Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Po porodu v této porodnici vám poporodní návštěvu a služby může nabídnout porodní asistentka:
Alena Žabková (732148553, alenazabkova@seznam.cz)

2019

naprosto BĚŽNĚ vás v Písku dají rodit na šestinedělé – na pokoj, kde už mají miminka. Strávíte tam první dobu porodní, nikdy nevíte, jak ta doba bude dlouhá.

info od tamní PA (2019). Tato „organizace“ oddělení pravděpodobně bude mít jako následek snahu izolovat vás od doprovázející osoby blízké…

V listopadu 2019 zde zdravá druhorodička ve 41. tt porodila zdravé dítě. Zdravotníci nevěděli o rozhodnutí ženy odejít dřív, odchod po 22 hodinách. NLS screening rodiče odmítli v porodnici, provedl PLDD. Ošetřující PLDD neměl problém s přijetím dítěte. Žena použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťovala rodina, komunitní PA, pediatr a dula. Žena absolvovala předporodní kurz v porodnici v Písku a také kurz od duly Květy Cermanové.
„Byla jsem mile překvapena komunikací zdravotníků a rychlostí s jakou se odchod z nemocnice uskutečnil, přestože jsem avizovala, že nespěcháme. Nebyli jsme zřejmě první ani poslední. Poučení o rizicích proběhlo. Bylo profesionální. “

V říjnu 2019 zde byla po porodu v autě přijata žena, která porodila ve 40. tt své druhé dítě, žena měla pozitivní test na streptokoka B, dítě v pořádku. Zdravotníci nevěděli o záměru ženy odejít dřív, reverz byl vystavený za 5 a více hodin, odchod po 48 hodinách. NLS screening byl proveden ještě v porodnici. Ošetřující PLDD neměl problém s přijetím. Poporodní péči zajišťovala rodina, komunitní PA a pediatr. Žena absolvovala předporodní kurz u PA Kácové a sama se vzdělávala.

V říjnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Předchozí porod proběhl sekcí, jinak se jednalo o naprosto normální těhotenství. Stejně tak po porodu byly žena s dítětem v pořádku. Žena chtěla odejít dříve, protože chtěla „Být brzo se svojí rodinou doma v klidu, nezažít zase stres na oddělení šestinedělí.“ O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1,5 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz Jemného zrození, je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala soukromá PA.

V červnu 2019 zde prvorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu byli žena i dítě v pořádku. žena chtěla odejít dříve, aby se vyhnuli nemocniční rutině a kvůli klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 19 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1,5 hodiny. Na odběr pro NLS se později vrátili do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, před porodem absolvovala kurz u své soukromé PA a na doma měla zajištěnou péči LP.

V březnu 2019 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, předchozí porod sekcí. Domů chtěla odejít dřív za starším dítětem, kvůli lepšímu sžívání s novým členem rodiny a kvůli vlastnímu režimu. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 30 minut. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Rukověť AP si žena připravila, do nemocnice jí s sebou ale zapomněla. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA, pediatra a duly.

V březnu 2019 zde žena 2019 porodila ve 40. tt své třetí dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS, nebo test nepodstoupila, měla vysoký krevní tlak a podezření na preeklampsii. Odejít dříve chtěla kvůli předchozím porodům. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 0,5 hodiny. Kartičku pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim předat jméno a kontakt na PLDD. Žena před porodem byla na přednášce Rodit jako vévodkyně Kate. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči duly.

2018

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve protože preferuje domácí prostředí. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 52 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 28 hodin. Odběr na NLS v porodnici nedělali, žena ho provedla sama. Komunikace se zdravotníky byla strašná, stačilo jim jméno a kontakt na pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V září 2018 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dřív za klidem a starším synem. O jejím záměru v porodnici věděli předem, žena odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán během pár minut. Stačil jim kontakt na PLDD, dosavadní neměl problém s přijetím dítěte po AP. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra, LP a duly.

Srpen 2018. Prvorodička tu ve 42. tt porodila zdravé dítě. GBS test (streptokok v pochvě) byl pozitivní a matka měla léčenou boreliózu od 38. tt. Zároveň měla žena Rh faktor mínus. Lékaři nevěděli o jejím úmyslu odejít dřív, nicméně reverz vystavili do dvou hodin. Maminka odcházela celkem po 22 hodinách, bála se stresu z vážení po kojení a v porodnici netekla teplá voda. Na patičkový test (NLS) se vrátili do porodnice. Komunikaci v porodnici hodnotí jako mírně komplikovanou. Najít pediatra nebyl problém. Žena se připravovala na tento porod u soukromé porodní asistentky. „Děkuji za inspiraci a motivace na skupině ambuporod.“

Duben 2018. Zdravé druhorodičce se zde v dubnu narodilo zdravé miminko v 39. tt. Porod jen v přítomnosti PA Kučerové, která podpořila hledání poloh dle ženy a plně respektovala vlastní tempo porodu. Porod na lůžku v pozici na všech 4, vkleče, následoval okamžitý bonding, plné dotepání pupečníku a respektování samopřisátí dítěte jeho vlastním tempem. Přirozený porod placenty (PA navrhla aromaterapii s jasmínem a povedlo se). Žena si musela asi 4 hodiny po porodu obhájit pomocí negativního reverzu na oddělení šestinedělí dítě skin to skin – nelíbilo se to dětské sestře a lékařce, důrazně se snažily ženu přesvědčit, ze dítěti neposkytuje dostatečný tepelný komfort a hledaly záminky, že dítě vezmou na výhřevné lůžko. Rozhodnutá pro ambulantní porod byla již před porodem, protože měla dřívější špatnou zkušenost s oddělením šestinedělí v jiné porodnici, chtěla se vyhnout stresujícímu prostředí a především jí doma postrádalo malé dvaceti měsíční dítě. Podařilo se jim odejít spolu po 27 hodinách od porodu na reverz – o svém záměru odejít dříve před porodem s nikým nehovořila. Jakmile oznámila svůj záměr odejít s dítětem, byl reverz připraven do 3 hodin. Kartičku na NLS dostala v porodnici a odběr provedl jejich PLDD – porodnice nepožadovala potvrzení od něj. Žena prohlašuje, že odchod probíhal profesionálně, vlídně a byla velice ráda, že si pobyt v porodnici takto zkrátila. V domácím prostředí je navštívila laktační poradkyně.

Leden 2018. Zdravá druhorodička zde přivedla na svět zdravé děťátko v 40. tt. U porodu s nimi byla jejich soukromá porodní asistentka. Pro ambulantní porod se rozhodli z touhy po kompletní rodině. Zdravotníci předem nebyli seznámeni se záměrem rodiny odejít předčasně, ale přesto rodina odcházela 24 hodin od porodu. Žena velmi dobře hodnotila průběh porodu, byla na výsost spokojená. Všechna její přání dodrželi – porod přirozený a rychlý, bez nástřihu (miminko 4,3 kg), nechali dotepat pupeční šňůru, na vše se ptali, o všem informovali. Prostě paráda. Reverz byl vyhotoven do hodiny a s sebou jim dali kartičku na NLS, který provedl PLDD. Ten neměl problém přijmout další dítě rodiny, i když bylo čerstvější než 72 hodin. Porodnice potvrzení od pediatra, že dítě přijme do péče, nevyžadovala. V domácím prostředí nedělku a novorozence navštívila soukromá porodní asistentka a dětská sestra.