Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat tuto porodní asistentku pro poporodní služby:
Tereza Málková (604 514 232)

FB stránka jihlavské porodnice

Milé maminky, naše šikovné porodní asistentky jsou nyní čerstvými absolventkami kurzu Jemné poporodní péče, vedeného paní Annou Kohutovou. Získaly množství informací a zkušeností, jak Vám poskytnout tu nejlepší péči nejen u porodu, ale také po něm.

FB post Porodnice Jihlava, 30.9.2019

2019

V říjnu 2019 zde anemická druhorodička porodila zdravé dítě. Zdravotníci nevěděli, že chce žena odejít dřív, odchod po 58 hodinách bez reverzu. NLS screening byl proveden ještě v porodnici. Ošetřující PLDD neměl problém s přijetím dítěte do péče. Žena použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťovala rodina, pediatr a laktační poradkyně.

V říjnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto normální těhotenství, rovněž po porodu byly matka s dítětem v pořádku. Domů chtěla žena odejít kvůli klidu a staršímu synovi.  O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, na jehož dodání nespěchali. Odběr na NLS v porodnici odmítli, provedl jej registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, na pediatra jim stačil kontakt. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, doma o ni pečovala po porodu rodina.

V srpnu 2019 zde druhorodička ve 42. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Rodiče dítěte měli rozdílný Rh faktor a žena trpěla poruchou srážlivosti krve. Po porodu byla žena v pořádku. Domů chtěla odejít dříve, aby byla pohromadě s rodinou a starším synem v klidu domova. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházeli 6 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla domů dřív.

V květnu 2019 zde třetirodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství, rovněž po porodu bylo vše v pořádku. Domů chtěla odejít dřív za staršími dětmi, kvůli vlastnímu sociálnímu zařízení, pohodlí a klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 54 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za dítě (sdělili, že na připravení reverzu nespěchají). Odběr na NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a pediatra.

V květnu 2019 zde v 41. tt porodila zdravá druhorodička zdravé dítě. Zdravotníci o AP věděli, reverz byl připraven do půl hodiny, celkový odchod po pěti hodinách. NLS screening provedl registrující pediatr, který neměl problém s přijetím. Žena při porodu použila Rukověť ambulantního porodu. Poporodní péči zajišťoval pediatra jiný lékař.

„Velká spokojenost s výběrem porodnice. Vše proběhlo dle mých přání a personál byl vstřícný a trpělivý.“

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, aby byla doma s rodinou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr pro NLS je domluven se soukromou PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V říjnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla vysoký tlak, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za klidem a pohodou a starší dcerou. O jejím záměru v nemocnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1,5 hodiny. Stačilo sdělit jméno pediatra a kontakt na něj, současný PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v nemocnici byla ucházející. Po porodu měla žena na doma zajištěnou péči soukromé PA, je ráda, že odešla domů dřív.

Září 2018. Druhorodička zde porodila dítě ve 40. tt. Celé těhotenství bylo bez obtíží. Motivací pro ambulantní porod bylo pro ženu kojení staršího dítěte a touha být s rodinou. V dalším setrvávání v porodnici neviděla smysl. Žena s dítětem odešla po 49 hodinách. Podepisovala reverz, který zdravotníci přinesli hodinu po oznámení odchodu. Komunikaci s personálem žena hodnotí jako neutrální. NLS byl proveden ještě v porodnici. Potvrzení pediatra o převzetí dítěte do péče nebylo požadováno. Pediatr neměl problém s přijetím dítěte po AP. Doma byla žena s dítětem v péči rodiny, soukromé porodní asistentky, duly a laktační poradkyně. Žena před ambulantním porodem absolvovala kurz předporodní přípravy v Porodním domě u Čápa a kurz Jemné zrození – hypnoporod.

Březen 2018. Druhorodička zde přivedla na svět své zdravé dítě v 39. tt. Sama byla po předchozí sekci. Toužila být po porodu i se svým starším dítětem, tedy pomýšlela o ambulantním porodu. Ačkoli zdravotníci o jejím záměru rodit ambulantně nevěděli, povedlo se jí odejít s dítětem na reverz 47 hodin od porodu – reverz byl donesen 6 hodin od oznámení o odchodu. Kartičku na NLS v porodnici nedostali, odběr krve z patičky provedla komunitní PA. Žena popisuje svou zkušenost s předčasným odchodem z porodnice jako příšerný zážitek a ačkoli se jim podařilo odejít přes překážky a neprofesionalitu, byla velmi ráda, že mohla být se svou rodinou pohromadě. Potvrzení od pediatra v porodnici nechtěli, PLDD miminko přijal do péče. V domácím prostředí navštívila matku a dítě komunitní porodní asistentka a poskytla jim svoje služby. Žena se na tento porod připravovala na kurzu Jemného zrození – Hypnoporod.

V lednu 2018 zde žena porodila ve 41. tt své třetí dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Žena chtěla domů odejít dříve kvůli nevhodné a nedostatečné stravě v nemocnici, a mírnému tlaku k rutinním úkonům na novorozeneckém odd. V porodnici o záměru odejít dřív předem nevěděli, žena odcházela 58 hodin po porodu, reverz po konzultaci lékařky s primářem nebyl požadován. Odběr na NLS udělali v porodnici těsně před odchodem. Potvrzení od PLDD nepožadovali, stačilo jméno a kontakt. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Před porodem absolvovala kurz Jemného zrození – hypnoporod. Na doma měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky, pediatra a duly.

2017

Prosinec 2017. Ve 40. tt porodila zde zdravá druhorodička (pouze pozitivní na GBS) překotným porodem, a protože již péči o děti znala a vadilo jí nesoukromí, režim porodnice a pro stesk po rodině, podepsala za sebe i dítě reverz a odešli domů po 38 hodinách od porodu domů. Personál o záměru ambulantního porodu nevěděl předem, ale vzájemná komunikace kolem odchodu proběhla hladce. V porodnici byla požádána o dobrozdání pediatra, že přijme dítě mladší 72 hodin a měla ho (pediatr sám navrhl, aby ho pro jistotu měla). Její pediatr neměl s přijetím problém. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostala. Test provedl registrující pediatr, který je také navštívil v jejich domácím prostředí.

Říjen 2017. Zdravá prvorodička přivedla v Jihlavě na svět zdravé dítě v 41. tt. Odešla na reverz ambulantně po 6 hodinách, protože nemá ráda nemocnice a chtěla být společně s rodinou. Vyžadovali po ní potvrzení od pediatra a ona ho měla přichystané. Kartičku na novorozenecký screening ji v porodnici po ambulantním porodu nevydali. S přístupem zdravotníků byla spokojená. Doma ji navštívila dula, pediatr a laktační poradkyně.

Září 2017. Druhorodička zde porodila v 40. tt své dítě. Oba byli zdraví. Žena toužila po ambulantním porodu proto, že chtěla být zároveň po porodu se svým starším dítětem, které bylo stále kojené a chtěla se vyhnout psychické zátěži v porodnici. Svůj záměr odejít předčasně oznámila až po porodu. Odcházeli na reverz po 48 hodinách, který byl promptně donesen k podpisu. Test z patičky (NLS) stihli ještě udělat před odchodem z porodnice. Ženě velmi vyhovovalo, že mohla odejít dříve s dítětem domů, moc si to pochvaluje a měla výhrady k chování pečujících osob v porodnici. Dosavadní pediatr v obvodě přijal čerstvého novorozence – v porodnici potvrzení od něj nevyžadovali.

Rodičům dělají problém při ambulantním porodu lékařky, ovšem primář se k AP staví rozumně.

2016

Prosinec 2016. Zdravá prvorodička porodila donošené děťátko (42. tt), které bylo v pořádku. Toužila být pohromadě s rodinou, chybělo ji soukromí a nemá ráda prostředí nemocnic, proto odešli na reverz 34 hodin po porodu. Reverz jim snadno a rychle donesli společně s kartičkou na screening. Komunikace během propouštění vcelku dobrá. Pediatr, kterého si rodička v těhotenství sehnala o ambulantním porodu nevěděl, ale nebral způsob porodu jako překážku. Nicméně potvrzení proto neměla, v porodnici ho chtěli, ale v odchodu jim to nezabránilo.