Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat tuto porodní asistentku pro poporodní služby:
Anna Škvorová (735 826 330)

2019

V srpnu 2019 zde třetirodička ve 39. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Předchozí porod(y) proběhl(y) sekcí, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Po porodu měla žena sraženinu, před odchodem bylo vše v pořádku. Domů chtěla odejít dřív kvůli starším dětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, test byl proveden jinou zdravotnicí. Komunikace se zdravotníky byla strašná, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Rodiče mají problém najít PLDD, v době vyplňování dotazníku jej stále neměli. Žena je ráda, že odešla dřív, doma o ni pečovala rodina.

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Žena trpěla chronickou pankreatitidou, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Do porodnice dorazila neplánovaně od domácího porodu. Odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku i odběr pro NLS zajistil registrující PLDD, žena neměla problém najít pediatra, který dítě převezme do péče. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA, pediatra, LP a duly.

2018

V prosinci 2018 zde žena ve 38. tt přivedla na svět své třetí dítě. Žena odmítla OGTT, jinak se jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dřív za staršími dětmi a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, žena odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. V porodnici předali kartičku na pro NLS, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra a soukromé PA.

2017

Červenec 2017. Druhorodička porodila zde své zdravé dítě v 41. tt. Před porodem byla sledovaná na vysoký krevní tlak s podezřením na preeklampsii. Pro ambulantní porod se s manželem rozhodli, protože si přáli být spolu v klidu doma bez stresu v porodnici. Své přání oznámili až po porodu, reverz jim donesli k podpisu do 2 hodin od oznámení o přání odejít. Odešli tak spolu 48 hodin z porodnice, kdy se stihl i odběr krve z paty na NLS. Rodičů se pouze zeptali na kontakt na jejich PLDD a ten pak přijal dítě do své péče. Rodiče hodnotili průběh předčasného odchodu jako profesionálně zmáknutý, a byli velmi rádi, že šli dříve domů. V domácím prostředí o nedělku a dítě pečovala dula a své služby jim poskytla soukromá porodní asistentka.

2016

Říjen 2016. V 40. tt se zde narodilo miminko ženě, pro níž to byl její třetí porod. Oba byli zdraví. Ženě přišlo zbytečné trávit čas v porodnici, když může být doma s rodinou. O svém záměru odejít dříve s dítětem hovořila se zdravotníky před porodem. Odcházeli 54 hodin od porodu na reverz, který jim byl promptně donesen. Odběr krve na test na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. U PLDD si vyžádala potvrzení, že přijme dítě mladší 72 hodin a toto potvrzení taky na žádost porodnice také předložila. V domácím prostředí měla návštěvu právě zmíněného pediatra.

V lokalitě Benešov – Tábor vám s mateřstvím a kojením může poradit Jana Barrera.