Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V září 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. V ženině anamnéze se nacházely špatné, vysoké jaterní testy, hepatóza, cholestáza, těhotenská cukrovka a před tímto těhotenstvím absolvovala kyretáž. Po porodu byla žena v pořádku, dítě mělo před odchodem novorozeneckou žloutenku v normě. Žena chtěla odejít dříve do klidu domácího prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 62 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala rodina.

V červnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt porodila zdravé dítě, které mělo po porodu potíže s dýcháním a druhý den zvracelo plodovou vodu. Jednalo se o zdravé těhotenství, po porodu byla žena v pořádku. žena chtěla odejít dřív kvůli staršímu synovi a zkušenostem, které získala od jiných žen, které ambulantně rodily. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 16 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 0,5 hodiny. Kartičku na NLS jí prodali v porodnici, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

Únor 2019. Zdravá čtvrtorodička zde ve 39. tt porodila zdravé dítě. V těhotenské anamnéze uvedená kyretáž před tímto těhotenstvím. Motivací pro AP byl starší postižený syn. Zdravotníci nevěděli o záměru maminky odejít dřív, nicméně neměli problém, reverz připravili do hodiny, celkově odchod po 20 hodinách. Na NLS screening se vraceli do porodnice. Registrující PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena použila k přípravě na péči po porodu Rukověť Ambulantního porodu.

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Žena měla těhotenskou cukrovku, rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu synovi, který je na ní fixovaný a aby nebyla ve sterilním a nepřirozeném prostředí nemocnice. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 53 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán do hodiny. Odběr na NLS provedla zdravotní sestra ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V lednu 2019 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dřív za starším kojeným dítětem a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 57 hodin po porodu. Ve zprávě má uvedeno, že reverz podepsala, ona ovšem nic nepodepisovala. Propouštěcí zprávy byly dodány za 2 hodiny. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace zde byla ucházející – na dřívější odchod se netvářili, zdravotní sestra měla nepříjemné řeči, žena byla chováním zdravotnických pracovníků zklamaná. Potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své třetí dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Žena chtěla odejít dřív kvůli dětem a vánočním svátkům. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Na doma neměla žena zajištěnou žádnou speciální péči. Je ráda, že byli brzo doma spolu.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, předchozí porod byl proveden sekcí. Žena chtěla odejít dříve kvůli předchozím špatným zkušenostem a kvůli sžívání staršího dítěte se sourozencem. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán okamžitě. Na odběr na NLS se vraceli zpět do porodnice. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl a problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA a pediatra.

2016

Září 2016. Druhorodička zde porodila své díte v 40. tt. Oba byli zdraví. Žena toužila po klidu a domácím prostředí, proto již před porodem oznámila porodnickému personálu, že by chtěla odejít předčasně s miminkem domů. Na reverz odešla s miminkem 24 hodin od porodu. Reverz jim byl ihned donesen. Odběr krve z patičky (NLS) miminka provedl registrující PLDD. Žena si pochvalovala průběh předčasného odcházení a byla velmi ráda, že se tak rozhodla a mohli být záhy doma. Na potvrzení od PLDD se v porodnici neptali a jejich dosavadní PLDD přijal čerstvé miminko bez problémů.

Byla jsem velmi mile překvapena s přístupem zdravotníků. Přestože jsem měla velkou ztrátu krve a nebyla vůbec fit, neměli problém s propuštěním. Dítě jsem měla celou dobu u sebe, přednostně malé zkontrolovali sluch a kyčle, abychom se nemuseli vracet. Dětský lékař se mnou vše naplánoval hned po porodu telefonicky, zajistil odběr z paty, také vše bez problémů. Všichni se mnou vše konzultovali, nedělali nic proti mé vůli, já jim dala najevo respekt jako zdravotníkům a ochotu se v případě komplikací dohodnout a popř. slevit ze svých požadavků.