Aktuální informace ohledně ambulantního porodu v této porodnici hledejte na Facebooku ve skupině Ambulantní porod a péče porodní asistentky.

Až porodíte v této porodnici, můžete si domů zavolat porodní asistentku, která vám poskytne poporodní služby: Kateřina Meeganová (775 067 502)

2019

V srpnu 2019 zde druhorodička vaginálně porodila ve 41. tt zdravé dítě. V těhotenství, při porodu ani po něm, se žádné komplikace nevyskytly. Motivací pro dřívější odchod bylo starší dítě doma. Zdravotníci o jejím záměru nevěděli předem. Odcházela 51 hodin po porodu. Negativní reverz nevyžadovali. Test na NLS se stihl ještě v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla ucházející. Za dřívější odchod z porodnice je ráda. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale nedělal problémy, v nemocnici nevyžadovali potvrzení ani kontakt. Použila Rukověť AP. Doma měla zajištěnou péči rodiny a návštěvu pediatra. Před porodem absolvovala kurz v Rodinném centru s PA. V porodnici byl ženě nabídnut dřívější odchod ještě před tím, než jej stihla oznámit – plánovala odejít také až po všech vyšetřeních.

V červnu 2019 zde druhorodička ve 41. tt vaginálně porodila zdravé dítě. Jednalo se o naprosto bezproblémové těhotenství, rovněž po porodu byli žena i dítě v pořádku. Domů chtěla odejít dříve kvůli staršímu dítěti, soukromí a aby byla celá rodina pohromadě. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu za sebe i za dítě, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

2018

V září 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své třetí dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, nebo test nepodstoupila, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Odcházela 36 hodin po porodu po podpisu reverzu, který donesli za 1 hodinu. Kontakt ani potvrzení od PLDD nepožadovali. Kartičku na NLS předali v porodnici, odběr měl provést registrující PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP, bohužel neúspěšně. Proto se na odběr vrátili do porodnice. Komunikace v porodnici byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny. Je ráda, že odešla domů dříve.

Srpen 2018. Druhorodičce se zde narodilo dítě v 40. tt. Pokoušela se o porod koncem pánevním několik hodin s vlastni PA. Bohužel kvůli nátlaku v porodnici, kde nic ohledně KP z porodního přání neakceptovali, porod pro nátlak vzdala a souhlasila se sekci. Přístup na porodním sále ze strany jejich PA a doktoru byl otřesný. Žena měla v anamnéze poruchu srážlivosti krve. O předčasný odchod požádala až po porodu. Na reverz odcházeli 48 hodin od porodu. Test na NLS se stihl před odchodem z porodnice. Potvrzení od PLDD nepotřebovali a rodinný PLDD o AP nevěděl předem a klidně dítko registroval. Doma o ženu a dítě pečovala rodina a své služby poskytla soukromá porodní asistentka.

Červenec 2018. Zdravé druhorodičce se zde narodilo v 39. tt zdravé dítě. V průkazce měla pozitivní stěr na GBS. Žena si k porodu přizvala dulu, které jí byla oporou i na telefonu během krátkého pobytu na oddělení šestinedělí. Žena již před porodem plánovala předčasný odchod s dítětem z porodnice, protože si přála být doma s mužem a starší dcerou. Užívat si první chvíle s miminkem v klidu, bez stresu a chtěla se tak vyhnout podle jejích slov „buzeraci na šestinedělí“. Své přání odejít dříve než za 72 hodin sdělila již před porodem. Jakmile oznámila jejich odchod, předložili ji reverz, který podepsala. Odcházeli 36 hodin od porodu domů. Kartičku na NLS obdržela v porodnici a krev z patičky miminku odebrala komunitní porodní asistentka. Komunikace se zdravotníky byla „na oranžovou“, avšak žena byla spokojená, že byla s dítětem dříve doma. V porodnici se na PLDD ani neptali. Pediatr o záměru odejít dříve nevěděl, ale přijal dítě bez problémů. O ženu a dítě doma pečovala rodina a své služby poskytla soukromá porodní asistentka.