Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Ivana Pavlíková (728 233 904)

2019

V červnu 2019 zde druhorodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena trpěla anemií, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Žena chtěla odejít dříve kvůli nedostatku klidu a soukromí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu pouze za sebe. Reverz pro dítě jim nebyl předložen. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena využila Rukověť AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V únoru 2019 zde druhorodička ve 40. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Žena poprvé rodila sekcí, jinak bylo těhotenství normální. Po porodu byli žena i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dřív za starším dítětem a klidem domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 50 hodin po porodu, reverz nebyl vyžadován ani pro ni, ani pro dítě. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace zde byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena našla pediatra, který přijme dítě po AP, i když s tím měla těžkosti. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Únor 2019: PA Přikrylová: Včera jsem byla ve FN Olomouc, porod byl tak rychlý, že se miminko narodilo dříve než jsem stihla dorazit. Co jsem ale stihla a co chci ocenit, je přístup personálu na novorozeneckém oddělení. Nepřerušovaný dvouhodinový bonding samozřejmostí, žádné měření ani rutinní vykapávání očí, vitamín K v kapkách se v Olomouci dával už před 15 lety, kdy jsem tam chodila na praxi a kdy se jinde dával jen injekčně. Žádný problém s ambulantním porodem, naopak se snažili ženě vyjít maximálně vstříc se zajištěním všem screeningových vyšetření. Palec nahoru!

V lednu 2019 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena měla pozitivní výsledek testu na GBS, nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív za starším dítětem, lidem a pohodlím domova. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Na odběr pro NLS se vrátili později do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve za starším dítětem a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, jen její PA. Odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Komunikace v porodnici byla vynikající, nabídli odběr pro NLS provést v porodnici později, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP a také provedl odběr na NLS. Před porodem žena absolvovala Kurz sebevědomí před porodem se soukromoudulou. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena nepodstoupila test na GBS, nebo jí vyšel pozitivní a s otcem dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak bylo těhotenství naprosto v pořádku. Dříve chtěla odejít za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Na odběr krve pro NLS se vraceli do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena má dosud problém najít pro dítě PLDD. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V listopadu 2018 zde žena ve 43. tt porodila své třetí dítě. Žena měla komplikované předchozí porody, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za staršími dětmi, jedním stále kojeným. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 22 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Na odběr pro NLS se vrátili do porodnice. V porodnici byla komunikace se zdravotníky vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla domů dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny, kamarádky, dětské sestry a pediatra. Před porodem absolvovala Kurz předporodní přípravy s Annou Kohoutovou.

Srpen 2018. Žena zde ve 41. tt porodila své druhé dítě. Oba zdraví. Odcházela po 48 hodinách kvůli staršímu dítěti, které na ni doma čekalo. Reverz k podepsání donesli do hodiny, potvrzení od registrujícího pediatra nepotřebovali. Test z patičky stihli udělat ještě v porodnici. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout novorozence do péče. Žena neměla zajištěnou žádnou poporodní péčí v domácím prostředí. Je ráda, že na svou žádost odcházela dříve. Komunikaci s touto porodnicí ohodnotila jako výbornou.

V červenci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatným zkušenostem s odd. šestinedělí. O jejím záměru v porodnici předem věděli (z porodního plánu předaného v průběhu porodu), odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 0,5 hodiny. Na odběr pro NLS se vrátili do porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, celkově žena popsala období po porodu a zajištění odchodu velice pozitivně. Potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

2017

Listopad 2017. Zdravá tercipara porodila zdravé dítě ve 42. tt. V těhotenské průkazce měla pozitivní výsledek nebo neabsolvovaný test na GBS. Motivací pro ambulantní porod byla touha být v klidu doma, předchozí trauma z pobytu na oddělení šestinedělí (u Milosrdných bratří v Brně 2012), touha po společném soužití staršími sourozenci od začátku. O plánu odejít ambulantně zdravotníci předem nevěděli. Odcházeli 6 hodin po porodu, reverz k podpisu přinesli po 4 hodinách. Kartičku na novorozenecký screening jim v porodnici nedali, odběr zajistila komunitní porodní asistentka. Stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu do péče. V porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je po porodu navštívila soukromá porodní asistentka. Žena uvedla, že v porodnici byli všichni moc milí a vstřícní, až na paní dr. gynekoložku, která jim „za trest“ čtyři hodiny vypisovala reverz. Takže na něj čekali do jedné hodiny v noci, dnes už by nečekala a jela domů. Tato paní doktorka je jedinou špatnou vzpomínkou na olomouckou porodnici, jinak byli všichni velmi vstřícní (nemocniční PA se dokonce za doktorku omlouvala a doktorka jim po tom dlouhém čekání ani ten reverz sama nebyla schopna přinést!)

2016

Březen 2016. Druhorodička s vyšším krevním tlakem v těhotenství zde porodila v 40. týdnu zdravé děťátko. O propuštění dříve (ambulantní porod) požádala, protože doma ji čekal starší syn a preferovala bezproblémové rozběhnutí laktace a sžívání celé rodiny v klidu lásce a pokoře. Jakmile se ženě stabilizoval krevní tlak, propustili ji v menšími okolky do domácího prostředí i s miminkem. Odešli 56 hodin po porodu, bez reverzu. Zdravotníci předem věděli, že žena nebude chtít zůstat v porodnici obvyklých 72 hodin. NLS provedli před propuštěním v porodnici. V porodnici si vyžádali kontakt na registrujícího pediatra. Ten je doma také navštívil a miminko zkontroloval.