Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

2019

V prosinci 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu matka a dítě byly v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu dítěti a soukromí, o jejím záměru zdravotníci předem nevěděli. Odcházela 63 hodin po porodu bez podpisu reverzů. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od pediatra nevyžadovali, stávající PLDD o AP nevěděl, problém s tím neměl. Žena využila Rukověť AP, před porodem absolvovala kurz Jemné zrození – hypnoporod. Je ráda, že odešla dřív, na doma neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

V září 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anémií, jinak se jednalo o normální těhotenství. Rovněž po porodu byla žena a dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dřív za starším synem a manželem a protože ji nemocniční prostředí stresuje a zdálo se jí zbytečné být zdraví v nemocnici. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 55 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán ihned. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z nemocnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající pediatr o AP nevěděl a neměl s ním problém. Žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození a také kurz v porodnici, kde poté rodila. Využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, doma o ni po porodu pečovala rodina.

V červenci 2019 zde druhorodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla gestačním diabetem (GD) a byla GBS pozitivní, po porodu byla ona i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli nevyhovujícímu režimu na oddělení šestinedělí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 60 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 2 hodiny. Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla strašná (především zastrašovali kvůli GBS pozitivitě a nedostatečné ATB profilaxi), potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla domů dřív.

V dubnu 2019 zde druhorodička ve 40. tt porodila dítě akutní sekcí. Žena byla zdravá, těhotenství bylo bez komplikací. Novorozené miminko strávilo jeden den na oddělení předčasně narozených dětí. Domů chtěla žena odejít dříve, aby byla v klidu a s manželem a starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 72 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe. Negativní reverz za dítě nebyl požadován. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a pediatra.

V březnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Po porodu žena neměla žádné potíže, miminko mělo hraniční novorozeneckou žloutenku. Žena chtěla odejít dřív, aby byli všichni jako rodina pohromadě. O jejím záměru v porodnici nevěděli předem, odcházela 67 hodin po porodu. Podepisovala pouze reverz za dítě, ten byl dodán za 4 hodiny. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace v porodnici byla strašná, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD, ovšem ze strany pediatrů výhrůžky a zastrašování. Ze strany gyn.-por. odd. bylo vše v pořádku. Stávající PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Dřívější odchod žena vnímá neutrálně. Na doma měla zajištěnou péči soukromé PA, LP a duly.

2018

V srpnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla před porodem vysoký krevní tlak a pozitivní GBS kultivaci. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou a na víc jí není nemocniční prostředí příjemné. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli. Žena odešla 68 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 5 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Komunikace v porodnici byla otřesná. Registrující pediatr o ambulantním porodu nevěděl, problémy ale nedělal. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Žena je ráda, že odešla domů dříve. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu, Jemného zrození. Doma měla zajištěnou péči pediatra a laktační poradkyně.

V červnu 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odcházet dřív za starším dítětem a za domácím pohodlím a vlastním režimem. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS provedli ještě před odchodem z porodnice. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

Leden 2018. Druhorodička porodila v 41. tt zdravé dítě. O ambulantní porod požádala, protože starší dítě dosud kojila a měla otřesnou zkušenost s pobytem na šestinedělí po předchozím porodu v jiné porodnici. Když požádala o odchod, donesli ji reverz za půl hodiny a oni tak odešli 40 hodin od porodu. Kartičku na NLS ji v porodnici dali a odběr provedla komunitní porodní asistentka u nich doma. Žena byla spokojena s průběhem předčasného odchodu a je velmi ráda, že se rozhodla pro ambulantní porod. Potvrzení od pediatra nevyžadovali. Stávající pediatr registroval novorozence. Doma je navštívila soukromá PA. (Porodnice – veliká spokojenost, plně respektovali porodní přání, příjemné prostředí, milý personál, velká podpora kojení s poradenstvím (žádné tabulky, neustálé vážení atp.). S ambulantním porodem měli největší problém pediatři, nicméně papíry vystaveny hbitě.)

2017

Říjen 2017. Prvorodička, zdravá. Doprovod manžel. Odchod 20 h po porodu. Novorozecká primář propouští s nesouhlasným postojem. Dokumentaci vyzvedl manžel posléze, nebyla připravená. V dokumentaci přiložena screeningová kartička. V domácím prostředí návštěva pediatričky a komunitní PA.

Červen 2017. Rodička sdělila svou výbornou zkušenost s porodem v HB. Srovnala ho s velmi špatným zážitkem v Pelhřimově. Její příběh z HB je na stránkách blogu.

2016

V červnu 2016 zde druhorodička porodila ve 41. tt zdravé dítě. V anamnéze měla žena uvedenou předchozí kyretáž, nedostatek železa, anemii a pozitivní GBS test. Žena jako motivaci uvedla klid domova. Zdravotníci o AP nevěděli, reverz pro dítě byl vystaven za 5 a více hodin, žena si nepamatuje jestli podepisovala reverz i za sebe. Celkový odchod po 55 hodinách. NLS screening byl proveden ještě v porodnici. Současný pediatr neměl problém s přijetím dítěte, v porodnici potvrzení nevyžadovali. Komunikaci se zdravotníky hodnotí žena jako strašnou. Poporodní péči zajišťovala rodina a pediatr. Rodička absolvovala kurz předporodní přípravy APERIO.

„informace od zdravotníků, zejm. z neonatologie, byly zastrašující, zavádějící či zcela nepravdivé, a to částečně zřejmě vinou jejich neznalosti, částečně snahou udržet nás v porodnici. Našemu dřívějšímu odchodu pomohl zhoršený kapacitní stav oddělení šestinedělí. Přesto jej pediatři podmínili kompletním krevním obrazem dítěte, na což jsme po poradě přistoupili po poradě s naším obvodním pediatrem.“