporodní přípravy v Acentru – Praha. Je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala rodina, kamarádka, soukromá PA a LP.

V květnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byla žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu dítěti, a protože setrvání v porodnici se jí zdálo zbytečné. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli, odcházela 54 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice, komunikace zde byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající pediatr o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dříve, na doma neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

2018

V září 2018 zdě žena přivedla na svět ve 38. tt své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dřív za klidem domova a kvůli špatnému pocitu z pobytu v nemocnici. O jejím záměru v nemocnici věděli předem, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. V porodnici požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla zajištěnou péči rodiny.

Červen 2018. „Ambulantní porod: Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 – 24 hodin) odchází s miminkem domů.

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.“ (odkaz)

Červen 2018. „Roudnickou porodnici jsem si zvolila, protože mi jako jediná umožnila tzv. ambulantní porod. Štěpánka je mé třetí dítě a protože bylo všechno v naprostém pořádku a já jsem se musela věnovat i svým starším dětem, ambulantní porod mi přišel jako nejlepší řešení,“ řekla Petra Prokešová. (odkaz)

Roudnická porodnice vydala na svém webu dva dokumenty (zdroj) a (zdroj). Jejich obsah je sporný až protiprávní. Například není možné vymáhat podpis pod reverz dítěte od obou rodičů. To je protiprávní jednání. Není možné posílat na rodiče sociálku, když odejdou se zdravým dítětem, aniž by předložili „potvrzení od pediatra“. Toto je uvedeno ve Věstníku 08-2013. Předčasný odchod z porodnice není podnětem k podání výzvu na OSPOD. Roudnická porodnice na jednu stranu uvádí, že je lepší ambulantním porod než domácí, ale klade rodičům do cesty nelegální překážky, že není divu, že je pro někoho lepší domácí porod než tahání se o rodičovská práva. #sorryjako