Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2020

V lednu 2020 zde čtvrtorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. V těhotenství žena trpěla otoky celého těla, jinak bylo vše v pořádku. Stejně tak po porodu byly ona i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve za ostatními dětmi a také proto, že neměla pocit, že se dozví na odd. šestinedělí něco nového. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli. Žena chtěla odejít přímo ze sálu, na konec odcházela 62 hodin po porodu po podpisu reverzu za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. V porodnici bylo vše  pořádku, dokud žena neohlásila odchod. “Až do chvíle, kdy jsem řekla, že jdeme domu…Odcházela jsem vlastně jen o cca 10 hodin dřív a zastrašovali mě, jako bych odcházela hned po porodu.” Odběr na NLS byl proveden před odchodem v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni pečovala soukromá PA.

2019

V červnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anemií, jinak bylo těhotenství normální, rovněž po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu kojenému dítěti, špatné dřívější zkušenosti z odd. šestinedělí, do pohodlí vlastního domova, kvůli klidu a vlastnímu režimu a aby jí nikdo nechtěl odnášet dítě. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena měla těžkosti se stávajícím pediatrem, který odmítal dítě po AP přijmout. Posléze souhlasil s přijetím po 72 hodinách, na konec dítě s velmi milým přístupem přijal již ve stáří 48 hodin. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

Leden 2019: Zdravá druhorodička zde ve 41. tt porodila zdravé dítě. V anamnéze měla maminka uvedený pozitivní GBS test, nebo odmítnutí podstoupení testu a poruchu srážlivosti krve. Zdravotníci nebyli informovaní o matčině rozhodnutí odejít ambulantně, ale reverz byl připraven do hodiny. Maminka odcházela 48 hodin po porodu a své rozhodnutí si pochvaluje. NLS screening byl proveden ještě v porodnici. Rodiče našli pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Maminka měla po porodu zajištěnou péči rodiny.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do klidu domova s vlastním sociálním zařízením, za péčí od manžela a starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 28 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici předali, odběr provedla zkušená osoba. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a duly.

Září 2018. Po neplánovaném domácím porodu sem byla druhorodička i dítě v dobrém stavu přivezeni záchrannou službou. Dítě se narodilo ve 40. tt, dítě ani matka neměli žádné zdravotní omezení, matka měla pouze lehkou anémii. Důvodem k odchodu bylo starší dítě a žena neviděla smysl v dalším setrvávání. Odešla bez problémů 30 hodin po porodu, asi hodinu a půl po oznámení, podepisovala reverz. Zdravotníci požadovali jméno pediatra, nechtěli ale potvrzení o převzetí do péče. V porodnici dali kartičku na NLS . Komunikace se zdravotníky byla velmi dobrá, nedošlo k žádným nepříjemným situacím a žena je spokojena s průběhem odchodu. Žena si pochvalovala komunikaci se staniční sestrou. Po návratu domů byla v péči soukromé porodní asistentky.

V srpnu 2018 zde třetirodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě, u kterého se před odchodem projevila novorozenecká žloutenka. Žena měla problematické předchozí porody, před tímto těhotenstvím podstoupila kyretáž, měla psychiatrickou diagnózu a anémii. Po porodu byla žena v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli velkému traumatu z předchozího porodu do známého a klidného domácího prostředí. V nemocnici sdělila, že o dřívějším odchodu uvažuje, odcházela 60 hodin po porodu bez podpisu reverzů. NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Červen 2018. Druhorodička přijela neregistrovaná s velmi rozběhlým porodem, porodila zdravé dítě v 39. tt. Porodila a do 3 hodin odcházela i s miminkem. Průběh odchodu paráda. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože doma ji čekalo starší dosud kojené dítě. Kartičku na NLS dostala v porodnici a odběr provedl PLDD. Ten o plánu rodit ambulantně nevěděl, ale nedělalo mu to problémy ošetřit dítě. V porodnici se ptali na jeho kontakt. Jelikož má žena Rh minus, vrátila se na skok do porodnice, aby jí píchli anti D. Žena měla připravené DVP, které při porodu viděli poprvé a řídili se jím. Doma o ně pečuje rodina a žena je ve spojení se soukromou porodní asistentkou, kdyby něco. Jako těhotná byla na přednášce o ambulantním porodu v centru Housenka, který uspořádala Eliška Vlasta.

Květen 2018. Druhorodička s roztroušenou sklerózou porodila v 40. tt zdravé dítě. Po porodu cítila únavu. Chtěla být po porodu brzo s celou rodinou a tak požádala o ambulantní porod. Na reverz odcházeli spolu 19 hodin po porodu. Kartičku na NLS dostala v porodnici, odběr krve z patičky udělala komunitní porodní asistentka. Žena si průběh předčasného odchodu pochvalovala, personál by vlídný a přátelský a žena byla moc ráda, že mohli být brzo doma. Současný PLDD o ambulantním porodu nevěděl, ale čerstvoučké miminko přijal do péče bez vytáček. V porodnici potvrzení od něj nežádali. Doma je navštívila komunitní PA a dula. Porodní asistentka doma poskytl své služby matce i dítěti.

Březen 2018. Druhorodička porodila ve 41. tt v zdravé dítě. Žena měla v anamnéze uvedeno, že je diabetička a předpokládané větší dítě a pozitivní nebo neuskutečněný test na GBS. Odcházeli 2 hodiny po porodu, o ambulantním odchodu věděli zdravotníci předem. Nepodepisovali přímo reverz, že papír, že odcházejí na vlastní žádost. Kartičku na novorozenecký screening jim dali v porodnici, odběr provedl pediatr. Komunikace se zdravotníky v porodnici mohla probíhat lépe, žena je ráda že mohli odejít dříve podle svého přání. V porodnici potvrzení od pediatra nechtěli, ten bez problémů dítě po ambulantním porodu přijal do péče. Po porodu je doma navštívila zkušená žena/kamarádka a porodní asistentka. Žena také uvedla, že se zdravotníky mluvila výlučně osoba blízká, kterou zmocnila, a bylo respektováno její slovo.

2017

V červenci 2017 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatné zkušenosti po prvním porodu. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán až za 4 hodiny po ranní vizitě (aby lékař nebyl buzen v noci kvůli papírování). Kartičku pro odběr NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči duly.

Červen 2017. Druhorodička bez zdravotních omezení zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Odešli 16 hodin po porodu na reverz. Motivací k předčasnému odchodu jí byla touha po rodině a předchozí dlouhý pobyt v nemocnici se jí vůbec nelíbil a chtěla to jinak. Kartičku na novorozenecký screening ji vydali v porodnici. S komunikací personálu při ambulantním odchodu byla spokojena a šlo to hladce. Rodinný pediatr přijal dítě po AP. V porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je všechny navštívila laktační poradkyně.

Duben 2017. Druhorodička. Ambulantní porod nabídnut už při porodu. Tři hodiny po porodu odchází rodiče a dítě domů za starším sourozencem a prarodiči.