Můžu jít s miminkem hned po porodu domů?

Pokud matka nebo dítě není v bezprostředním ohrožení života a nepotřebují ani jeden neodkladnou péči, cítí se dobře a projeví zájem ukončit pobyt v porodnici, mohou odejít kdykoli. Zároveň by se mělo jednat o donošeného novorozence. Jak mají zdravotníci jednat při odchodu novorozence mladšího 72 hodin popisuje Věstník MZ.

Předpokládáme, že u normálního porodu si na porodním sále dáte zlatou dvouhodinku. Mezitím se vyřídí vše administrativní pro váš odchod. Pokud chcete odejít přímo z porodního boxu/ sálu a nechcete se nechat přeložit na oddělení šestinedělí. S touto praxí mají zkušenost mnohé porodnice –Podolí, Brno – Milosrdných bratří, Vyškov

Také po přeložení na oddělení šestinedělí můžete odejít kdykoli.

Pokud nemáte navazující péči komunitní porodní asistentky a nevíte, kdo by odebral novorozenci krev z patičky, bude lepší zůstat v porodnici alespoň 48 hodin. V tu dobu nejdříve se doporučuje tento odběr provést.

Stanovisko odborných společností zatím stále zní, že se doporučuje, aby dítě po porodu bylo hospitalizováno nejméně 72 hodin, tedy 3 dny. V procesu je úprava tohoto doporučení na 48 hodin.

Leave a Comment